Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Imádom a kistesóimat, de el...

Imádom a kistesóimat, de el kellene költöznöm, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig próbáltam távolságtartó lenni velük, mert féltem, hogy így járok. 20 éves vagyok, ők még csak 3 évesek, de manapság nagyon sokat játszok velük, figyelek rájuk, mert anyánk egyedül neveli őket. Nagyon a közeli kapcsolatot sikerült kiépítenem velük, és félek, ha elhagyom őket megsértem a lelküket. Őszintén anyámban sem bízom, mert engem nem ő nevelt fel, és látom rajta, hogy nehèzkesen megy neki, mert érzelmileg nagyon instabil. A gyerekekkel is sok minden történt már, mert az apjuk két évig volt velünk, de sajnos alkoholista, és sok balhé történt, amíg itt volt. Nem merem őket elengedni.

2023. febr. 7. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell elköltöznöd?
2023. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Munkahely és körülmények miatt. Igaz a gy
2023. febr. 7. 09:30
 3/15 A kérdező kommentje:
* igaz a gyerekeket szeretem, de mást az itthoni életből nem.
2023. febr. 7. 09:30
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Az életed rólad kell, hogy szóljon. Rossz kimondani, de lehet egy idő után neked hátrányod lesz abból, ha nem költözöl el otthonról, mint a gyerekeknek abból, hogy nem vagy mindig otthon. Látogasd őket gyakran és szeresd, támogasd őket, de éld a saját életed.
2023. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha hazalátogatsz ennyit tehetsz reálisan.
2023. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem a te gyerekeid, arról, meg hogy milyen életük lesz kizárólag a szüleik tehetnek. Költözz és vissza se nézz.
2023. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Szép lelked van kérdező, ritka ezen az oldalon. Maradj ilyennek, ne hagyd, hogy befolyásoljanak a lelketlenek.

A döntést neked kell meghoznod. Ezen az oldalon kár ilyet kérdezni, itt a legtöbben csak önmagukat szeretik, lelketlenek, a saját anyjukat eladnák 100 forintért. Ha a gyerekek helyett kutyát kérdeztél volna, egész más válaszok születnek. Szó szerint kutyába sem nézik az embereket.

2023. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy egy ekkora változás, az első önállósulás rettegéssel tölt el, teljesen természetes. Ahogy az is, hogy próbálsz magadnak is valami jó erős fedősztorit koholni, hogy miért nem akarsz önmagad lenni. Persze az, hogy természetes, nem egyenlő azzal, hogy jó vagy előnyös. A felelősség magadért is a tied. Kérdés, hogy azt is vállalod-e.
2023. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem a dolgod a kistestvéreidet gondozni, ugyanis EGY életed van, amit magadra kell szánnod, nem a szüleid baklövéseire.


Nekem nevelnem kellett a kicsit, mert még középsulis voltam, ergő elment 6 év az életemből, ami másról sem szólt, minthogy hazamegyek, megtanulok ÉS vele tanulok (párhuzamosan), ellátom őt, szünetekben pedig én vogyázok rá.


Csodálatos volt. Ja, nem, egy kalap szr.

2023. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem a te gyerekeid. Ha annyira kell gyerek szüljél egyet és majd róla gondoskodhatsz.
2023. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!