Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti hogyan reagálnátok ha a...

Ti hogyan reagálnátok ha a testvéretek elköltözne otthonról? Ez normális reakció?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy holnap költözök el a szüleimtől, össze a barátommal. És pl a testvérem (ő 18 éves fiú, én 21 éves lány vagyok) ma is mint mindig tök bunkón beszélt velem. Egy apróságon, mert kevés tejföl volt itthon, és sajtos tejfölös tésztát akart enni, és mondtam h egyen túrós csuszát, mert túró van itthon, és rám förmedt ilyen bántó hangnemben, hogy téged ki kérdezett, meg h fogjam be. És annyira nem értem miért nem érdeklik ezek a családi dolgok, teljesen leszar mindent, az a lényeg h mehessen bulizni, meg legyen zsebpénze. Tényleg egy kedves szava sincs az emberhez, szüleim meg tűrik, soha nem szólnak rá. De most pl itt ez a költözés, azt hittem h pl sajnálni fogja h elmegyek, mert csak a testvérem, de totál leszarja. Mikor nyáron is a családi konfliktusok miatt átköltöztünk anyával nagymamámhoz, ő pedig maradt apával, mikor átjött sose kérdezte h hogy vagyunk, se engem, se anyát, 5 percig átjött és ült kukán, aztán kért pénzt, és elment. (még bulizni is) sőt utána mikor apa könyörgött h menjünk vissza, és visszaköltöztünk, még mondta is h neki jó volt mikor nem voltunk ott.

Szóval mi lesz az ilyen emberből, aki teljesen olyan mint egy gép, mintha semmi szeretet, érzelem nem lenne benne?



2012. szept. 13. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Öcsém annyi idős mint a tiéd, hát talán egy fokkal jobb, amúgy úgy tud beszélni anyánkkal mint egy zsák sz@rral, ugyanígy a húgommal is. Apánk előtt meghunyászkodik, vele nem igazán mer kezdeni. Velem is tud bunkó lenni.

Állítólag ez a kamaszkorszak, csak azt nem tudom hogy mikor lesz vége.

2012. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire leszar téged/titeket miért foglalkozol vele?

Csak magadat hergeled és idegesíted azzal, hogy ezen jár az agyad... Fogadd el hogy a testvéred nem egy családcentrikus fajta. Bármit teszel nem használ, nem lehet megkérni valakit hogy "légy szíves szeress engem, legyünk igazi jó testvérek, sajnáld már hogy elköltözöm, stb". Ezt vagy érzi az ember, vagy akarja, vagy nem. :( Sajnálom hogy ilyen tesót fogtál ki. De egyértelműen látszik, hogy a tesódnak csak a bulizáson jár az esze, biztos csak a hapsik, a pia és a ruhák érdeklik. Hagyjad! Egyszer talán, ha idősebb lesz megjön az esze! Most örülj hogy elköltözöl otthonról és nem kell vele napi szinten találkozni.

2012. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze évek óta csak próbálom elfogadni h ilyen, csak meglepett h pont a költözés előtt is ilyen bunkón beszél velem, meg most is a gép előtt ül, hozzám nem szólna.
2012. szept. 13. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én amikor megtudtam, hogy bátyám költözik... Madarat lehetett volna fogatni velem! :D Állandóan kérdeztem tőle, hogy melyik cuccát adja nekem, meg hogy mikor költözik már el (mert csúszott pár hetet a dolog). Szomorú nem voltam, mert ő is örült, hogy elköltözik, én meg megkaptam a szobáját. (Igaz, azóta már én is elköltöztem, nem sokáig laktam benne, de gyerekkori vágyam teljesült.)


Az öcséd meg abban a korban van, amikor azt hiszi, hogy ő a világ közepe, és nyilván irigy, mert ő is el szeretne költözni. A szüleid meg gondolom sose rakták helyre, most már felesleges is, kb. a képükbe röhögne. 24N

2012. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Lehet az a baja hogy "valamikor majd" neki is házat kellessz intézni h lakhasson vkivel


Miért nem adsz neki 2pofont hogy eszénél legyen?

20/F

2012. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy reagálnék? Sehogy.. Egy ilyen költözés nem a világ vége.. Mikor nővérem elköltözött, akkor se volt semmi, pedig szeretem. Néha hazajárt persze, de Pesten tanult. Nagyon szeretem, de szomorú nem voltam emiatt.


A tesódat meg ha eddig is hidegen hagyta a létezésed, akkor ez sem lesz ok arra, hogy búslakodjon, mivel ez csak egy költözés..

2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, lehet h túl naív voltam :D
2012. szept. 13. 14:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mosolyognék rajta... és tudod miért? Mert még kamasz, és később fog rájönni, hogy hiányzik a nővérkéje. Nyugi, egy két hónap, és le se fogod vakarni magadról a telefonjait :D
2012. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám 27 évesen csinálja ugyanezt. Őhozzá senki ne szóljon csak úgy, ki ha nem én típus, a szüleivel is úgy beszél, mint akiket a s*ggéből rántott elő. Mi mernénk úgy beszélni a húgommal, annyi is lenne. De ő a szent és sérthetetlen.

Mi nemrég költöztünk haza, olyanokat beszélt, hogy megint itt kell ezeket kerülgetni meg ilyen dumák.

2012. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!