Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túlreagálom a helyzetet, vagy...

Túlreagálom a helyzetet, vagy igazam van? Nem akarom megosztani a szobám, legkevésbé az ágyam egy idegen férfival. A szüleim szerint: nem én hozom a törvényeket, szabályokat, ha nem tetszik: mehetek.

Figyelt kérdés

Testvérem barátja nem a városban lakik. Emiatt sokszor nálunk aludt. Ez tartott 5 éven át... megelégeltem, nagy harcok árán elértem, hogy többet ne tegyenek ki a szobámból éjszakánként. Azt hittem az ügy lezárult, nagyon elegem volt már, hogy hetente 1-2 alkalommal ki voltam téve a saját szobámból, és le voltam költöztetve a földre:( a szüleim szobájában.

Kényelmetlen volt számomra, sokszor nem aludtam rendesen, vagy a dolgaimat sem tudtam kellőképpen befejezni a jelenlétük miatt. Nem számított, hogy épp vizsgám van, vagy barátok jönnének hozzám. Olyan is előfordult, hogy az érkezésükről sem tudtam, épp lefekvéskor jöttek meg, akkor tudatták velem, mi is a szituáció.

Szerintem egy 13 éves gyermek (igaz, most már 18) mentálisan nincs megérve ahhoz, hogy az ágyában a testvérem egy férfival....

Engem régebb ez nagyon zavart, emiatt meggyűlöltem az illetőt, ma már látni sem akarom.

Mindig úgy érzem, ki vagyok dobva a saját szobámból, kitúrt egy idegen. A szüleim nem értenek meg. Talán én reagálom túl, a családomnak van igaza?

Ha újrakezdődik minden, ide fog járni, elmegyek hazulról.

A mikor ezt kijelentettem otthon, azt mondták: menjek.

Ez nagyon fájt.



2012. aug. 27. 20:02
1 2 3
 1/21 avellana ***** válasza:
96%

Azt a betyár... Miért nem a testvéredet túrják ki az ágyából? Mégis csak az ő barátja. Vagy a kis 'betolakodót' száműzzétek a kanapéra.

A pofám leszakad b.zmeg! Ez komolyan képesek megcisnálni egyesek? Jézusom....

2012. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 avellana ***** válasza:
95%
Ja! És ha már azt mondták, mehetsz, akkor menjél is! Na nehogy már egy barát fontosabb legyen a saját gyerekemnél!
2012. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Megnyugodtam akkor nem csak nálunk van ez. Akárhányszor vendég jön mindig az én szobámba vannak berakva holott anyáéknál is van épp elég hely és hozzájuk jönnek a vendégek.
2012. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez disznóság!

Egyetértek veled, nem normális helyzet.

2012. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sokszor feltettem a kérdést a szüleimnek, ki is a fontosabb.

Természetesen: én. De hozzátették, hogy meg kell értenem a testvérem helyzetét, nem lehet annyira önző. Lehet ha majd miattam fognak szakítani...

Én már rág elmentem volna, ha tehettem volna-.-

Sulis vagyok. Elértem, hogy féléve már nem aludt nálunk*-*

A szüleim viszont újból fölvetették a témát, szégyellik, hogy nem tudják a ,,barátnak'' biztosítani az éjszakai szálláshelyet, kocsikáznia kell.

2012. aug. 27. 20:25
 6/21 A kérdező kommentje:
*nem lehetek annyira önző
2012. aug. 27. 20:26
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehetsz ennyire önző?

Ilyen szar érvelést/kifogást még életemben nem hallottam.

Amúgy igazad van.

Nem kellene elviselned, hogy ott hemperegjenek, ahol te aludni szoktál.

2012. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj! Ha a barát ott akar aludni, akkor a nővéred szorítson helyet maga mellett, te meg aludj az ágyadban úgy, ahogy szoktál. Ha szexelni kezdenek, agyonvered a csókát. Ennyi. Nálunk pl el lett egy függönnyel választva a szoba, mert a pasi már nálunk is él. Blöeee.
2012. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 renji7575 ***** válasza:
77%

Ez szar lehet..

Még jó hogy nincs tesóm:DDD

Nah ha az kizavarna a szobámbol h a barátnőjével aludjon akkor aztmondanám: Aludni akarsz vele? Hagyd hogy velem 'aludjon' este és megígérem h nem fog unatkozni:P

Miez hogy kiturnak a saját ágyadbol? tesódnak nincs saját szobája? egyáltalán tesód fiú? Nemértem hogy mértnem a tesód alszik a 'barát'-nál. A leírtak alapján arra gondolok hogy teód idősebb mint te..

és neked mondják hogy költözz el? mértnem a tesód költözik el és lakik a 'barátjával'-.-. nemtudsz ilyenkor elmenni bnőhöz? vagy nagyszülőkhöz? Szerintem elég xar lehet hogy a te ágyad lesz összepiszkítva mielőtt még aludnál benne.

Küld el tesódat egy melegebb éghajlatra és meséld el neki hogy nincs kedves utánuk lepedőtmosni vagy vmi..

2012. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

És ha te is hozol partnert, mi lesz? Szüleitek kimennek aludni a parkba?

Szégyellik a kis lakást, és ezért kitolni a kisebb gyereket, na ne már?! Semmi lehetőség mellétoldani egy fél szobányit?

2012. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!