Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsünk neki kigyógyu...

Hogyan segítsünk neki kigyógyulni az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Bátyám 32 éves és mindig is sokat ivott, de az utóbbi 2 évben katasztrofális a helyzet. Két éve hagyta el őt a menyasszonya, mert már akkor is gondjai voltak az alkohollal. Azóta minden este berúg, megiszik vagy 6-8 üveg sört néha rövidet is mellé. Ebből egy csomó veszekedés van, mert ha nem részeg, akkor másnapos és nem tudja rendesen elvégezni a dolgát. Egy családi vállalkozásunk van, az ő feladata (lenne) az árubeszerzés, de sokszor amikor elküldjük áruért, a felét nem hozza el és a pénzzel sem tud hiánytalanul elszámolni. Az elmúlt 3 évben 2 x vették el a jogosítványát, mindkétszer fél évre. A büntetést persze apám fizette ki helyette... Anyánk folyton azt hajtogatja, hogy jaj szegényke, hát nem tehet róla, meg hogy majd abba hagyja, de mindenki tudja, hogy ez nem igaz. Anyámék úgy csinálnak, mintha minden rendben lenne, és szemet hunynak az egész felett. ha meg mégis előjön a téma, akkor a volt menyasszonyt okolják, akinek pedig teljesen igaza volt, hogy lelépett. Próbáltunk már beszélni a bátyámmal szépen, indulatosan, nyersen, mézes-mázasan, de semmi sem hat. Mindig azt mondja, hogy ő nem alkoholista és ha akarja, akkor meg tudja állni, hogy ne igyon, de ez nem így van, hiszen akkor nem részegedne le minden este. Ha iszik, akkor agresszív lesz, kritizál mindent és mindenkit. Mindenki hülye, csak ő a normális. Én már nem tudom, hogy mit tehetnék. Kérlek, segítsetek valami ötletet adni, mert ennek így nem lesz jó vége.

N/29



2013. szept. 2. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,az alkoholizmus betegség.Függőség.A leírtak alapján,igen, a bátyád alkoholista.Nagyon sokoldalú összetett frász ez.Orvosolni csak attól a pontól kezdve lehet ha maga az alkoholista elismeri azt,hogy függő.Ha ezt nem ismeri el,nem tudsz kívülállóként semmit tenni.Viszont figyelmeztetlek arra,hogy a szüleid nagyon nem jól állnak a dologhoz,és így segítik abban, hogy még mélyebbre merüljön a bátyád.Alkoholista esetében beszélnek társfüggőségről ami annyit jelent,hogy az alkoholbeteg az egész környezetét bevonja és a hangulatától,állapotától tetteitől függ mindenki körülötte.Komolyan mondom neked és a legnagyobb jó szándékkal nagyon vigyázz mert egy ilyen ember,úgy tönkre teheti az életedet,hogy észre sem veszed.Tudod különböző közös viselkedési minták alakulnak ki,amit úgy látom a szüleiddel már ki is alakított.A menyasszony helyesen cselekedett.

Ha a bátyád elismeri,hogy függő,akkor lehet professzionális segítséget keresni,ebben segítheted és támasza lehetsz,hogy ezt végigcsinálja.Ha nem ismeri el,mentsd a saját bőröd.

Nekem az apám volt alkoholista,hidd el tapasztalatból beszélek.Minden jót.

2013. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos addig amíg ő be nem ismeri hogy beteg addig nem tudtok vele mit csinálni.

Én annyit megpróbálnék hogy összehozni egy lánnyal aki talán megváltoztatná.....

