Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém alkoholista lett....

Az öcsém alkoholista lett. Mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
Csak az apánk közös és az anyjával élt de sokat járt hozzánk is, majdnem minden nap benézett és attól, hogy elváltak nem változott semmi. 3 éve meghalt az anyukája és még azt se dolgozta fel teljesen, most meg 1 hónapja a két legjobb barátja egy balesetben. Amióta ők is meghaltak azóta kezelhetetlen. 1-2 nap kivételével amikor bezárkózik a szobájába, minden nap be van rúgva, van olyan, hogy már korán reggel, meg nem eszik. Mióta meghalt az anyja azóta nálunk lakik de nem tudunk már annyira parancsolni neki mert ha próbáljuk észhez téríteni akkor elmegy és napokig nem látjuk. A barátai is próbálják kihúzni a gödörből, de nem hagyja magát. Én attól is félek, hogy kárt tesz magában. Hogyan segítsünk rajta? Még csak 20 éves.

2013. dec. 9. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ne csesztesd a kolegát, miért baj ha valaki alkesz
2013. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne engedjétek inni... az alkoholisták kis része áll le a piáról az egészsége érdekében, a többiek sajnos fiatalon is már lestrapálva, szörnyű életminőségben élnek, sőt, akár 40 éves koruk körül is eltávozhatnak az alkohol okozta betegségek miatt! (van pár történetem sajnos erről...) :(


a legjobb lenne orvosi segítséget kérni, de sajnos az alkoholisták tagadnak meg jobban szeretnek inni annál, mintsem hogy ilyen dologba belevágjanak, de akkor is segíteni kell rajtuk.


aki alkoholista volt, és leteszi a piát, annak sem teljes már sose az élete - biztos van kivétel, de általában azért gyógyszert szednek, és egy kis lazítás (pia terén) se fér bele az életükbe, folyton retteghetnek a visszaeséstől, mindig ott lesz már ez a dolog...


szóval egyik se jó, ne kelljen az életét így leélnie, még fiatal.


MINDENT PRÓBÁLJATOK MEG MEGTENNI.


honnan van pénze piára? el kell vágni a beszerzési lehetőséget először is... az a gáz, ha valaki ebben támogatja.


én amúgy az apja helyében lehet kicsit fegyelmezném. tudom, döbbenetes ez a vélemény, számomra is, mert elég liberális típus vagyok, de lehet, hogy itt elkelne egy-két pofon.


tönkreteszi az életét. ne engedjétek!

2013. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szegény :(

teljesen összetört

pszichológus segíthet rajta

te is leülhetsz vele, rengeteg törődéssel és szeretettel javíthatsz a helyzeten de ahhoz kitartás és rengeteg energia kell, jobb a pszichológus, az egy idegen, de segíts neki te is, simán rámehet az élete

vigasztald sokat, és nem baj ha sír, fel kell dolgoznia ezt a traumát, és tovább kell tudnia lepni, hogy ne a gyász legyen az élete

2013. dec. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2es, nem alkoholista, nem kell pofozni, azzal még mélyebbre taszítod, egyszerűen nem tudja feldolgozni ezt az egészet. meghalt az anyukája, meghaltak a baratai, nem tudom te mit tennél en is depresszióba esnék, álló nap nézném a falat, és lehet hogy keményen inni is kezdenék. külső segítséget nélkül nem fog tudni ebből kilábalni, és akkor tényleg alkoholista lesz.

segíteni kell rajta, nem hatalmi szóval, veréssel, hanem sok szeretettel. elvesztette lába alól a talajt

és mellette menjen el pszichológushoz, legjobb ha el is kíséred eleinte kérdező

ha nem akar menni, akkor te kerj tanácsot szakembertől, vannak ingyenes segélyvonalak, ők tudnak segiteni, konkrét tanacsot adni mit tegyél

ne haragudj a testvéredre, nagyon fiatal és jelenleg nagyon magányos, szerintem még öngyilkosságra is gondolt

2013. dec. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!