Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos elvárás egy 16 évestől,...

Jogos elvárás egy 16 évestől, hogy minden nap ő menjen a 3 éves kistestvéréért az oviba és ő legyen vele este f7-7-ig?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 11:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
33%
Ha más megoldás nincs, akkor jogos, vagy nem jogos, szerintem elvárható.
2013. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Je Veux ***** válasza:
82%

Szerintem nem. Természetes, hogy a nagyobb gyerek néha besegít, tud vigyázni a kicsire, de hogy ez mindennapos dolog legyen.

Az én szüleim sose kértek volna ilyet tőlem.

2013. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%

Jó, de ha a szülők 12-14 órában dolgoznak azért, hogy a gyerekeknek mindenük meglegyen, akkor azért szerintem jogos elvárás egy 16 éves fiataltól, hogy legalább annyit besegítsen, hogy elmegy a kisebb gyerekért az óvodába és vele van, amíg a szülők haza nem érnek.

Bírom ezt a nagy liberális világot, ahol már a gyereknek semmi dolga ne legyen, csak is a saját világával foglalkozhasson egész délután/este.


Ellenben igen, ha anyuka és apuka is otthon ül 4-5 óra után, tehát vigyázhatnának ők is a kistesóra, akkor nem normális, hogy mindig a nagyobb nyakába van varrva a feladat.

2013. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%

Igazából nem jogos elvárás, de egy jóérzésű 16 évesnek ez nem okozna problémát. Gondolom a család többi tagjának dolgoznia kell, és csak így tudják megoldani (és most hagyjuk, hogy akkor minek szült az anya, mert 3 év alatt azért változnak a dolgok, szerintem ők sem így tervezték)


Lehet hogy nekem is gond lesz a gyerekeim hazahozatala az ovi-böliből. A 16 éves keresztlánya férjemnek magától ajánlotta, hogy szóljak bármikor ő azonnal jön, és megy értük.

2013. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem. És akkor majd a 16 éves este fél nyolc körül leül tanulni?
2013. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%
ha szülők dolgoznak és nincs más normális én is mindig hazahoztam a kis öcsémet az oviból és bár nyűgnek gondoltam de mindig elmentem érte és nem is gondoltam azt hogy miért teszem ezt.Tudtam hogy szülők dolgoznak én nem tehát én megyek érte és kész.
2013. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem jogos.Anyád kinek szülte magának vagy neked?Utáltam az öcsém mindig a nyakamba volt varrva.Egy 16éves kamaszlánynak ne már az legyen a világ pesztrálja a tesót.Hébe hóba elmegy de minden nap az túlzás.
2013. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
50%
megjegyzem régen teljesen normális volt hogy amíg a szülők a mezőkön dolgoznak addig a nagy gyerek vigyázott a kicsire. csak manapság putyulgatják a gyerekeket, hogy jaj ő gyerek nem kell segítenie hadd élvezze a gyerekkort
2013. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%
Ha felmerül ez a kérdés akkor szerintem a 16 éves eddig se rajongott a kicsiért és a kötelező programmal se fogja jobban megszeretni.Jó és gondoskodó testvéri kapcsolatban természetes dolog lenne.
2013. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy elmenjen érte az szerintem oké. Az, hogy ránézzen néha még az is. De az, hogy minden nap még 4 órát felügyeljen rá, mert egy 3 évest azért nem lehet sokáig egyedül hagyni, az szerintem nagy elvárás.
2013. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!