Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek 10-20...

Van itt olyan, akinek 10-20 évvel fiatalabb/idősebb testvére van?

Figyelt kérdés

Hogy jöttök ki egymással? Milyen volt mikor megszületett a kistestvér (az idősebbektől kérdezem)? Hány éves voltál? Hány éves vagy most? Nemed? Van másik testvéretek? Kora, neme? Milyen hátrányai és előnyei vannak az ilyen nagy korkülönbségnek?

Lesz egy kistestvérem, 16 éves leszek, mire megszületik. Őszintén egy kicsit félek. Persze egy kisgyereket bárki elvezetget, de 32 évesen hogy fogok szót érteni egy 16 éves kamasszal? Persze lehetséges, de mint testvérek... nem tudom elképzelni a helyzetet.



2014. jún. 6. 22:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
en 19 L vagyok es van egy 10 évvel fiatalabb hugom. csak annyit kell megszokj hogy mostmar nem csak te leszel az egyeduli gyerek..most furank tunik hogy ezt mondom, de majd meglatod
2014. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a kisebb testvér vagyok, a bátyám 9 és fél éves volt, amikor megszülettem (én lány vagyok). Gyerekkorunkban nem nagyon tudtunk mit kezdeni egymással - szerettük egymást, de hát egy 5 éves kislány és egy 14-15 éves fiú azért teljesen más világban él. Még csak 9 éves voltam, amikor elment Budapestre egyetemre, utána csak kéthetente láttam hétvégére. Évekig nem nagyon volt szoros kapcsolat köztünk, sajnos...


Amikor én 13-14 éves lettem, akkor nagyon pozitív irányba kezdtek változni a dolgok. Már tudtunk értelmesen beszélgetni, voltak közös témáink, eljártunk koncertre együtt, stb. Egyre jobb lett a kapcsolatunk, most 21-30 évesek vagyunk és szuperül kijövünk. Most sem egy városban lakunk, de legalább heti egyszer beszélünk hosszasan telefonon, és legalább havi egyszer találkozunk. Most nagyon jó testvérek vagyunk, de tény, hogy gyerekkorunkban nem nagyon tudtunk mit kezdeni egymással...

2014. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 14 éves voltam, mikor megszületett a húgom. Nagyon nem akartam kistestvért soha, szerettem egyke lenni... Eleinte nem örültem, meg nem is nagyon tudtam mit kezdeni vele. De pár hónap kellett csak és jó lett. Nagyon szeretem, már 10 éves lesz, rengeteg időt töltünk együtt.
2014. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nálunk ilyenek a korkülönbségek:

21 évvel idősebb nővér

20 évvel idősebb báty

11 évvel idősebb nővér

10 évvel idősebb báty

és még van 2, de az 10 év korkülönbség alatt van


Amúgy, ez Nekem így fordított helyzet, de a jóval idősebb tesóim közül, csak 2-vel beszélek. A másik kettővel azt se tudom, hogy mi van. Amúgy az, hogy majd hogyan fogsz kijönni vele, az rajta is múlik. Mennyire lesz nyitott feléd és mennyire lesz kezelhetetlen kamasz.

19/L

2014. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van :) Én jelenleg 22 éves lány vagyok, a hugom 7 már éves. 15 voltam, amikor született. Jól kijövünk egymással, nagyon sok szeretetet ad, nagyon ragaszkodik hozzám, ölelget, puszilgat, mondogatja, hogy én vagyok a világ legjobb testvére stb. Másik testvér nincs és már nem is lesz. Előnye, hogy van egy hihetetlenül édes testvéred, aki még a legrosszabb napokat is bearanyozza, látod őt fejlődni, tapasztalatot szerzel, hogy milyen nevelési módszerek a helyesek és helytelenek, megismered a gyerekek világát és megérted hogyan működnek. Csomó dolgot tanultam, amikor anyukám megszült és hazahoztuk a picit. Hátránya számomra az, hogy pl. régebben nehezen értette meg, hogy én miért nem akarok vele barbiezni és hisztizett sokszor emiatt. Mióta nagyobb lett már bevezettük azokat a játékokat, amiket én is tudok élvezni (kártyajátékok, puzzle, tollas stb) Nyilván negativum, hogy nem tudsz vele még beszélni a felnőttes dolgokról, a problémákról. Jah és sokszor nyaggat, most pont abban a korban van, hogy állandóan beszél, kérdez, pörög, én meg sokszor csak csendre és magányra vágynék, de már van olyan értelmes, hogy megértse, ha már nagyon zavar. Én sem tudom elképzelni milyen lesz egy tini testvér a későbbiekben, de abban biztos vagyok, hogy pótanya is vagyok a számára és akár még azt is el tudom képzelni, hogy elmenjek majd vele bulizni, mert nagyon fogom félteni :D
2014. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhetnek még :)

Nem vagyok egyke, van egy 11 éves öcsém.

2014. jún. 7. 11:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

igen van.. 21 evvel idosebb..

Olyan mintha az anyam lenne.....

Amikor kicsi voltam ugy tekintett ram mintha a sajat gyereke lennek... akkor volt tesom 21 eves most vagyok 18 most 40 eves tesom.. lanyok vagyunk. nincs masik tesonk...

Elonye: tapasztalt,sokat segit,hatranya: sokszor nem ertunk szot egymassal:D de hat na.. 21 ev az csak 21 ev..

2014. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjem és a nővére között nem 10, csak 8 év különbség van.


Ő csak hátrányát látja ennek, mert igazából nem együtt nőttek fel, mire ő kezdett felcseperedni (ugye 10 éves kora körül), addigra a nővére már maximum hétvégente ment csak haza 1-1 napra, mert messzebb tanult. Felszínes a viszonyuk, nem nagyon tudnak egymás életéről. Sok dologban nem értenek egyet, ha találkoznak, gyakran vitáznak.


Én személy szerint egy kedves, szimpatikus nőnek tartom a nővérét, és jól kijövök vele. Köztük inkább az az elsődleges ellentét, hogy mindketten máshogy viszonyulnak egymáshoz, a szüleikhez, így soha nem jó, amit a másik mond...illetve valamilyen mértékben az is, hogy más korban nőttek fel (80-as, 90-es évek).

2014. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Nekem van egy hugom 7éves (sokat veszekedünk,de szeretjük egymást,védem)

Most születik majd egy öcsim,én 13vagyok.

2014. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van egy 9 évvel idősebb bátyám, ő most 26 én 17. (lány) Szerintem a nagy korkülönbség a testvérek között akár tönkreteheti a kapcsolatot, hisz mint már írták teljesen más világ... Mondjuk köztünk ez a kilenc év még nem olyan sok. Az utóbbi időben többet beszélünk, de nem egy városban lakunk, pedig borzasztóan hiányzik. Nagyon szeretem őt. :) 10 éves voltam amikor elment fősulira, azóta Pesten is dolgozik, szinte sose látom. Amikor leesett hogy csak ott fog találni munkát sírtam is. :(

A nővérem már 36, van egy fia aki annyi idős mint én, őt nem is tudom szinte a testvéremnek tekinteni. Inkább olyan mint egy nagynéni. Keveset beszélünk, de egyébként csak féltestvérem.

2014. júl. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!