Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a fenét kezdhetnék a párom...

Mi a fenét kezdhetnék a párom tesójával? Kikészít teljesen!

Figyelt kérdés

Együtt élünk - most már látszik, hogy rossz döntés volt. Mindig kiborít valamivel. Rendszeresen bejön hajnalban a szobánkba, merthogy nem talál magának zoknit és/vagy alsógatyát. Ezzel persze felébreszt. Igaz, előfordul, hogy ide keveredik holmija, de ez alapvetően azért van, mert ő nem mos, csak amikor már nagyon muszáj. Viszont közös szennyestartóba pakolnak a párommal, így amikor mosok, az ő holmija is belekerülhet. Már mondtam a páromnak, hogy külön tegye (a szobánkban is van szennyestartó), de nem mindig úgy jön össze.

A kaja elvileg közös. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mi pakolunk befelé a hűtőbe, ő meg csak kifelé. Már nem merek vásárolni semmit, mert mire oda jutnánk, hogy megesszük, addigra elfogyott.

Ma korábban hazajött. Én főztem, a leves elkészült, de a rakottat betettem a sütőbe, hogy majd addigra készítem el, amire a párom hazaérkezik, hogy friss legyen. Lepihentem, egyszer csak hallom kintről a csörömpölést. Amennyi esze van, kivette a sütőből és neki akart állni. Annyit mondtam, "Peti ez még nincs kész!" Erre közölte, hogy bunkó vagyok, és ő különben is éhes. Most rászelt fél kiló sajtot három szelet kenyérre.

Volt már olyan is, hogy volt egy kis szünetem munka közben, gyorsan hazajöttem, csináltam kaját és írtam a páromnak, hogy hol keresse. Mire ő hazaért, az öccse az egészet megette.


Lehet, hogy tényleg én vagyok a hisztis, de egyszerűen kiborít. Vannak ilyen hülyeségei, hogy ha megkezd egy kiló kenyeret, abból másnap már nem hajlandó enni. Szóval a nagyja megy a kukába. Volt, hogy hoztunk három kilót, kettőt betettem a faygasztóba. Erre kivette, mondván nem kell mindent lefagyasztani - két nap múlva pedig ehetetlennek minősítette és kidobta őket.


A párom szerint szóljak neki vissza nyugodtan. Én nem vagyok egy konfrontálódó típus, ennek ellenére megtettem. De például a kenyérnél a párom az ő pártját fogta. Pedig amikor kettesben beszélünk, akkor ő is elismeri, hogy gyakorlatilag mi etetjük az öccsét, és zavarja is.


Az a legjobb, hogy amúgy ők jóban vannak, meg kedves srác lenne, csak az ilyen dolgai kikészítenek. Elköltözni nem tudunk még 8 hónapig legalább. De amúgy ő már tervezi, hova költözzünk majd hárman, ha itt lejár a szerződés, mert milyen szuper lakást talált.

Most meg vagyok lőve, nem akarok a két testvér közé állni, de kikészít, ahogy viselkedik. A párom se értem, amikor ketten vagyunk, elismeri hogy kiborító az öccse, de neki nem szól... én mégis mit tehetnék most?


2013. dec. 5. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na van egy zseniális ötletem. Ha úgyis ti pakoljátok a hűtőt és megeszi a kaját, akkor hónap elején, ami ugye most lesz, mondd meg: peti drága, adjál nekem 40.000 Ft-ot, és én megtöltöm a hűtőt, ha főzök 3 személyre főzök, és tökre békesség lesz. ezen kívül vegyetek kenyér helyett kiflit, és annyit amennyit meg is esztek. Csókolom.


De ha ez nem megy, vágd fejbe egy serpenyővel, bár a helyzetet nem oldja meg, jobban fogod érezni magad. (Nem mondtam komolyan, ne vágd fejbe!)

2013. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy miért veletek lakik a tesó. Dolgozik-e? Miért nem ad bele a kajába?


Én a helyedbe annyit tennék, mert engem is felháborítana ez a viselkedés. No nem azért mert sajnálnám a kaját, hanem rühellném hogy odateszem, és nem szól ha elveszi, vagyis meg se kérdezi, hogy elveheti -e.

Szóval megmondanám páromnak, hogy vegye a kaját egyedül, én ebből kiszálltam. Elmennék menüzni, és mind a kettőt hagynám pár napig, hogy oldja meg az életét.

Csak a fejükhöz kapnának.

2013. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dolgoztok? Igen.

Akkor menjetek külön a pároddal és kész.

2013. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne külön költözni.

Ha ez nem megoldahtó, akkor mondd meg a tesónak, hogy ezentúl úgy lesz, hogy hónap elején elmentek nagybevásárolni és ő szépen kifizeti a számla harmadrészét.

2013. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Kaja, rezsi három részre osztása. Házimunka megosztása: pl. ő viszi ki a szemetet, porszívóz, takarít, stb...egy kicsit rendre kell nevelni. Elmondani, hogy nem vagy sem a párod, sem a testvére bejárónője, nem kötelességed főzni, mosni, takarítani rájuk. Így felébred a párod is, és a testvére is.
2013. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a párodnak kellene helyre rakni, az ő testvére, ez az ő dolga

ha a párodat ez nem izgatja akkor végtelenül el lett öcsike kényeztetve

nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, ha a párodnak az öccse viselkedése természetes

max mondhatod, hogy nem vagy hajlandó rá gozni, mosni, ezt oldja meg maga

kulon hűtő ha elfér, kilon szennyeskosár, külön mosás

vagy viselkedik számodra elfogadhatóan

mert te meg nem vagy köteles kiszolgálni

ezt mondd is el neki tárgyilagosan, nem kiabálva

még az sem kell hogy szeressen, nem az ő párja vagy


ám ki van otthon? ő vsgy te? mert akkor nem kell alkalmazkodnia, lehet zavarja hogy ott vagy, nincs is ezzel baj, de akkor ne is legyen közösködés

2013. dec. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
milyen jó ez a tablet, hogy imádom, különösen amikor elcseszi a szavakat :(
2013. dec. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!