Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet azzal megbékélni,...

Hogy lehet azzal megbékélni, ha az egyik közeli családtagod életképtelen?

Figyelt kérdés
Egy háztartásban élek még a szüleimmel, mivel főiskolára járok. A testvérem is velünk él. 1 év van köztünk, ő most lesz 19 éves és teljes mértékben életképtelen. Nem akar sem iskolába járni, sem pedig dolgozni menni. Néha-néha bemegy a suliba, de akkor sem veszi komolyan. Egész nyáron itthon volt, még nyári munkát sem akart elvállalni. Nem zavarna ez az egész, ha nem lennének ekkora igényei. Drága ruhák kellenek neki, utazás, telefon, mindent amit eltudtok képzelni. Ha pedig nemet mond neki valaki, akkor napokig cirkuszol. Most éppen ajándékokat akar venni a barátainak és arra kért több tízezer forintot. A szüleink nemet mondtak neki, utána hozzám fordult. Nagyon felhűztam magam rajta. Ő neki ugyanannyi elmenni dolgozni, mint nekem. Én is nemet mondtam neki, de a szüleim már megenyhültek és odaadták neki a pénzt. Egy őrület, ami itthon van. Még egy pár év hátra van a suliból, addig meg fogok őrülni. Ha nem tudnák róla és nem körülöttem zajlana, akkor nem foglalkoznék vele, de így nem megy. Ráadásul vizsgaidőszak van, tök feszült vagyok, ilyenkor még jobban idegesít. Meddig lehet ezt bírni?

2013. dec. 18. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én testvérem is ilyen életképtelen, annyi különbséggel, hogy ő még éppen jár egy tök felesleges OKJ-ra, de ennyi. Habár milliónyi szabadideje van, nem hajlandó diákmunkát vállalni még nyáron sem (mert neki tanulni kell!), semmilyen módon nem fejleszti magát, sehova nem jár el még szórakozni sem.


Igazából otthon ül egész nap, számítógépezik vagy tévét néz, semmi terve a jövőre nézve.

2013. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az is a nevelés része, hogy a semmit sem csináló felnőtt gyerekemet nem pénzelem, csak a legszükségesebbekkel látom el. Amíg a tesód kap pénzt, nem fog megváltozni. Próbálj beszélni a szüleiddel, hogy ez a tesód érdeke, és ne adjanak neki pénzt, amíg nem dolgozik. Hiszen nem fogják tudni örökké támogatni, most kéne összeszednie magát, amíg van egy biztonságos fészek, ahova visszamehet, ha bajba kerül. Ha nem hallgatnak rád, vagy egyszerűen nem elég kitartóak, akkor nem fog megoldódni a probléma. Sajnos ezzel együtt kell élned. Te ne adj neki, ennyit tehetsz.
2013. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért életképteéen, mert a szüleid erre nevelték, és mert nincs benne annyi erő, annyi hozott anyag, hogy más legyen annak ellenére, hogy a szüleid mivé akarják faragni.


Azt lásd be, hogy azért lehet önző és követelőző, mert megtanulta, hogy bármit el tud érni, ah kitartóan hisztizik. Soha nem húzták meg neki a harátokat és soha nem mondtak neki nemet úgy, hogy az "nem" is legyen.


Valószínűleg nem dícsértek a teljesítményét, csak azt, hogy milyen csinoska és milyen szép kislány.


Nem "tudnák", hanem tudnék - ezt bizony már tudnia kellene egy főiskolásnak is. :)

Egyszerű: tanulj és csináld a saját dolgaidat. Ne foglalkozz a testvéreddel, mert nem a te dolgod nevelni. te ne adj neki soha, ha lop tőled, akkor pedog tegyél a rendőrségen feljenetést azonnal. határold el magad tőle, amennyire lehet.


Bizonyára létezik kollégium is (és is voltam egyemetista, igenm sokáig laktam koliban, mert otthon élhetetelen volt a helyzet), vagy albérlet. Minél kevesebbet látogass haza, és ne tarts kapcsolatot - csak nagyon lazát - a tetsvéreddel.


Ha a szüleid elővesznek téged, hogy miért vagy ilyen vagy olyan a tesókával, AKKOR kell nekik odatartani az orruk elé a tükröt. Ez az ő művük.

2013. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

HMmm, vajon az én tesóm is ezt gondolja/gondolta rólam?

SZületési rendellenesség miatt gyengébb az egyik kezem. Rengeteg munkára jelentkeztem, egyiket sem kaptam meg a kezem miatt.

Érettségi után elmentem egyetemre de az nem ment túl jól, ezért 2 év után átmentem egy okj-s szakra. Februárban vizsgázok.

