Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet egy 11 éves fiút...

Hogyan lehet egy 11 éves fiút leszoktatni a hazudozásról?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó. És soha nem kap semmilyen büntetést a hazudozásaiért. Mert nem ismeri be, de ettől függetlenül mindenki tudja, hogy ő volt. Csak nem bántjuk, mert amúgy is mindenen elbőgi magát.

Régebben is ilyen sunyi volt.

Pl. Vettünk dobozos Orbitot, hazaértünk, nyitnám ki... de már nyitva volt, belenyúlok, és ott van egy félig szétrágott nyálas rágó benne. Megkérdeztük az öcsémet, mit tud róla, de ő váltig állította hogy ő nem volt. Nagyon gyanús volt, a kukában meg ott virított a neon zöld "műanyag tépőzár", ekkor most már biztosak voltunk benne, hogy csak ő lehetett. De ezután is tagadta.

Én már rég adtam volna neki akkora pofont, hogy a fal adja a harmadikat. Ja, és ő apuci kiskedvence, akit nem lehet bántani...

17/L



2013. júl. 9. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Na most itt körülbelül bolhából elefánt lett csinálva.Viszont ha állandóan hazudozik és nagyobb dolgokba is,akkor le kell ülni,beszélgetni vele.Még megnevelhető,mert kicsi,éretlen,de most kezd kamaszodni.. tágítja a határokat újra.

Ha apuci kiskedvence,akkor ott apukával is el kell beszélgetni.


17/L

2013. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A többit azért nem írtam le, mert a hosszú szövegeket úgysem olvassa el az itt lévők 80%-a...
2013. júl. 9. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Akkor írhattál volna súlyosabb példát is. Nem neked kell ezt megoldanod, hanem a szüleiteknek. Főleg apátok beszélgethetne el vele, hogy 11 évesen már nem kell mindenen bőgni, és hát valami férfias tartást, kérem szépen, vehetne magára, még ha csak 11, akkor is. Apátok magyarázhatná el neki, hogy férfi akkor érdemli ki a férfi jelzőt, ha egyenes, büszke, és becsületes.
2013. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hagyjuk inkább, apámmal is utáljuk egymást.
2013. júl. 9. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Bakker, szerintem hívd a rendőrséget :D
2013. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Én a férjemet a mai napig nem tudtam leszoktatni. Akármilyen kicsit is, de ha teheti füllent.
2013. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hagyjuk inkább"

Akkor nem is akarod megoldani a problémát, csak kipanaszkodtad magad. Apáddal utáljátok egymást, miért is? Ő miért utálna téged?

2013. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kisfiú hazudozik, oka van rá. Ha mindenen elbőgi magát, oka van rá. Nem tudja racionális módokon kifejezni, hogy hiányt szenved valamiben, vagy valami bántja, ezért viselkedik így. Ha az egész családi életetek fel van borulva, akkor ne csodálkozz... inkább próbáld meg megérteni, valami nehéz neki, és önkéntelenül csinálja ezeket a dolgokat. És reménykedj, hogy megtanulja kezelni a konfliktusait felnőtt korára, és nem lesz egész életében hazudozó. Mert a legtöbb ember sajnos nem "növi ki" az ilyen dolgokat.
2013. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!