Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem összetörte a telefonjá...

Nővérem összetörte a telefonját, kapott helyette egy drágábbat (? ). Hol van ebben a nevelés?

Figyelt kérdés

Összetörte a Samsung G-1820 nem tudom mennyi telefonját, 2 év alatt, kapott egy Samsung Galaxy Ace telefont. Most összetörte a Samsung Galaxy Ace-t és kapott egy Samsung Galaxy S II-t. Hol van ebben a nevelés arra, hogy vigyázzon a tárgyaira? Nem vagyok irigy, de nem értem ezt, örülök, hogy kapott egy másikat, de ha az előző is egy évig bírta, akkor nem vennék neki ilyen drága telefont.

Mint írtam, nem vagyok rá irigy, nekem is pont ilyen telefonom van, de nem értem...



2013. szept. 25. 18:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

idővel avulnak a telefonok,ami egy éve x összeg volt,ma már jóval olcsóbb.stb...meg ki lehet fogni jó akciókat,40ezres telefont vettem 15-ért,stb..Lehet ők is valamilyen akcióban vették..

Amúgy én felnőtt ember létemre két év alatt úgy elnyűttem egy telefont,h bekapcsolni sem lehetett a végén kb.(tönkrement akksi,betörtem a kijelzőjét,ilyesmik)Ismerőseim között nem én vagyok az egyetlen,aki így járt...szóval szerintem ezeket nem tervezik 1-2 évnél hosszabb élettartamra..

2013. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ott a lényeg, hogy neked is ilyened van. Nem akartak se jobbat, se rosszat, mert akkor nyilván azon menne valamelyikőtöknél a hiszti.

Amúgy pedig kérdezd a szüleidet, ne vadidegeneket. Aztán majd megkapod, hogy mit irigykedsz, te is megkapnál mindent, blabla. :D Tanulság: sose kérdőjelezd meg a szüleid nevelési kérdéseit. Te majd a saját kölykeidet úgy neveled, ahogy akarod.

2013. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem irigykedés, csak irritáló már, amit csinál a nővérem. Például: Nővérem nem mehetett el egy osztály kirándulása (1 hetesre), apám meg azt mondta neki, hogy bárhova elviszi, de nem fogja elengedni őt, ilyen kirándulásra. Nővérem szaván fogta őt, és azt mondta neki, hogy akkor vigye el őt Romániába egy koncertre VIP jeggyel... Ez már azért nagyon érdekes dolog, hogy ha én kérek valamit, akkor túl drága... És nem kérek 20.000FT-s dolgokat!

Egyébként a blokk nem azt tanúsítja, hogy olyan olcsó volt. (76.360 FT)

2013. szept. 26. 15:04
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A 13-as bejegyzésed viszont azt tanúsítja, hogy IGENIS eszméletlenül irigy vagy a testvéredre! Tőlünk kéred számon a szüleid nevelési elveit? Miért tolod ránk a szüleidet?! Talán menj szépen haza, és konfrontálódj a szüleiddel: kérdezd meg tőlük azt, amit tőlünk kérdezel!
2013. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő: Ilyen szempontból lehet tényleg irigy vagyok rá, sőt mi több, tényleg irigy vagyok rá!

És képzeld, megkérdeztem tőlük, és maguk se tudták rá a választ, illetve, de: "Ő azt kérte."

2013. szept. 26. 19:47
 16/17 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy az írásodból az látszik, hogy te egy értelmes, okos lány vagy és a nővéredről írsz, nem a kishúgodról. Hány évesek vagytok?


Irigység látszik az írásodból, bár cseppet sem hibáztatlak érte, mert amit utóbb leírtál tényleg igazságtalannak tűnik.


Na mindegy, a kérdés arra irányult, hogy én már 22 vagyok és ha összetöröm a telefonom, akkor így jártam. Nem kapok újat, vehetek magamnak, maximum karácsonyra vagy szülinapra kérhetem a szüleimet, hogy pótoljanak bele, legyen az az ajándék. Egyébként minden megadtak nekünk anno, csak vagyok már annyira felnőtt, hogy a szüleim ne ugorjanak egyből ha valami bajom van és ha nem vigyázok a dolgaimra, akkor alapvetően az én feladatom megoldani és ez nagyon jól van így.


Szóval ezért kérdem, hány évesek vagytok?

2013. szept. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én 14 éves vagyok, ő 17 éves.
2013. szept. 27. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!