Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nagylányom egyáltalán nem...

A nagylányom egyáltalán nem szereti a kistestvérét. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A lányom 17 éves és semmiféle szeretet nem látok a kicsi felé. Ez mitől lehet? Mikor kérdezem tőle hogy miért van ez,ő nem mond erre semmit.

2013. okt. 23. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Lehet titkon féltékeny rá, többé nem egyke nem körülötte forog a család annyi minden lehet.
2013. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire kicsi a kicsi? Szerintem a nagy korkülönbség is lehet az oka. Igaz nálunk is van 11 és 16 év a tesóimmal,s nálam nem volt ilyen jellegű gond.Viszont nem mindenki fogadja el könnyedén, hogy már nem ő az első, vagy hogy már nem csak ő van.

Eddig milyen volt? Terhességed alatt, hogy viszonyult hozzád?

2013. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Vagy mondjuk egyszerűen és simán csak nem szereti. Azért mert valaki rokon, testvér, még nem kötelező szeretni. A szeretetet nem lehet megparancsolni, kierőszakolni, kilogikázni, az vagy van, vagy nincs.
2013. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Kamasz. Ilyenkor szinte "kötelező" az elutasító viselkedés minden és mindenki felé. Ne vond ezért felelősségre, ne is nagyon foglalkozz vele, majd idővel megszereti.
2013. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Más kisgyerekekkel szembe hogyan viselkedik?


Mert én is így voltam 5 éve! 15 éves voltam, mikor húgom született. Nem voltam rá féltékeny, semmi ilyesmi. Azért nem mutatok semmiféle szeretet, mert nem tudok. Én nem tudok hogyan viszonyulni a gyerekekhez, semmilyen kisgyerekhez sem. Nem utálom őket, nem kell rosszra gondolni csak egyszerűen én nem tudok úgy gügyögni meg szeretgetni dédelgeti stb. nekem ez nem megy. Aranyos és ennyi. Nem lehet hogy a te lányodnál is ez a helyzet?

2013. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
3 éves a kicsi. Más kicsikkel szemben nem mutat semmi különöset,az biztos,hogy nem "lágyul" el a láttukon és nem próbál meg kedveskedni velük,mint általában mindenki más szokott.
2013. okt. 23. 22:43
 7/19 anonim válasza:
92%
én is 17L vagyok és teljesen úgy viszonyulok a kicsikhez mint az 5.válaszoló. ha nekem születne kistestvérem (egyke vagyok) én se nagyon foglalkoznék vele bevallom őszintén.szeretem a magányt és a csendet ha suliból az őrültek házából hazaérek de egy kicsi mellett ez nehéz lenne
2013. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Már miért kéne, hogy féltékeny legyen? Nálunk én vagyok a kisebb, tehát senki sem "taszított le a trónról" mégsem imádomn a testvéreimet látványosan. Semmi bajom velük az égvilágon, egyszerűen annyi a korkülönbség (mint akérdezőnél vagy több), hogy ők számomra idegenek, és az idegenekkel elég visszahúzódó vagyok.
2013. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
nem kötelező szeretnie, én sem szeretem a bátyámat, a kisgyerekeket pedig már kislány koromban is utáltam, ha rokon ha nem. nem várhatod el a lányodtól hogy gügyögjön meg szeretgesse ha akarja ha nem.
2013. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem ő vállalta a testvérét.

Nem tudom mennyit beszélgettettek vel erről mielőtt megszületett a kicsi, de fiatalabb korban is főleg gondot tud okozni.


Képzeld el, hogy a semmiből odakerül egy gyerek / ember és neked szeretned " kell"

Nem olyan egyszerű.


Kisebb korban a szemében a "semmiből " kerül oda, mert még nem annyira érti, aztán csak azt látja, hogy anya , apa nagyon szeretik, azzal a másikkal többet foglalkoznak.


17 évesen pedig általában mindenkinek van egy furcsa időszak az életében, ekkor még egy kistesó is belecsöppen, hááát nem egyszerű.

Amikor én voltam ennyi mindig azt éreztem, hogy. Aszüleim nem szeretnek (eléggé), a testvérem fontosabb, pedig ő már 14 volt, tehát nem foglalkozta vele valószínűleg többet, mint velem, az érzéseimet nem tudtam ennek ellenére kikapcsolni. El sem akarom képzelni, hogy a nagylányod mit érezhet. Sokkal több rávezetést igényelt volna ez a dolog nála.

Most annyit tehetsz,mhogy bevonod a segítségbe amennyire lehet, és engedi, akkor közelebbkerül a kicsihez, megszereti, és más színben kezdi talán látni a világot.

Nehéz jó tanácsot adni, mert nem ismerem a lányodat, de talán ezt tartom célravezetőnek.

Nem azt kell tőle kérdezni, hogy "te szereted-e?" vagy " miért nem szereted?" Mert nem fogja tudni a választ, csak még nagyobb frusztráció alakul ki benne.


Sok szerencsét és kitartást, az biztos, hogy nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen:)

2013. okt. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!