Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Eltűnni egy szó nélkül? Mit...

Eltűnni egy szó nélkül? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eljutottam arra a pontra,hogy nem látom értelmét annak,hogy itt éljek és most lehetőségem lenne arra,hogy külföldön,a kedvenc városomban élhessek úgy,ahogyan szeretnék már elég régóta.Sokkal jobbak lennének a körülmények számomra,mint itthon.

Eddig nem gondolkoztam komolyan a dolgon,de most úgy érzem,hogy ez lenne a legjobb megoldás.Nem akarom megbeszélni a családommal,mert tudom,hogy úgyis rábeszélnének a maradásra.De ha meg egy szó nélkül utaznék el,akkor az szörnyű lenne...

Fogalmam sincs,hogy mit csináljak.Nem tudom,hogy melyik lenne a jobb megoldás.

19L



2013. jan. 30. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Én egy szó nélkül mennék.Később is ráérsz megbékéltetni őket..aki meg szeret téged, az megvár.
2013. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha az elhatározásod komoly, akkor nem érdemes sunnyognod, azt csak az teszi aki nem biztos magában. Szerintem a családod megérdemel annyi tiszteletet, hogy tudjanak a döntésedről, és ne kerülőúton tudják meg, hogy már nem is vagy az országban. Tisztességes ember ilyet nem tesz.
2013. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Regdony Márta válasza:
68%
Mindig és mindenkor az egyenes út a jó út! Légy becsületes és veled is azok lesznek!
2013. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg, és ne hagyd magad lebeszélni! Aki szeret, nem fog :-)
2013. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem teheted meg a családoddal, hogy egy szó nélkül itthagyd őket. Ha vannnak-voltak is köztetek konfliktusok, csak felneveltek becsületben. Az a minimum, hogy tájékoztatod őket a döntésedről, és elbúcsúzol tőlük. Ha már meghoztad a döntésd, akkor úgyis tartod magad ahhoz, hisz felnőtt ember vagy, nemdebár? :)
2013. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha mennél,lehetöség adott,akkor használd ki.

A család annyit érdemel,hogy tájékoztasd öket.Lebeszélni ne hagyd magad.

Annyit érdemelnek a szüleid,hogy elköszönhessenek.Aztán majd beszéltek telefonon.

2013. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem is mindenféleképp el kell mondanod a szüleidnek, viszont ezt a lehetőséget ne hagyd ki. Ha szeretnek a szüleid és azt akarják, hogy jó, vagy legalább jobb életed legyen, akkor támogatniuk kellene, nem pedig lebeszélni a külföldi életről. Sajnos jelenleg Magyarország elég élhetetlen és ezt szerintem ők is tudják. Nekem is sok ismerősöm dolgozik külföldön és nagyon jól megy soruk. Kicsit irigylem is őket azért, mert volt lehetőségük kitörni innen, akár pénz, akár ismerős által. Nekem ezek híján a magyarországi élet maradt, ami a másfél éves munkanélküliségből áll. Rengeteg helyre jelentkezem, de még csak egy e-mailt sem kapok visszajelzésül.

Mindenféleképp élj ezzel a lehetőséggel, hidd el a szüleid is meg fogják érteni és egy idő múlva beletörődnek a döntésedbe.

2013. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha majd biztosra veszed, hogy nembírnál nekik nemet mondani(VANILYEN), akkor én a helyedben az utolsó pillanatba mondanám meg nekik. Amikor kilépsz az ajtón a repgépjeggyel a kezedben.
2013. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szó nélkül semmiképpen. Képzeld el magad a helyükben fordított esetben. Ha nem vagy biztos benne, hogy meg tudod védeni az igazadat, akkor mondd meg nekik (és csináld is meg), hogy ha elkezdenek győzködni, hogy ne menj, akkor befejezed a beszélgetést.
2013. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy ideiglenesen, átmenetileg kimész, hogy kipróbáld.

Amikor már kint vagy, egy fél év múlva sokkal könynebben fogod modnani, hogy bevált, jól érzed magad és semmi értelmét nem látod a visszajövetelnek.

2013. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!