Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 17 éves lány vagyok és van...

17 éves lány vagyok és van egy 6 éves hugom, aki nagyon durván el van kényeztetve. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Mindig addig nyafog anyának/apának amíg meg nem kapja amit akar (múltkor pl egy 2 cm magasságú pónifigurát 700 Ft-ért, meg mellette jégkrémet meg csipszet is kapott). Mindig veszekszik velem és piszkál, ha meg rászólok vagy valami, akkor meg meg anyának árulkodni és természetesem én vagyok lecseszve.


Tegnap pofon vágott, mert szórakozott a telefonnal én meg elvettem tőle.


Az is kb 1 hete volt, amikor a másik tesómmal beszélgettünk az infótanáráról. A kicsi meg "kihallgatott" minket, anyának meg úgy mondta vissza, hogy arról beszélünk, hogy nincs inteligenciája.


És tisztában is van a helyzetével: múltkor azt mondta, hogy bármit szeretne, azt úgyis megkapja.


Lehet, hogy most nevetségesen hangzik, hogy egy 6 éves kisgyerek "uralkodik" rajtam/rajtunk, de egyszerűen nem csinálhatok semmit, mert a szüleim úgyis neki adnak igazat és engem mondanak el mindenféle önző dögnek meg hasonlóknak. =( Kérlek, segítsetek kitalálni, hogy mit tegyek vele, hogy ne legyen ilyen =/


2013. jún. 24. 00:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
verd el jó, az ilyen helyzeteket csak így lehet megoldani :/ öcsémmel is így csinálok
2013. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem tehetem meg, mert engem büntetnek meg =/
2013. jún. 24. 00:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozzatok vele. Ha ti ketten tesóddal 1 napig nem szóltok hozzá, nem játszotok vele, az nagyon kiveri majd nála a biztosítékot. Ha anyudnak beköp, akkor meg játszatok olyat amibe nem tud érvényesülni (szókirakó, akasztófa, sakk, tudjaisten).

Ha bármikor máskor rosszul viselkedik ujabb napig megy ez. Meg fogja tanulni.

2013. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó időben elcsattant pofon jó hatással tud lenni. Nem baj, ha megbüntetnek, viseld mosolyogva. Majd látja rajtad, hogy téged ez nem feszélyez. Egyébként beszélj a szüleiddel, hogy vegyék észre, nem ő az egyetlen gyerekük, és csak mert kicsi, még nem kéne így bánni vele. Pont ezért nem, semmi tiszteletet nem tanul. Van zár a szobád ajtaján? Tetess rá, és ne engedd be.
2013. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kacok válasza:
100%
Verd meg :) amikor idegesítem a bátyám ő is megver szüleim leszidják,és büntetés. De leállok akkor egy huzamosabb ideig :) vagy próbálj kedveskedni vele :)
2013. jún. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Csinálj valami olyan dolgot, ami őt is idegesíti (gondolok pl hangos zenehallgatásra, idegesítő hangok kiadására etc), "a legjobb védekezés a támadás".....

És mondd meg neki, hogy addig nem hagyod abba, amíg ő is ilyen

Tudom milyen egy rossz érzés amikor nem csinálsz semmit és a hugod ugy adja elő a történteket, hogy mindeféleképpen Te légy leb@aszva! akár jogosan akár jogtalanul

Nálam ez pl bevált, de mindenkinek más a gyengepontja...

Vagy menj el a szobádba, csukd be az ajtót és sz@rd le

De az is lehet, hogy csak a szüleiddel kéne róla beszélgetni :/

Ha meg nem változik sehogyan, akkor számíts arra, hogy kb még 2-3 évig el kell viselned :DDD

2013. jún. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rakd hideg zuhany alá.
2013. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
mikor fiatalabb voltam, állítólag kekeckedtem bátyámmal (6 évvel idősebb). faterék mondták neki, hogy nyugodtan rakjon kicsit rendbe, legalább megtanulom a dolgokat :D
2013. jún. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nehezemre esett eleinte elhinni,hogy vannak gonosz,hazug kisgyerekek,de sajnos a kisfiam osztalytarsa reven megtapasztaltam( itt is 6-7 eves gyerekekrol van szo)

Az ha egyaltalan nem foglalkozol vele ,nem beszelsz hozza tenyleg bevallhat,de eloszor a szuleiddel kellene megerttetni,hogy valamit nagyon rosszul csinalnak.

Mondd el nekik mit erzel,es ha megsem ertik meg,nyugodtan kimondhatod,hogy ugy viselkednek,mintha 1 gyerekuk lenne,te es a masik testvered pedig csak elturt szemelyek vagytok a csaladban.Ne felj,ha durvabbra sikerul a mondanivalod mint ahogy szeretned ha mashogy nem megy,lenyeg,hogy eszhez teritsd oket.

2013. jún. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj szüleiddel vagy hagyd teljesen figyelmen kívül. Amúgy a verés nem mindig megoldás, eddig nálam az volt a leghatásosabb amikor ittam és öcsém piszkált, a poharam tartalma "teljesen véletlenül" a mellkasán landolt anyuéknak pedig előadtam,hogy miatta öntöttem ki (ami igaz is,mert ha nem idegesít, nem folyamodok ilyen módszerekhez), így neki kellett az egész ragacsos trutyit feltakarítania, na utána leállt. Azóta is nagyjából normális, lehűtötte az a pohárnyi üdítő.
2013. jún. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!