Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyáim folyton engem bántanak...

Bátyáim folyton engem bántanak és már kezd nagyon elegem lenni belőle. Mit tehetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig azzal jönnek, hogy ők már annyi idősen már rég kezdtek valamit az életükkel, én meg sehol sem tartok, és eddig csak egy baránőm volt, azt is elszúrtam. Szerintük egy kis senki vagyok, mert semmit nem tudok normálisan megoldani. Pedig soha egy rossz szót sem szóltam hozzájuk, szóval ha úgy lennének ilyenek, hogy előtte én valamivel nagyon megbántottam őket, akkor megérteném, de így, hogy semmi rosszat nem csináltam, nem tudom mi bajuk velem.


18/F


2013. dec. 14. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik hogy semmi közük nincs a magánéletedhez.
2013. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenfajta összehasonlítások sehová sem vezetnek, egyedüli céljuk, hogy a bátyáid a saját egójukat erősítsék vele. Szükségük van egy gyengébbre, akikhez képest többnek érezhetik magukat. Ne törődj velük, ha nem képesek normális kapcsolattartásra veled, akkor kerüld őket. A saját céljaidra és életedre koncentrálj, arra amit elérni szeretnél. Ha tudod mit szeretnél, és teszel is érte, a jutalom nem marad el.
2013. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jót akarnak neked, csak szarul csinálják. Motiválni szeretnének téged, csak nem tudják, hogyan kéne. Örülnének, ha boldognak látnának téged, ha lenne egy jó kapcsolatod, meg egy (számukra elfogadható és örvendetes) életcélod. Szóval ez az "én csak a javadat akarom" tipikus esete. Vagy vigyorogva bólogatsz nekik és lesz@rod, amit mondanak, vagy elmondod neki, hogy szálljanak le rólad, mert neked rosszul esik az, ahogy viselkednek veled és ezzel nem segítenek. Nem tudom, hogy az utóbbi mire vezet két báty esetén, de a vigyorgás, a siketség és a bólogatás teljesen működik egy nővérnél már évek óta.
2013. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy akarnak jót, csak bunkó idióták (már bocs), semmi közük az életedhez, foglalkozzanak a sajátjukkal. Ne vedd magadra, mondj annyit, hogy sajnálom, ha ilyen véleménnyel vagytok rólam vagy az én életem, majd én eldöntöm, hogy hogy élem és ne fognak szállni rólad. Azért csinálják, mert tudják, hogy zavar téged és piszkálnak.
2013. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még valami: ne mondd nekik ilyenkor, hogy de te is ezt csináltad, te se vagy jobb vagy ilyenek. Ezzel belemennél a játszmájukba, elkezded védeni magadat és ezzel te adnál nekik támadási felületet. Szóval ne vádaskodj, ne mentegetőzz.
2013. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 driverboy válasza:

A másodiknak igaza van, ők sajátmagukat is senkiknek tartják, legalábbis ahhoz képest ahol tartani akarnának, ahhoz képest biztos.

Mint a második is irta, téged próbálnak egy viszonyítási pontnak felfogni, hogy idősebbek lévén tőled többre jutottak..

Az sem kizárt, hogy benned olyan van, amit ők megláttak, bennük viszont nincs, és ezzel akarják elkerülni azt, hogy előjöjjön belőled olyan pozítívum amivel kisebb létedre simán feléjük kerekedsz, az ő szégyenükre..

Amúgy egy két frappáns dumával simán le lehet őket építeni.

Sok sikert :)

2013. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!