Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt most hogy kezeljem?

Ezt most hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Van egy alkoholista, bipoláris depresszióban szenvedő, agresszív, dühkitöréses, undorító apám, akit gyűlölök. Napok óta megállás nélkül részeg, egész nap iszik, már reggel be van rúgva. Tehát mondjuk reggel 6-tól, éjjel 2-ig folyamatosan iszik. Éjszaka, 2 körül ért haza, tört, zúzott, dühöngött. Tesóm ma délután elmegy albérletbe, 5-kor veszik ki a lakást a párjával, elviszi a kutyáimat magával. Ikrek vagyunk, egypetéjű lányok, SOHA nem éltünk még külön!4 Most meg elveszítek mindenkit, a tesómat, és a kutyáimat is, itt maradok az alkesz apámmal. :(


Ne írjátok, hogy segítsek rajta, segítettem már eleget, volt többször kórházban (ott diagnosztizálták a betegségeit), volt többször elvonón, járt pszichiáterhez (mi intéztük el neki, kamuzott, hogy eljár hozzá, de lebukott), de otthagyta, gyógyszereit nem szedi. Csak annak lehet segíteni, aki akarja és hagyja, pszichiátriára nem lehet vitetni, volt kint a mentő, beszámíthatónak ítélték, nem vitték el!



2013. dec. 10. 15:18
 1/10 anonim válasza:
Nem tudsz menni Te is a tesóddal? Én amikor költöztem egy lépést se tettem a kutyám és a húgom nélkül. Nagyszülők vagy egyéb rokon-ismerős akiknél ellehetnél nincs? Ne maradj apáddal egyedül, tönkre fog tenni.
2013. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nalunk annyiba szerencses volt, h anya idobe elhagyta a sullyedo hajot.

Bar nem irtad, de ugy erzem anya nincs. :(

Sajna nem lessz jo vege, apam belehalt ebbe az eletvitelbe.

Tesoddnal nem lessz 1 plusz szoba, talan az lenne a megoldas, megha diakmelozni is kell vmennyit h beszalj, de ott nyugi lessz.

En mielott lepnek, ne vard meg h bantson :(

2013. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék rájuk akaszkodni, ha ők nem mondják maguktól, márpedig nem mondja. Csak egy sms-t írt, hogy 5-kor veszik ki a lakást, és már csak a cuccaiért és a kutyáinkért jön haza.:(

Félek az elkövetkező napoktól, hogy mi lesz...De legalább ő és a kutyáim biztonságban lesznek...

2013. dec. 10. 16:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincsen párom, se nagyszüleim.:(
2013. dec. 10. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Dolgozol? A tesód dolgozik?
2013. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyukád hol van ilyenkor???
2013. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A munka valóban kiút lehet. Ha sulis vagy, kérheted, hogy kollégista legyél. Beszélj az ofőddel, hogy ez a helyzet, próbáljon segíteni.
2013. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

ha a tesód egyedül hagy vele akkor szívtelen... én ha ilyen helyzetben lennék a tesómat tuti nem hagynám 1 ilyennel

beszélj vele h félsz apáddal maradni, és h segítsen vmi megoldást keresni, ha szeret és nincs más megoldás akkor 1 időre meg fog hívni magukhoz sztem

2013. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

könyörögj a tesódnak hogy hagy mehess vele, meghúzod magad ha kell a szoba sarkában csak ne kelljen együtt maradnod apáddal


ha nem megy sehogysem akkor költözz el vmelyik barátodhoz aki befogad


anyukáddal mi a helyzet?

2013. dec. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már felnőtt vagyok, egyetemista, de kerestem csak diákmunkából van, nem sok, de abból is havi 40.000 Ft-ot az apámnak kell adnom a rezsire. Tudom, hogy ennél picit többől már albérletben is meg lehetne élni. Próbálkozunk kivenni egy nagyobb lakást a tesómmal, hogy nekik is legyen magánszférájuk, és én is tudjak velük menni. Egyelőre maradok itthon, de remélem, nem sokáig.

Amúgy azóta kicsit csillapodott a helyzet, most már inkább az egészsége miatt aggódom (fura, hogy gyűlölöm őt és mégis féltem a sok pia miatt).

2013. dec. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!