Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehetne kezdeni az öcsémme...

Mit lehetne kezdeni az öcsémmel? Lassan mindenkit elmar magától? .

Figyelt kérdés

Az öcsémnek van egy barátnője (vagy talán már menyasszonya) kb 2 éve, pontosan nem tudom mert nem élek otthon Velük. Mindig is nagyon jó volt a viszonyom vele, mindennap beszélgettünk, ha valamelyikőnk távol volt (edző tábor vagy nyaralás miatt) akkor is legalább egy pár SMS-t váltottunk, lényeg hogy nem telt el 1 nap se hogy ne tudtunk volna a másikról. A szüleinkkel is jó kapcsolata volt, amúgy is ő volt a kis kedvenc.


Mióta viszont együtt van ezzel a csajjal iszonyatosan negatív irányába változott! 20 éves felnőtt létére neki kezdett hazudozni (életében egyszer hazudott olyan 10 évesen, de akkor megkapta a leckét anyuéktól, azóta sosem.

Apát folyamatosan hülyének nézi, elvárja hogy fizesse a havi több tízezres telefonszámláját, a kocsi/motor fenntartását, stb... Ez viszont megszűnt egy pár hete, mert olyat tett amit apa nem tud elnézni neki, azóta fel se veszi neki a telefont, talán egy héten egyszer visszahívja de annyi...


A barátnőjével ott laknak anyukámnál, de alig segítenek szegénynek, sem anyagilag, sem fizikailag. Anya már pontosan emiatt nem is főz otthon, ezért nem is esznek főtt kaját. Pedig mindketten dolgoznak, tehát legalább anyagilag egy picit be tudnának segíteni (anya összesen olyan 100 ezret keres, ami azért 3 emberre kevés, még így is hogy saját lakás).


Velem pedig nem is beszél. Tavasszal amikor a barátommal voltunk otthon, annyira nem méltatott hogy eljöjjön vagy jöjjenek velünk egy ebédre vagy csak egy kávét meginni, pedig nem egyszer megkértük. Ősszel hogy egyedül voltam otthon, nagyon kiakadtam, mert tudta hogy miért megyek haza, erre elköltöztek arra a pár napra amit otthon voltam... Jövő héten megyek haza megint és el kellene jönnie értem (apának a céges kocsijával), de egy honapja még nem volt ideje válaszolni, hogy tud-e jönni vagy oldjam meg másképp, se telefonra, se smsre, se skypera, semmire se válaszol nekem...

Nagyon rosszul esik hogy így viselkedik velünk. Apa már azt mondta hogy inkább oda se menjen ha csak hazudni tud, meg kárt tenni és csak a pénze kell. Anya már ki akarja rakni őket a lakásból. Tudom hogy igazuk van, csak az zavar hogy az én öcsém sose volt ilyen! Ha kapott valamit nagyon vigyázott rá, takarékoskodott és legfőképp sose hazudott! Csak azóta ilyen mióta ezzel a csajjal van, szerintetek hogy lehetne magához téríteni, mielött mindenkit elmar magától???


2014. febr. 2. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez addig fog tartani, amíg a párja vele van, idővel biztos be fogja látni, hogy kik a fontosabbak neki, de lehet, addigra már késő neki.

Biztos őrülten szerelmes a csajba, és az úgy manipulálja őt, ahogy akarja.

Meg lehet, öcséd is kissé el van kényeztetve, ha ennyi mindent megkap a semmiért, ő ezt támadásnak veszi, és ezért reagál így.

Keményebb szülői hozzáállás kellene, hogy akkor menjenek el onnan, ha nem képesek alkalmazkodni semennyire.

2014. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
...támadásnak veszi, ha nem kap meg valamit...
2014. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján átérzem a fájdalmadat és most nagyon mérges lettem. Én a helyedben mindenképpen elmondanám neki a véleményemet, de nem kedvesen/udvariasan, hanem mérgesen. Miután elmondtam a véleményemet a barátnőjéről, azután feltenném a kérdést:

Minket választasz, vagy a barátnődet??

Mert ha a csajodat akkor takarodj innen!!!

Tudom ez kegyetlenül hangzik és jobb a béke, de én nekem ilyen a természetem....

2014. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!