A mostani barátom (2,5 éve vagyunk együtt) megkért hogy költözzem hozzá, ő majd eltart mindkettőnket amig suliba járok. Cserébe elvégzem a házimunkát.


Akkor én is életképtelen vagyok, mert egy orvos miatt (aki szülés közben helytelenül járt el és tönkretette az életem) nem vagyok olyan mint a többiek és nem kapok munkát?

Semmilyen segélyre, járadékra nem vagyok jogosult. Emelt családi pótlékra szintén nem. Fogyatékossági kérelmemet elutasították,mert "túl egészséges" vagyok. Leszázalékolni addig nem fognak, amig nincs valamennyi munkaviszonyom.

Ha a végzettségemmel nem találok munkát, így jártam.

2013. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

21:19

Én nem tudok így bánni a szüleimmel. Nem hagyhatom őket itt, mivel alapvetően jól érzem magam velük és szeretik hogy itt vagyok. Tudom, hogy elrontották a nevelését, de én nem tudok ítélkezni felettük. Úgy gondolom, hogy nincs jogom hozzá. A testvéremet pedig nem jelenteném fel. Szeretem őt, csak nehezen tudom elviselni, azt hogy buta. A kérdés kiírásakor nem vártam, hogy valaki valamilyen eget rengető megoldással álljon elő, egyszerűen csak az érdekel, hogy ki hogy tud az ehhez hasonló helyzettel megbirkózni.


Kedves utolsó!

Te testi fogyatékosság miatt vagy nehéz helyzetben, ami nem a te hibád. A húgomnak viszont semmi baja nincsen. Testileg és mentálisan is egészséges. A munkakerülés és az iskolából való lógást nem tartom betegségnek. Azért kicsit erős őt hozzád hasonlítani.

2013. dec. 18. 21:33
 6/12 anonim ***** válasza:
#4, én ezt gondolnám rólad. Dolgozd fel, hogy ez történt veled, és ne az orvost hibáztasd. Amíg másokar hibáztatsz a saját nyomorodért, sose fogsz felelősséget vállalni az életedért sem (lásd, eltartatod magad szerencsétlen barátoddal).
2013. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesóm is ilyen volt, csak fiúban. Nem akart tanulni, igaz dolgozott, de rengeteg galibát okozott. Anyukám nem tudta pénzelni, mert mi elég szegények voltunk, vagyunk, de pl. Ő sokszor megvámolta a kasszát. Aztán huszon valahány évesen megismerkedett egy lánnyal, (aki azóta már a felesége)és 180 fokos fordulat következett, csak lestem.

Talált egy jó munkahelyet, ahol folyamatos képzésben részesül, a mai napig. Házat vettek, amit egyedül újított fel. Bizony az én öcsém, aki otthon egy fűszálat sem tett keresztbe, szorgalmas, dolgos ember lett.

Úgy hogy van remény, ne add fel! :)

2013. dec. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es, ne haragudj, de én is iszonyat életképtelennek talállak, aki csak kifogásként használja a kezét arra, hogy miért kényelmesebb így élni.


Az, hogy "gyengébb" a kezed, szerintem semmilyen munkára nem kizáró ok, de mivel nagy a munkanélküliség, természetesen nem gondolom, hogy feltétlenül a te hibád, ha nem kaptál munkát. Az viszont, hogy otthagyod az egyetemet 2(!) év után, mert nem megy, aztán elmész egy OKJ-ra és máris eltartatnád magad a pasiddal, miközben lehet, hogy ugyanúgy nem lesz munkád - na, nálam ez már például gáz.


Igazság szerint még minimális dolgot nem tettél meg magadért az életben, mindig máshonnan várod a dolgok megoldását, mert az kényelmes.

2013. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mért foglalkozol vele, mért nem a saját dolgoddal? Nyilván idegesítő de ezzel csak magadat húzod fel, nem őt! hosszútávon tényleg be fogsz sokallni, de ő él tovább ugyanúgy. Ha a saját életed építenéd, előrébb járnál. Csak irigykedsz rá szerintem. Az én öcsém is ugyanezt csinálta, csak ő 5 évig. Vannak ilyen időszakok, de minden csodának vége lesz egyszer. Most nekem normális munkahelyem van mert egyetemre járta és mindig dolgoztam, engem megbecsülnek. Ő pedig nem kell sehova, légióba, katonaságba kénytelen belépni.
2013. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez esetben a legnagyobb hiba lenne neki akár csak egy forintot is adni; ne érts félre: ne azért ne adj, mert irigy vagy, hanem azért, mert így nem tanulja meg a dolgokat

a pénz nem a pénzfán terem, azért tenni kell, hogy legyen

2013. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!