Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan akadtunk ki az öcsémre?

Jogosan akadtunk ki az öcsémre?

Figyelt kérdés

A hugom első babája tegnapelőtt született meg. Már szülés előtt kérte, hogy a hírt sehol ne osszuk meg (pl.facebook) legalább addig, amíg hazaérnek a kórházból.

A szülést követően kaptunk tőle pár fényképet az újszülöttről, melyek közvetlenül a szülés után készültek.


Ma reggel láttam, hogy az öcsém facebookra már kiírta, hogy ismét nagybácsi lett, és feltöltötte a képeket, amit kaptunk. Szóltam neki, hogy szedje le, mert ez nem fair, főleg, hogy a hugi direkt kérte, hogy ne tegye, de erre csak azt mondta, hogy az az ő oldala, ő azt oszt meg ott, amit akar, és nem szedi le.

Sógorom is szólt, hogy ez egy kicsit bunkóság a szülőkkel szemben, mert nekik kell ezt az örömhírt mindenkivel megosztani, ráadásul nem szeretné, ha a még véres, pár perces újszülöttről készült képeket mindenki látná, mert azok csak a családnak készültek.

Az öcsém nem érti, hogy miért baj, ha pár fényképet megoszt.

Jogosan akadtunk ki, vagy már tényleg ennyire természetes, hogy mindent kiírnak az emberek facebookra?


2014. júl. 23. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy jogos!Oké,hogy ő a nagybácsi,de a szőlők kérését tiszteletben kellene tartania!
2014. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
*szülők
2014. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Igen, öcséd nagyon bunkó és teljesen hülyeséget is beszél, ha azok belső családi fotók és még külön kérték is, hogy ne legyen nyilvánosság, baromi nagy bunkóság feltenni azokat a facebookra, azzal a magyarázattal, hogy az ő oldala, azt rak ki rá, amit akar, nonszensz.
2014. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Jogos. Nem tudom, miért nem lehet egy ilyen kérést tiszteletben tartani.
2014. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is jogos. Az én unokaöcsém 2 éves és a szülei kérték, hogy ne postoljunk róla semmit. Ezt tiszteletben is tartom. A mai napig nem tettem és nem is teszek fel róla semmit pedig van sok közös képünk. Szerintem ez a szülők döntése amit tiszteletben kell tartani.
2014. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Ráadásul simán lehet jelenteni is fb on, mert hivatalosan nem szabad gyerek képet megosztani szülő engedélye nelkül


Egyebként jogosan haragszotok, főleg, hgy előre szóltak is..

2014. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Abszolút jogos, igen, de amúgy meg termeszetes is, hogy az emberek mindent megosztanak.

Van, akinek normalis a magzatmazas babarol az elso percben keszült kepet megosztani, van aki meg egyaltalan nem tesz fel kepet a gyerekrol.

Eselyes, hogy az ocsed nagyon fiatal meg -14-16ra tippelnék- neki normalis minden apróságot kitenni.

2014. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Jogos, felnőtt ismerőseimről sem rakok fel képet az engedélyük nélkül. És én sem díjaznám, ha valaki csak úgy feltenne rólam képet.
2014. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyrészt jogos, másrészt viszont minden dühöm azonnal elszállna a tudattól, hogy ennyire örül a testvérem a gyerekemnek, aki az unokaöccse/húga.
2014. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!