Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék a 7 éves...

Hogyan segíthetnék a 7 éves kisöcsémnek?

Figyelt kérdés

Én egy 21 éves lány vagyok és már nem élek 3 éve a szüleimmel (120 km a távolság). Dolgozom. Van egy 7 éves kisöcsém. Szüleim egy családi konfliktus miatt, amióta megszületett csak kiabálnak. Rá is folyamatosan kiabálnak, emiatt frusztrált és magatartászavarok kezdenek kialakulni nála. Öcsémmel mindig az van éreztetve, hogy egy teher. Valami hasonló volt anno velem is.


Nem tudom hogy segíthetnék öcsémnek. Azt mondta nekem, hogy szerinte én elmenekültem otthonról, hogy nem szeretne élni és hogy utálja a szüleimet. Engem szeret és mindig sír, ha vissza kell mennem.

Én is súlyos személyiségzavarral küzdök a múlt miatt, tudom min megy keresztül. (Én már jól megvagyok.) Viszont nem tudom hogyan segíthetnék.


Azt hogy elhozzam és itt lakjon vagy ide járjon suliba nem engednék és nekem meg a páromnak sem élhető.


2023. febr. 7. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Hozd el magadhoz neha hetvegekre, ha ez belefer. De oszinten? Sajnos annyira nem tudsz neki segiteni, 7 eves. Kesobb majd, ha elmult 18, tamogathatod az elkoltozesben pl.

De addig csak maradnak ezek az aprosagok.

2023. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szoktuk olykor csinálni, hogy elhozzuk hétvégére. Csak szegényt sajnálom és rosszul esik, hogy ennél több opciót, megoldást én sem látok :(
2023. febr. 7. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudja valaki rábeszélni a szüleidet, hogy menjenek párterápiára? Pl. egy rokon vagy barát, akinek adnak a véleményére.
2023. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Van telefonja? Azt még lehetne, hogy beszéltek naponta, legalább el tudná mondani mindig ha bántja valami. Nyilván nem olyan mint személyesen de a semminél azért több.
2023. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Hétvégén legyen nálatok, beszéljetek telefonon, videóhívásozzatok és mond meg neki hogy szólhat neked bámikor
2023. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez is több mitn a semmi, ímg nincs msá ezt kell foyltatni.
2023. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!