Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek az öcsémnek?

Lunora kérdése:

Hogyan segítsek az öcsémnek?

Figyelt kérdés

4 év van köztünk. Idén lesz 21 éves. A szüleinkkel él. Én elköltöztem már. 19 voltam akkoriban anyámmal roppantmód szar kapcsolatunk volt és addig addig baszogatott míg otthagytam őket.


Ő egy roppant manipulatív ember, viszont az öcsém gyengébb jellem. Ezáltal vele jobban is kijött.


Azonban, az anyánk nagyon sokszor felhozza, mikor ott vagyok náluk, hogy már igazán elköltözhetne a fia.

Tudom, hogy ez igazából azt jelenti, hogy lassan betelik nála a pohár és kihajítja.


Azonban ezt nem tudom megértetni az öcsémmel.


Tudok valamit tenni ezen kívül? Vagy igazából, hagyjam hogy megismerje az anyánknak ezt az oldalát is?



2023. jan. 27. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Nem szólunk bele a más életébe! Honnan tudod, hogy nálad van a bölcsek köve!? Neki nem mondja az anyád, csak neked?
2023. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Meg tudnád tenni, hogy külön programokat szervezel az öcséddel és ilyenkor beszélgetsz a jövőbeli terveiről, hogy tervezi, hol lakna.. stb..így kérdések által, nem direkt beleszólva beszélgethetnél vele arról ahogy érzel. Nyilván kényelmes neki otthon élni és amig nem muszáj nem lép.. Talán segíthetsz így.
2023. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# Ő az öcsém és teljes mértékben számíthat a támogatásomra.

Sajnálom, ha te nem vagy ilyen jó viszonyban a testvéreiddel, ha egyáltalán vannak.


2# Igen erről szoktunk beszélni, de csak vár. Mindig valamire. Fizetésemelésre, új munkahelyre.

Szóval nem igazán tartja ezt fontosnak most, hogy az anyám hajtogatja öcsémnek az elköltözést.

2023. jan. 27. 13:15
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem válaszoltál arra, hogy neki is mondja-e az anyátok, vagy csak neked!

Az szokott a más életébe belemászni, akinek a sajátja nincs rendben, addig se azzal kell foglalkoznia. Nem az a jó viszony, hogy azt akarom, hogy az én véleményemnek megfelelően viselkedjen. Felnőtt, döntésképes.

2023. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Nem vagytok egyformák, máshogy látjátok ugyanazt a dolgot, másként viszonultok egy adott személyhez (anyukádhoz) Semmiképpen ne próbáld befeketetíteni anyudat előtte, ne próbáld befolyásolni, mert azzal te is csak manipulálod őt. Igaz, más módon, de akkor is manipulálod. És mivel azt mondtad gyengébb jellem, ezért könnyen befolyásolható.

Ha segíteni akarsz neki, akkor beszélgess vele (ahogy előttem írták) és ezzel próbáld erősíteni a jellemét. Jó tesó lehetsz, hogy ha segíteni akarsz neki, de nem tudhatod, hogy neki mi a jó. Viszont segíthetsz, hogy rájöjjön mit szeretne, és mit nem, erősítsd, biztast, hogy fejlődjön a személyisége.

Esetleg mutast meg neki, milyen előnyökkel jár, ha egyedül él.

2023. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A kérdésedre itt a válaszom: " anyám hajtogatja öcsémnek az elköltözést"

Amikor át megyek hozzá és nekem mondja, attól még az öcsém is ott van és hallja. Ahogyan neki is mondja.


Bár egyáltalán nem releváns a kérdésem szempontjából, hogy kinek mondja az anyám :D

2023. jan. 27. 13:22
 7/16 A kérdező kommentje:
6# Köszönöm, ezen én is sokat gondolkodtam, hogy nyilván nem akarom befolyásolni a kapcsolatukat. Örülök, hogy jobb a viszonyuk mint amilyen a miénk volt. Csak nem akarom, hogy ott találja magát egyedül a nagyvilágba minden nélkül, mint ahogyan én ezt megcsináltam.
2023. jan. 27. 13:27
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"Nem szólunk bele a más életébe!"

Nem vadidegenekről van szó, hanem családtagokról, akkor is, ha már felnőttek! Ez nem beleszólás (azt egy felnőtt ember amúgy is csak annyira hagyja, amennyire neki jó!), hanem törődés egymással. Elég szomorú életed lehet, ha nálatok mindenki szarik minden más családtag fejére...

2023. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Kifejezetten az okoz szomorúságot az életemben, hogy az anyám kéretlenül mindenbe bele akar szólni! Kéretlenül tanácsokat adni bunkóság! Senkinek nincs joga olyan önteltnek lenni, hogy meg legyen róla győződve, hogy az ő megoldása a helyes. Itt a kérdezőnek rossz viszonya van az anyjával, és azt akarja, hogy a testvérének se legyen jobb. Ha az anya ki akarja rúgni a testvért, akkor ezt meg fogja tenni, a kettőjük dolga.
2023. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

"Kéretlenül tanácsokat adni bunkóság!"

Szerinted. Mások szerint meg ez erősen függ attól is, hogy ki kinek mikor és mivel kapcsolatban ad kéretlen tanácsot. Gondoskodásnak is fel lehet fogni.


"Senkinek nincs joga olyan önteltnek lenni, hogy ..."

:) Az önteltség nem jogi kategória. Mindenki pont annyira lehet öntelt, amennyire csak akar.


"meg legyen róla győződve, hogy az ő megoldása a helyes"

Attól, hogy valaki öntelt, még lehet, hogy pont az ő megoldása helyes.


"Itt a kérdezőnek rossz viszonya van az anyjával, és azt akarja, hogy a testvérének se legyen jobb."

Én egyáltalán nem ezt olvastam ki belőle. Sokkal inkább azt, hogy azt szeretné, hogy a testvérét majd ne érje felkészületlenül, ha kiteszi az anyja.


"Ha az anya ki akarja rúgni a testvért, akkor ezt meg fogja tenni, a kettőjük dolga."

Nem kell olyan rövidlátónak lenni, hogy csak a kirúgásig lássunk előre.

Mindenki más ügye is ez, akiket valamilyen szinten érinthet az ügy akár máris, akár majd csak később, a kirúgás után, így többek között a kérdező ügye is, mert - mivel jó viszonyban van az öccsével - esélyes, hogy az ő vállán akarja majd kisírni magát a tesója, és minél kevésbé felkészülten éri majd, hogy kiteszi az anyja, annál nehezebb lesz a kérdező dolga, hogy lelket verjen belé.

2023. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!