2013. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem lehet őt elvonóra küldeni? Vagy abba kell az ő beleegyezése is?
2013. szept. 2. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Ma már alkoholistákra nem igazán költ az állam, az egészségügy. Ha betegre zabálja magát, egész nap dölik az ágyban, mert lusta disznó, az más! Azt gyógyítjuk érrendszerrel, szívvel, de nem lélekkel. Az alkoholistákat, meg legszívesebben beinjekcióznák, mint egy öreg, beteg kutyát. (Ha nem kerülne annyiba, de még iszik, költi a pénzt a piára, addig hasznot hoz az államnak...)
2013. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy gyógyszer, amit ha bevesz, akkor rosszul lesz (nagyon rosszul), ha akárcsak egy fél deci bort is megiszik. Ezt viszont csak önkéntes elhatározásból lehet szedni, nem lehet rá senkit sem kényszeríteni. Erről az addiktológus szakorvos (aki kezeli a betegséget) tud felvilágosítást adni.

Bár ez nem tudom mennyit segít, mert ha olyan sokan élnének vele, akkor nem lenne ennyi alkoholfüggő.

A legfontosabb az, hogy a beteg maga is akarjon meggyógyulni!

2013. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. Sajnos tesómnak esze ágában sincs gyógyulni, ő azt hiszi, hogy minden így van rendjén. Nagyon úgy tűnik, hogy tehetetlenek vagyunk és ez a legelkeserítőbb az egészben. Sajnos látom, ahogy egyre jobban épül le szellemileg, lassan képtelen lesz a munkáját ellátni. Próbálunk neki minél több elfoglaltságot adni, hogy addig se igyon, de hiába. Remélem, hogy idővel ő is belátja majd, hogy változtatnia kell, de egyelőre ennek halvány jeleit sem mutatja. Valaki írta, hogy egy új kapcsolat jót tenni neki, na az biztos, viszont melyik ép eszű nő áll le egy iszákossal? Maximum egy hasonló pis nőt tud magának találni, de abból meg semmi jó nem fog kisülni szerintem. Ha együtt isznak az még rosszabb lesz, még mélyebbre taszítja őket.
2013. szept. 2. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldről írok,de értesüléseim szerint valahogy úgy van Magyarországon ahogy a 4-es írja.Az alkoholizmus nem betegségként van elfogadva.Ez nagyon nagy baj.És tényleg csak injekcióznak az pedig semmit nem segít. Az elvonót neki magának kell akarnia.

Az alkoholista társainak is kialakulnak betegségei.Sok.Egy közülük a segítőszindróma.A tehetetlenség érzése elhatalmasodik rajta,minden áron segíteni akar.Segíteni csak azon lehet aki igényeli a segítséget.Sem anya,sem apa,sem testvér,sem új barátnő senki kívülálló nem tud rajta segíteni.Neki magának kell akarnia.De ő maga gyenge.Tulajdonképpen azért iszik,mert gyenge.Minden élethozta nehézségre ívással válaszol,mert ez számára a problémák megoldása.Részegre issza magát elkábul és nem fáj semmi,nem érez semmit, nincs problémája.Csak ebben az állapotában érzi jól magát.Ez egy ördögi kör.Az alkoholizmus a pokol tornáca.

2013. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak önmagán tudna segíteni,ha akarna.Viszont egyértelműen látszik,hogy ő ebből az egészből nem tud kitörni,mert nem is akar,ő gyakorlatilag így érzi jól magát.Nem tudtok vele mit kezdeni.

Én például most készülök faképnél hagyni egy ilyen embert,mert idegileg és anyagilag már teljesen tönkre tett.Minden létező lehetőséget megpróbáltam,hogy segítsek rajta,nem ment.

2013. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Valamikor volt Magyarországon, egy úgynevezett kényszerelvonó, nem tudom, hogy van-e még. Az azért nem volt jó mert csak dacot szült. Amikor kiengedték, már aznap sem józanul ment haza!
2013. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterre lenne szüksége, az talán rá tudna világítani az okokra, de ehhez nagyon mélyre kéne ásni, talán a gyerekkorig. Az ivással valamit pótolni akar, biztosan lelkibeteg, depressziós. Talán egy szanatórium se ártana neki, ott szakemberek foglalkoznának vele.
2013. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!