Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Arról van szó, hogy a bátyám...

XHaru kérdése:

Arról van szó, hogy a bátyám (19) kapott egy 100. 000 forint értékű okos telefont utána meg kapott egy krossmotrot pedig se ünnep se semmi nem volt. Nekem (14) apám adott egy 2000 forintos szar telefont. Most komolyan ennyit se érek a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Apum látta h húzom a szám és még azt mondta h nem tudok értékelni semmit se de most ....ezen mit értékelje???És amikor a bátyám meglátta kiröhögött és azt mondta ő is ilyennel kezdte...na ja...

2013. nov. 20. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Jó ez enyhén igazságtalan volt, de a bátyád 19 te pedig 14 vagy! Oké, hogy én is 14 vagyok, és 80.000 Ft értékű telefonom van (azon is írom eme kommentet :D), de....mondjuk kérhetnél valamit! :) Pl ha rajongasz az airsoftért akkor kérjél azt! Bár ha apukád megint 5.000-ért venne 1 Ak 47-est akkor az nem lenne hosszú életű, de ha nincs semmi hobbid akkor mit vársz? Vagy van? No meg az is ott van, hogy a bátyád nemsokára elköltözik, így kell neki valami jármű, meg 1 használható telefon! Amúgy igazad van, ez most tényleg igazságtalan volt, de ez az élet! Majd te is kapsz jó telcsit! ;)


Üdv!

2013. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Te 14 éves vagy, a bátyád meg 19. A családban én vagyok az idősebb az öcsém meg majdnem annyi, mint te. Én kapom a többet, a tesóm meg kevesebbet, mégsem nyavalyog érte meg nem húzza a száját, mert tudja nagyon jól, ha idősebb lesz, akkor ő is többet fog kapni!
2013. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a bátyád nem arra használja a mobilját, mint te.
2013. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Egy 14 évesnek szerintem se legyen 100 ezer Ft értékű telefonja. És nem azért, mert nem érdemled meg, hanem mert az iskolában könnyen lába kél, bármennyire is vigyázol rá, vagy esetleg fennhagyhatod a buszon. Ugyanakkor tényleg azt is látnod kéne, hogy a tesód 5 évvel idősebb nálad. Az is igazságtalan lenne, ha te már 14 évesen olyan dolgokat kapnál, amikre ő évekig várt. Biztos vagyok benne, hogy ha idősebb leszel, te is megkapod majd ezeket a dolgokat, hisz a szüleitek megengedhetik ezt maguknak. Egyébként egy átlagos ember egy hónapig dolgozik egy 100 Ft értékű telefonért. És az már egész jó fizetésnek mondható manapság. Egy hónapig! És akkor nem evett semmit, nem fizette ki a számlákat.


Valamint nagyon komoly hiba pénzben mérni a szülők szeretetét. Szerintem ők azt hitték, hogy ennek a "szar" telefonnak is örülni fogsz és most csalódottak. Apukád joggal gondolhatná azt, hogy te sem szereted őt, csak a pénzét, és csak az érdekel téged, hogy mit vesz neked, az, hogy azért ő mennyit dolgozik, számodra nem fontos, mert úgy hiszed, xy dolog neked jár.

2013. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Te honnan vagy biztos benne?:D


Ha a bátyád azt mondta, ő is ilyennel kezdte, akkor valószínű, ahogy idősödsz, egyre többet fogsz kapni te is.

2013. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Most megkérdezted, hogy honnan vagyok benne biztos, aztán leírod, hogy valószínűleg ő is kapni fog?
2013. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nem baj, laptopod van, játssz azzal.
2013. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt ember szükségleteit fölösleges összehasonlítani egy gyerekével. Lehet, hogy a munkájához kellett a telefon, vagy azért, mert a főiskolán kell neki az internetkapcsolat. Egy 14 évessel kapcsolatban a szülők elsődleges szempontja, hogy elérjék egymást telefonon szükség esetén, nem az, hogy menőzzön a gyerek a többi elptt, vagy épp az órán játsszon vele. Ha nagyobb leszel, valószínűleg neked is az igényeid szerint vásárolnak a szüleid.
2013. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

ha apáddal is így beszélsz, nem csodálkozom semmin.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2013. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
:D jót röhögtem rajtad öcsi. Ne duzzogj! Ha te is 19 leszel neked is lesz
2013. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!