Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetek tökéletes testvér?

Hogyan lehetek tökéletes testvér?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok...4 tesóm van

-13 éves fiú

-11 éves lány

-6 éves lány

-4 éves fiú...


hogyan lehetek számukra a legjobb testvér?



2012. ápr. 20. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mellettük vagy, mikor szükségük van rád. Hogy amikor nem tudnak kire számítani, nem tudnak kihez fordulni, rád akkor is számíthatnak. Velük vagy jóban-rosszban.

Én hálát adok az égnek, hogy ilyen nővéreim vannak.

2012. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "tökéletes" eléggé merész:D Bár ha kialakítasz velük egy jó viszonyt, akkor rögtön tökéletesek lesztek egymásnak:)


Szerintem az idősebb testvérben (tapasztalat) az az egyik legjobb dolog, hogy fordulhatok hozzá(juk), ha nem egy barátnőm véleményére vagyok kíváncsi, hanem valaki érettebbére, de mégsem úgy kezel, mint anyukám. Próbálj nekik mindig jó tanácsokat adni, de ne anyáskodj felettük túlzottan! Ha problémájuk van, hallgasd meg őket, ha sír, öleld meg, legyél ott nekik mindig. És ez kölcsönös lesz, hidd el:)

2012. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak fiatalabb tesóm van (látom te vagy a legidősebb), de engem iszonyatosan idegesít az, amikor valakinek mondok valamit és nem úgy csinál. Ez nálam a legidegesítőbb tulajdonság valakiben. Nem arra gondolok, hogy úgy kellene mindenkinek ugrálnia ahogy fütyülök (bár az sem lenne rossz! :D), hanem arra, ha pl. valami dolgom van épp, vagy csak nincs kedvem valamihez akkor ne lógjon már a tesóm a nyakamon, hogy de de játszunk!!4!, vagy ha valami idegesítőt csinál és szólok hogy hagyja abba, akkor hagyja abba, stb, ilyesmikre gondoltam, amik elősegítik a békés együttélést. Mert szerintem ha ez megvan, nem túl nehéz jóban lenni egy testvérrel.
2012. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg "testvériesen" elosztani a tortát :)))

És te leszel a példa mindenkinek :)))

2012. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon aranyos vagy... de hallgass rám: NE akarj tökéletes testvér lenni... Légy önmagad, add önmagad, szeretni már úgyis szereted őket, ez látszik a kérdésből. Csak ne vegyél magadra olyan felelősségeket, amelyek nem téged illetnek... Légy gyerek, amíg lehet!


Boldog életet kívánok! :)

2012. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaza van. Te is csak egy vagy a kupacban, mindeniknek van apja-anyja :)
2012. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem érezném úgy, hogy a szüleinknek bármit jelentenénk... anyámnak megint új pasija van, nem is érdekli, hogy ezmiatt 2 szobás lakásban kell nyomorognunk :( ezért is igyekszem jó testvér lenni, hogy legalább én törődjek velük úgy ahogy kellene...
2012. ápr. 23. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha, éreztem én, hogy szülői felelősséget kezdesz magadra venni... Nem jó ez, megnehezíti az életedet, hidd el.


Biztos, hogy fontosak vagytok anyukátoknak, az új pasi persze elvonja a figyelme egy részét, de sosem cserélne el benneteket, gondolom! Ugye?

2012. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor sem érdekli, hogy éppen lejött a cipőm talpa, inkább vesz cigit :/
2012. ápr. 25. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!