Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért baj ez a szüleinknek?...

Miért baj ez a szüleinknek? Tényleg nem normális dolog?

Figyelt kérdés
Testvéremmel, ő 10 én 14 , szinte mindig együtt vagyunk, mindent együtt csinálunk/ ugyan azokat a dolgokat szeretjük, baráti körünk azonos. De a szüleink folyton azt akarják hogy legyünk egy kicsit egymástól külön. Nem tetszik nekik, hogy mindig együtt vagyunk / vagy hogy nem szeretnénk külön szobát sem. Ezért kitalálnak mindenféle programot, olyanokat ahol egyikünk anyuval másikunk apuval van. Unokatesóink is dilisek és abnormálisnak tartanak minket... Tényleg azok lennénk..???
2014. febr. 21. 19:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ez már 4 éve így megy, és nagyon unom
2014. febr. 21. 19:28
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ezek szerint a 14 éves még bőven a 10 éves értelmi színvonalán van. Egy 14 évesnek bizony már sok mindenben más az érdeklődési köre, mint egy 10 évesnek.
2014. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nem gond. Ha nekem lett volna testvérem, én is sokat lettem volna vele :)
2014. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg ölik egymást a testvérek, az a baj. Vannak emberek, akiknek soha nem lehet a kedvére tenni... Szerintem nagyon szép dolog, hogy ilyen jól kijöttök egymással - felnőtt korotokban nyilván el fognak ágazni az utak, de maradjatok mindig ilyen jó testvérek.
2014. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem baj.

Pont,hogy jó a testvéri kötelék megléte, biztosan majd felnőtt korotokban is fogtok tudni egymás mellett állni.

Szerintem üljetek le beszélni a szüleitekkel, hogy miért találják ezt ennyire fontosnak.

2014. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondolom, hogy inkább csak miattad aggódnak. Azért, mert azt gondolják, hogy nem normális, hogy olyan dolgok érdekelnek, amik egy 10 évest. AZonfelül azért is aggódnak, hogy nem építesz ki kapcsolatokat más emberekkel. Jó, ha együtt vagytok és szeretitek egymást, de azt szeretnék, ha mindketten korabeliekkel is barátkoznátok, töltenétek időt másokkal is. Persze ezt nem lehet irányítani. Ha egyszer jelenleg nektek így jó, akkor mért kéne máshogy csinálni?

Én és a húgom között 11 év van. 15 éves koromig imádtam vele játszani. Rám is rámszóltak, hogy mással is legyek már, de amíg én nem akartam, addig hiába mondták. Aztán én magam igényeltem és cselekedtem is. Ugyanez volt a bulizással, párválasztással. Jóformán meg tudom számolni, hogy hányszor voltam életemben diszkóban. Nővéremet próbálták ezen a téren visszafogni, engem meg próbáltak volna bulikba "zavarni". Mondták, hogy majd 30 évesen jövök rá, meg arra is, hogy nem pasiztam ki magam. Nem tetszett nekik, hogy életemben csak egyetlen egy komoly kapcsolatom volt. 21 évesen ismerkedtem meg vele. És állandóan próbálták mondogatni, hogy próbáljak ki mást is, meg addig is mondogatták, hogy mikor pasizok már, hogy már lassan öreg leszek hozzá, stb...Hát most kerek 30 vagyok. Nem bántam meg, hogy vele maradtam és nem vágyok bulizni se:D Nem mindig úgy jó, ahogy a szülő mondja, mindnyájan különbözünk. De egyet tudnod kell: Ők mindig jót akarnak neked, de ilyen dolgokban a szívedre hallgass. Az első pasimmal 16 évesen jöttem össze, csak azért, hogy leszáljanak már rólam. Az első csókomat elpazaroltam egy két hetes kapcsolatra:D Rajta kívül csak 2 pasim volt, de az egyik 2 hónapig, a másik csak 2 hétig tartott:D A szívedre hallgass.

2014. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 : Szerintem inkább a húgom van az én szintemen :D Észrevettem kisebbeknél ez mindig így van, a nagyobbak meg inkább komolytalanabbak lesznek:)

2014. febr. 22. 10:07
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocs, az előbbi 2# akart lenni

6# : engem nem nagyon érdekelnek a pasik :'D , de lehet hogy tényleg az a baja a szüleimnek , nehogy már egy 10 évessel legyek egész nap...


A szüleim a testvéreikkel nagyon-nagyon rossz kapcsolatban vannak/voltak , 10 éve nem láttam őket, még el is költöztek egymás közeléből. Nem tudom pontosan miért , de lehet hogy ez is közrejátszik

2014. febr. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!