Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérek miért gonoszabbakk...

A nővérek miért gonoszabbakk a kistestvérükkel, mint fiúk?

Figyelt kérdés

Nagyon ritka az olyan tesó ami gondoskodik a kis öccséről.

A legtöbb mindig utálja a kis öccsét, hülyének tartja meg idegesítőnek!


A fiú testvéreknel nem látom, hogy folyton hülyézné a kis öccsét!



2014. márc. 29. 08:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
Szerintem azért lehet, mert ő lány! És ugyebár a lányokat jobban kényeztetik. Mikor megszületik a kistesó, sokkal féltékenyebbek lesznek mint a fiúk! :) Tapasztalat...:D
2014. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Ez így igaz.

A nők alapból is lényegesen szemetebbek a férfiaknál, a verbális támadás nagyon megy nekik, erre vannak kihegyezve.

Aztán csodálkoznak a pofon miatt...

Lásd ezt a kérdéskört is, csupa irigy, megkeseredett nyanya van itt, mindenki le van pontozva, ha jó, ha nem jó a válasz.

2014. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nah ez nem igaz.. A fiúk kikészítik a kisebb tesókat...csak nem mibdig olyan hangosan , nyíltan stb mint a nők..nem látványos..

Azért tudnék mesélni.. Mindig még 20 évesen is csak " kishülye" voltam a bátyámnak..24 évesen javult a kapcsolatunk csak meg...

2014. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
A nők, lányok irigyek, hiúk.
2014. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom lehet benne tényleg egy olyan, hogy a kiscsaj volt eddig a "hejcegnő", míg a fiúkat jellemzően nem kezelik így. Nagyobb lesz a kontraszt, amikor jön a kicsi, és inkább vele foglalkoznak. Bár ez is személyiség kérdése, én kislány koromban is nagyon idegesítőnek találtam a "tipikus" lányos nyávogást, mindig fiúkkal barátkoztam, és kikértem magamnak a szüleimnél, ha "kislánynak" kezeltek (még mielőtt bárki megkérdezné, teljesen hetero nő lett belőlem :D)
2014. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Sorry, hosszú lett :D

Én lány vagyok, és már bele gondoltam, hogy milyen lenne, ha lenne egy kisöcsém, vagy egy kishugom. Én igazából a kezemen hordoznám őket, és nem lennék arra féltékeny, mert hogy ők több figyelmet kapnak. Tudom, hogy egy kistestvérrel/kis gyerekkel hogy és meddig kell dédelgetni, folyamatosan figyelni, óvni. Ezért a nagyobbak úgy érzik, hogy velük senki sem törődik, ezért beflegmulnak, és ha a pöttöm nagyobb lesz, kis iskolás, visszakapják azzal, hogy ha valamit kérne tőle a kisebb, akkor azt válaszolják, hogy "most menny innen, nem érek rá" , azt ismételnék, amit annó a szülők mondtak. Vagyis csak a megbántódásukat vezetik le a kicsiken.


Viszont én azon nem értek egyet, hogy ez csak nővér-öcs között van. Tapasztalatból mondom, hogy ez fiútesó-húg között is van. Csak flegmult velem, nem segített semmiben, és sokszor célzott arra, hogy velem többet törődtek, mint vele. De ezt ki fogja nőni mindenki, mióta középiskolába került, azóta csak úgy ölelgetjük egymást, mert rászorulunk egymás társaságára.


Az unokatesóim fiú-fiú. Egyik 10, a másik 7-8 éves. Ők sem férnek el egymás mellett, a nagyobbik mindig ütlegeli a kicsit, aki pedig mint hozzám a "pótnővérhez" jön, és én meg megvigasztalom, a nagyobbat meg kérdőre vonom, hogy ez mi volt. Mikor csak bőgve válaszol (csak úgy a semmiből nekikezd bőgni amikor veszekszenek) mégegyszer felteszem a kérdést, majd mondom, hogy nyugodjon meg, mert így egy árva szavát sem értem. Megnyugszik, elmondja, hogy azon vesztek össze, mert hogy a Bálint (a kicsi) olyan hülye, hogy ráült a fejére (én sem tudtam elképzelni a szitut, de hát jó..)ezért kezdett vele verekedni. Aztán a kicsit is kérdőre vonom, de a válasz helyett már azt látom, hogy sírva mondja, hogy sajnálom, és meg akarja ölelni a bátyját. Én meg akkorát derülök az egészen.... De amúgy az ilyesfajta veszekedések náluk napi 4-5 alkalommal előfordulnak, és van amikor a beszólogatások miatt, azért néha örülök, hogy ők Pestiek, mi meg Szlovákiaiak :D


De amúgy nem tudom, én mindig is a kicsik pártját fogtam,de a nagyokkal értettem egyet. Nem hiszem amúgy, hogy gonoszabbak lennének a nővérek, csak megmutatják, hogy ki volt előbb a házban...

