Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisöcsém lesz ősszel. Hogyan...

Kisöcsém lesz ősszel. Hogyan lenne érdemes készülni rá? Anyutól tanulni vagy nem ártana utána olvasni is egy kicsit? 14/L

Figyelt kérdés
Ő lesz az 5. gyerek a családban (16 éves fiú, 14 éves lány, 10 éves lány, 8 éves lány mellé).

2013. jún. 10. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon jó, hogy ennyire várod a kistestvéred, és fel szeretnél készülni az érkezésére te is! :)

Véleményem szerint elég, ha anyukádtól tanulod, hogy hogyan gondozza, eteti, fürdeti majd az öcséd. Így később te is könnyedén tudod majd felügyelni, és gondozni ha te vigyáznál rá. :)

2013. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 voltam, mikor az öcsémet várta anya. Kapott ilyen kis füzetecskéket, amikben a baba fejlődéséről volt szó. Amilyen türelmetlen voltam, mindennap megnéztem, hogy ma mekkora lehet. Aztán mikor megszületett azt figyeltem, anya mit csinál. Nagyon boldog voltam, mikor már én is pelenkázhattam, meg etethettem, öltöztethettem. Tehát szerintem elég lesz az, amit látsz anyukádtól. :)

Gratula a babához! :)

2013. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az elején egy anya maga akarja csinálni a dolgokat a baba körül.

Sztem az első hetekben a napi takarításban, vásárlásban, főzésben segíts neki, az nekem nagyon hiányzott annó.


Aztán majd kérdezgesd, hogy fáradt-e, és ha igen, akkor vállald be, hogy du. míg alszik a baba, ő is dőljön le, majd Te figyeled a kicsit..


Amúgy mivel lány vagy, sokminden ösztönösen fog majd jönn, meglátod..:-))

De összességében sztem kérdezd meg anyukádat, hogy mit "vár el", hogy miben segíts neki..:-))

De kicsit utána is olvashatsz, de itt a gyakorin is nagyon sok "élő" vélemény van szülés, babavárás témában...


Jó egészséget, és öröm volt olvasni a kérdésed..:-)) aranyos vagy nagyon! :-)

2013. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem vagyok ám kisangyal, de igyekszem amennyire tudok...
2013. jún. 12. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen isten ments, hogy kis angyal legyél! :-))


szióka

2013. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Claire15 válasza:

14/L

Nekem most van egy 1 hónapos húgom.

Nem kell utánaolvasni,ösztönösen jön majd a ,,testvérösztön". :)

Anyukádtól tanulni jó ötlet!

2016. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!