Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van egy pszichopata testvérem....

Van egy pszichopata testvérem. (? ) (többi lent)

Figyelt kérdés

mit tudnék kezdeni vele? Állandó jelleggel, ha neki valami nem tetszik, esetleg nem olyan választ kap amit hallani akar, vagy valaki ki meri mondani neki az igazat akkor tör-zúz, neki megy mindenkinek, fenyegetőzik hogy megöli az egész családot.

El kéne vitetni? Egyáltalán lehet ilyet hogy elvitetni kezelésre?

Normális válaszokat szeretnék, nem a sok trollt.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 31. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ki lehet rá hívni a mentőt, ha veszélyezteti valakinek a testi épségét és nem nyugszik le. Beviszik a pszichiátriára és ott kivizsgálják. Ez akkor lehet megoldás, ha nem látja be, hogy beteg és önként nem akarja gyógyíttatni magát.
2014. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

A szüleid miért nem csapdossák orrba?

Ha neked megy, akkor gáncsold ki, ha pedig a földön van, akkor tedd harcképtelenné.

2014. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

A zavartság hibás működést jelent a normális elmében, viselkedésben és észlelőképességben, előidézheti valamilyen agyi sérülés, vagy az agy hiányos vérellátása.


Beszéljünk megértően a beteggel. Próbáljuk meg a páciens számára rendkívül fenyegetőnek tűnő helyzetet nem dramatizálni, védjük meg a sérülésektől, negatív pszichés behatásoktól. Kérjünk segítséget orvostól, vagy hívjunk mentőt, ha a páciens ön- vagy közveszélyes.

2014. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Hány évesek vagytok?

Ha a tesód már felnőtt, kell a beleegyezése a gyógykezelésbe, ha valóban arra van szüksége. Azonban ha még kiskorú, a szüleid tudnak segíteni.


Ők nem látják ezt? Vagy nem előttük mond ilyeneket?

2014. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Van olyan h távol tartási végzés bíróságtól lehet kérni.

Bár szerintem 3-4 orrba vágás vagy nyakas hatékonyabb lenne.


De ti tudjátok.

2014. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarja elfogadni, hogy nem ő nem tökéletes. Diliházba nem is de pszichológushoz el lehet vinni, mondjuk ha nem bírtok vele lehet el kell egy kis segítség. De a legjobb ha próbáltok ti családtagok beszélni vele, próbáljatok nyugodtak maradni, akkor is amikor "hülye", próbáljátok megmondani, hogy "nem rosszindulatból mondom, engem ez bánt, hogy te így viselkedsz". Meg kell próbálnotok először ti, a család beszélni vele, érezze, hogy megbízhat bennetek és elmondthatja mi bántja, mert mindenképp valamilyen önértékelési zavarai lehetnek.
2014. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány éves? Szerintem akkor van baj, ha már nagykorú, mert akkor tényleg nem lehet vele mit kezdeni, csak ha ő akar változni, azt meg kétlem. Elvitetni csak akkor lehet, ha tettlegesség történik.
2014. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg fontos a kora. Ha még gyerek, lehet akár elkényeztetett hisztigép is. Ha felnőtt, akkor is eredhet neveltetésből a viselkedése, de lehet valamilyen személyiségzavar is, például Borderline, vagy sok más.
2014. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Aki a nyakon csapkodást pártolja, elmondanám neki, hogy nem 1x vertem már el...

Szüleimnek is nem 1x neki támadt, akkor is Én szedtem le róluk..mondhatjuk hogy közveszélyes, mert utoljára egy vascsövet akart átszúrni rajtam, legalább is ezt üvöltözte..

Felnőtt ember, nem tudom hogy elvinnék-e..

2014. aug. 1. 15:13
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem kérjetek segítséget.

nehéz ennyiből bármilyen diganózist felállítani, de az egyértelmű, hogy az érzelmi- indulati kinyílvánításával gond van, nem tudja kontrollálni őket. Hogy ez miért van, megfelelő szakember tudná megmondani.

2014. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!