12/L

2014. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%
Akkor én is írok ide, mint a problémát felismerő nővér... Az ok szerintem többféle, de én elsőnek a különbözőséget mondanám - pl. tesóm hiperaktív és emberszerető, én meg magamnak való introvert lény vagyok, tehát a hiperaktivitás gyakran idegesít. (6 év is van köztünk) Bevallom, ráförmedek néha, mert máson dolgozom, mikor szeretne tőlem valamit, és ezt a hibát csak most kezdtem realizálni. Olyasmi rossz, mint mikor a szülő förmed a gyerekére. Még most is megesik, mert egyedül akarok lenni, de igyekszek tenni pár lépést, hogy gondoskodóbb legyek. Területi gondjaink sose voltak "ki volt itt előbb", nem a hiúságom a gond, csak a különbözőség. De azért nem mindegy, hogy mikor születik meg a kishúg, mert jobb egy kapcsolatot akkor kezdeni, mikor már nincs rá szükség, hogy valaki kinőjön valamit. Ezen kívül a csajok is tudnak verekedni és képesek rugdosni egymást. :) Fiútestvéreket nem ismerek sajnos.
2014. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így hülyeség. Azonos nemű tesók sokszor jobban kijönnek, elvégre egy lány nem tudja, milyen kisfiúnak lenni és fordítva. :D

Hidd el, egy bátyó sem mindig türelmes a húgával - nem akarod tudni, hányszor tépett meg, üvöltött le, stb tesóm. Életkoron is múlik, mert az idősebb bátyáim teljesen máshogy kezeltek.

De barátnőmnek van egy bátyja és egy öccse is. Az öccsével mindig jól kijöttek, még most felnőtt fejjel is gondoskodik róla sok tekintetben. Míg a bátyjuknak sose volt egyikükhöz sem türelme, de főleg az öccséhez.

Unokatesómék ketten fiúk pár év különbséggel. Kamaszkorukig elviselni sem bírták egymást.

Egy másik barátnőmnek pedig a kisöccse a mindene, már oviban mindig azt hallgattam, mennyire irigy, hogy nekem van fiútesóm, ő is szeretett volna egy bátyót magának (én meg jól kinevettem kb). Nos, ha nem is egészen a megálmodott módon, de végül egy fiatalabb tesó kijutott neki és tényleg imádja a mai napig is.

De felhozhatom példaként édesanyámat is, bizonyos tekintetben ő nevelte az öccsét, vitte-hozta oviba, amíg a szülők dolgoztak, ő vigyázott rá, és sok dologról le is mondott a javára.

De még elég hosszan tudnék sztorizni. Csak felesleges lenne. Szerintem ez azon is múlik, kit hogy nevelnek, milyen jellem, hány év van közöttük, és hogy viselkedik a másik. Azért a gyerekeket sem kell félteni, elég jól ki tudják használni a helyzetet. :D

2014. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Az én nővérem 2 évvel idősebb nálam,a kisebbik bátyám 6 évvel a nagyobbik 10 évvel.A bátyáim már elköltöztek.Igazából a nagyobik bátyámmal nem túl közeli a viszony,eléggé magának való.A nővérem sosem volt egy kishercegnő típus,sőt nagyon fiús ezért remekül kijövünk.Viszont ha valami nagy hülyeséget csinálok,ő az aki leordít vagy ad egy fülest (belátom általában jogosan :D) és a kisebbik bátyám az aki megvéd,mert jaj most éli szegény a rossz korszakát ne bántsd.Sokszor pofátlankodok be a szobájába hogy az ő gépét használjam vagy psezzek vagy csak mert unatkozok,ilyenkor morcos kicsit de mindig megengedi hogy maradjak.Ráadásul rettegek a villámlástól de a szüleinkhez már ciki lenne bekérezkedni,ezért ha nagy vihar van megengedi hogy vele aludjak.Szóval egyáltalán nem gonosz velem sőt :D 16/F
2014. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Még régen a suliban vettem észre, hogy akinek nővére volt, a nővér jött érte sokszor, viszont akinek bátyja volt, azért anyuci jött.


Én is nővér vagyok, imádom a tesómat, de amikor kicsi volt, nem lehetett vele szót érteni. Az a baj, hogy a nővérre bízzák a kisebb gyereket, de a kicsivel nem beszélnek, hogy hallgass a nagyobbra, fogd meg a kezét, mielőtt lelépsz a járdáról stb.


A nővér kap felelősséget, de nem kap hozzá tekintélyt. Ezerszer rászólhatok, akkor is lerohangált a járdáról, közben még vigyorogva nézett is. Bennem meg ott van, hogy félek, hogy baja esik, félek, hogy a szüleink engem vesznek elő, ettől ideges leszek, és persze hogy lehülyézem, de 11-12 évesen nem olyan fejlett a problémamegoldó képességem, vagy az "anyai ösztönöm", hogy tudjam, hogy kell bánni egy gyerekkel.

2014. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!