Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék? Szerintetek...

Mit tehetnék? Szerintetek milyen ember?

Figyelt kérdés

Az apámmal van problémám. Folyton velünk (velem és a testvéreimmel) végeztet el mindent és ô meg szinte semmit sem csinál. Nagy terûletünk van és a házunk mögött van egy csomó fa, bokor stb. és azt mindet velünk ásatattja fel, kapáltatja meg stb. és mivel most már vagyok 13 éves megkaptam a kocsi takarítást is: lemosni, kipórszívózni, letisztítani az üvegeket stb. és elvárja, hogy megcsináljam, azt is elvárja, hogy jól tanuljak és, hogy mindenben 100%-on teljesítjek, senki sincs mellettem, nem támogatnak. Igaz, hogy

egy lakásban élünk, de mégis egyedül érzem magam... nem is "ismerjük" egymást mindenki átnéz a másikon... meg még azt sem szeretem, hogy apukám kitalálta a strigulákat, egy strigula 20 Ft. Nekem meg már egy csomó adósságom van, amit majd felnôtt koromban ki kell fizetnem apukámnak... és én ezt nem bírom, hogy egy csomó felelõséget rám raknak...



2012. ápr. 12. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Micsoda?? Strigula?? Na ne szórakozzon már Édesapád... Tanulj barátom, akkor bár csak 10 év múlva, de önálló életet kezdhetsz és elköltözhetsz. Akkor meg Apukád feldughatja magának a strigulákat, hiszen az nem egy szerződés... Vagy esetleg mondhatnád, hogy oké hibákért strigula jár, viszont kocsimosásért meg bokor kapálásért x darabot meg ki lehet húzni.
2012. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nézz utána, mennyibe kerül a környéken egy benzinkútnál vagy autómosóban a mosás, és ha megcsináltad, akkor annyi 20 forintos strigulát húzzatok ki.


Bár ez akkor is baromság.


Túlélés, kishaver, pár év, és elkerülhetsz otthonról, és aztán kíváncsi leszek, mikor nyitod rájuk az ajtót legközelebb...

2012. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Téged gyermek létedre kihasznál az édesapád. Ennyit nem szabadna dolgoztatnia. Édesanyád nincs, aki megvédjen? Ülj le vele és mondd meg neki, hogy neked ez túl sok, nem bírod, tanulnod kellene és pihenni. Rabszolgaként tart benneteket. Ez vérlázító. A stigulákról meg annyi, hogy nevetséges. Soha nem követelhet ezek alapján pénzt tőled. Te meg szépen írd fel egy titkos naplóba, hogy mikor, milyen munkát végeztet veled.
2012. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát úgy van, hogy 30 perc dolgozás és levon egy strigulát.

De mivel van háziállatom, így én füzetem nekik az ételt is.

És hát... az nem egy olcsó mulatság...

2012. ápr. 12. 17:39
 5/14 A kérdező kommentje:
De van anyukám, de ô nem tud ellene semmit sem tenni, mert akkor vele kezd el ordibálni és ha meg anya visszaordibál neki akkor még idegesebb lesz és már csak abban reménykedhetünk, hogy nem-e fog bántani valakit...
2012. ápr. 12. 17:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Tüntesd el azt a papírt,ahova a strigulákat húzkodja. Ne mosd le rendesen a kocsit,ne csinálj jól semmit.HÁtha úgy gondolja majd jobb ha ő csinálja.
2012. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

akkor viszont visszaküld, hogy csináljam meg normálisan...

persze a kocsi pórszívózásnál és az üvegtisztításnál, ha tiszta

nem szoktam megcsinálni és akkor nem veszi észre.

2012. ápr. 12. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Apád valami kiképzőtiszt, vagy mi? Az ilyen önző ember inkább ne nősüljön meg, és ne csináljon gyerekeket, mert csak megkeseríti az anya, és a gyerekei életét is! Szörnyű!

Az ok, hogy dolgoznotok kell, nem is baj, hogy tanulod a munkát, de hogy ő csak dirigálni tud...nagyszerű példamutatás.

Nincs megoldás, mint tűrni, és tanulni az esetből, hogy te ne légy ilyen ember, amikor majd felnősz.

2012. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én is csak azt tudom mondani hogy tarts ki! De azt is csinálhatod hogy próbálj meg kiskedvenc lenni! Hátha bejön. Amúgy ha elkezdenél sírni mit csinálna?
2012. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon mindenhez tanfolyamok, bizonyítványok, vizsgák, engedélyek kellenek. Gyermekneveléshez nem. Ezért van annyi lelki beteg ember.

Sajnállak kérdező. Éld valahogy túl ezt az időt a nagykorúságodig. Remélem nem hagy benned túl mély nyomokat. Fogd fel játéknak, túlélősónak, amitől edződsz. Aztán kezdj majd egy szebb életet nélkülük.

2012. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!