Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan zavar szerintetek?

Jogosan zavar szerintetek?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak egy kis családi "probléma" lenne, nem olyan nagy dolog tudom, de már eléggé zavar.

Tehát rólam annyit hogy éppen egy végzős tanuló vagyok, tehát tanulok, elfoglalt vagyok stb.


3an vagyunk tesók, az egyik 14 éves a másik meg még picike, tehát vigyázni kell rá. Amikor anyukám megy boltba a 14 éves tesóm mindig lohol utána mint egy puli és így nekem kell figyelni a kistesómra.

Amivel persze nincs baj, szívesen vigyázok rá párszor, de úgy hogy évek óta mindig én... sőt most tanulnom is kéne meg hasonlók.

Anyám sem mondja a tesómnak hogy ne menjen vele és a tesóm se mondd le erről. Szarnám le hogy mit csinálnak ha nem nekem csinálnának programot...

Mit kéne tegyek hogy ne így legyen?


Ja és azért nem apám vigyáz rá mert dolgozik.:)


2023. márc. 18. 18:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
19:vigyázni a pici gyerekre hatalmas felelősség és nagyon fárasztó. Egy napon sem említhető a szoba rendbentartàsával, vagy a házimunkával.
2023. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy valaki rendben tartja a szobájat az nem ugyanaz mint vigyázni egy kisgyerekre. Ráadásul a szoba esetén a SAJÁT szobájáróp van szó és a SAJÁT mocskáról,itt viszont MÁS gyerekéről. Egészen pontosan az anyja gyerekéről.
2023. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%
Könyörgöm, nem nevelésről volt szó, hanem arról, hogy tartsa szemmel fél-egy óráig :D
2023. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%
Arról volt szó, hogy ÉVEK ÓTA, RENDSZERESEN egyedül az ő nyakába van varrva a kistesóra való felügyelet és ilyenkor nem számít az, ha pl tanulnia kell vagy lenne más elfoglaltsága. Néha-néha rendben, de nem mindig, elvégre nem ő vállalta a gyereket, hanem anyuka-apuka.
2023. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
25%
24, Ja, egészen pontosan egy boltbamenetel idejére. Nyilván 0-24ben tanul szegény drága gyerek az év minden napján, hogy nem fér bele az életébe hetente egy óra, míg anyu bevásárol.
2023. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
67%

25:

Te nem érted mit akart mondani a 25-ös?

Azt hogy a kérdező egy percig sem köteles a testvérére vigyázni!

Nem ő csinálta azt a gyereket! Az már más kérdés, hogy a szülők nagy része lepasszolja az idősebb gyereknek a kisebbet (addig se kelljen nekik vele foglalkozni).

De mi van akkor ha a nagyobb gyerek kollégista vagy albérletben lakik valahol?

Akkor mit csinálnak a szülők? Kire passzolják le a kisebb gyereket?

Azt kellene megérteni hogy aki gyereket vállal az magának vállalja és ne az idősebb gyerekének, még akkor se ha 1-2 óráról van szó.

Az az idősebb gyerek nem tehet róla, hogy ő született elsőnek, így egész kamaszkorában a nyakába van sózva egy kisebb gyerek, amit nem ő "gyártott le" a saját szórakoztatására.

Hagyni kell hogy egy kamasz is megélhesse a kamaszkorát és a saját dolgaival foglalkozzon és ne bsszanak a nyakába semennyi időre egy másik gyereket. Ha a szülők nem bírnak el ennyi gyerekkel, akkor csak 1-et kell vállalni.

Üdv: egy idősebb "gyerek".

2023. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
19%

#26 Azt kéne megérteni, hogy családban élsz, és a szüleidnek nem csak annyi a szerepük, hogy eléd tegyék a kaját és kimossák a ruhádat.


Üdv: egy szintén idősebb gyerek (aki gyerektelen)

2023. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
54%

És ki mondta, hogy csak ennyi a szerepe a gyereknek/szülőknek? A szülőknek éppen hogy nem csak ennyi a szerepük, pont ezt írjuk, hanem az is, hogy gondoskodjanak a gyerekeikről, akiket ŐK vállaltak.

Attól, hogy a kérdező nyakába van évek óta rendszeresen sózva a kistesó felügyelete és ez mostanra már terhes lett számára, nem jelenti, hogy nem veszi ki a részét a család életéből! De a gyereket akkor sem ő vállalta és elvárni nem lehet tőle, hogy minden alkalommal készenlétben álljon, pláne ha tanulnia is kell. Anyuka vigye magával a gyereket, mint ahogyan azt teszik rengetegen, amúgy is megy a 14 éves is, ő is tud közben figyelni a kicsire vagy pl a gyerekeknek általában van apjuk is.

2023. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, szerintem nem a te dolgod hogy ingyen és bérmentve bébiszitter legyél anyádnak.


Mondd meg neki nem érsz rá. Pont.

Anyád szülte a kistesót, neki kell gondoskodnia a felügyeletéről.

2023. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az teljesen rendben van ha mindjuk havi 1× max 2×megkérik,hogy vigyázzon rá max 1 órára. Az már tényleg nem jó,hogy szinte a nagytesó neveli. Mond meg nyugodtan anyukádnak,hogy NÉHA-NÉHA nagyon szívesen vigyázol rá és nagyon szereted a tesód,de ez már neked is sok.
2023. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!