Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jó-e hogy van testvéretek...

Jó-e hogy van testvéretek /felnőtt korban/? Jó-e a kapcsolatotok? Milyen egykének lenni? Nem hiányzik a testvér, vagy ezt szoktátok meg?

Figyelt kérdés
Röviden a történetem:Későn találtam meg a párom,35 évesen szültem,komplikációk voltak a szülésnél,idő volt kiheverni,de egészségesek vagyunk :) Lelkileg is feldolgoztam.De közeledve a 40 felé félek újra babát vállalni,de nem zárkózom el a lehetőségétől.A férjem eddig ellenezte a történtek miatt,de egy fél éve gyakran mondogatja,hogy szeretne.Nekem nagyon jó a kapcsolatom a testvéremmel.Baráti körben több rossz testvéri kapcsolatról hallok.Van egyke rokonom,már nem élnek a szülei,nem mnet férjhez,nagyon magányos.Tanácstalan vagyok,mi lesz ha egyke marad a kisfiam,mi meg már nem leszünk.Édesanyám azzal vigasztalt,majd lesz családja.De manapság annyi a válás.Tanácstalan vagyok,csak beszélgetni szeretnék erről a kérdéskörről.
2014. aug. 23. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó. Nem voltunk mintatestvérek gyerekkorunkban, de most jó a kapcsolatunk a bátyámmal. Sajnos a szüleim már nem élnek, így ő maradt a legközelebbi vérrokonom, és rengeteget jelent, hogy van, akivel tudok beszélgetni a gyerekkori emlékekről, családi dolgokról.
2014. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon jó, hogy van testvérem... gyakorlatilag a legjobb barátnőm, neki mindent elmondhatok az égvilágon, és mindig ott van! És ha összeveszünk is tudjuk másnap, hogy ez nem ér annyit, hogy harag legyen köztünk.


Most távol élünk egymástól, nagyon hiányzik, de hetente többször beszélünk... ha szerencsém van, ő is ideköltözik a jövőben, legalábbis gondolkodik rajta :)))

2014. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, a mai napig nagyon jó. Annyi gyermekkori emlék és titok köt minket össze...:) Mikor kicsik voltunk, nem nagyon volt az utcában gyerek, rajtunk kívül. 2 év van közöttünk, nagyon össze voltunk nőve. Szerintem ha ő nem születik meg, akkor nagyon magányos lettem volna, és lennék a mai napig. Ha nem is találkozunk mindig, akkor csak Facebookon írunk egymásnak egy-egy szót, vagy küldünk valami vicceset. Tudom, hogy nem vagyok sosem egyedül, mert ő ott van nekem. Szóval szerencsésnek tartom magam.
2014. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én későn szülött vagyok, sokkal később mint ahogy ti vagytok most (apám 52 anyám 47 éves volt mikor születtem).Van két tesóm az egyik 30éves a másik 32.Én 16 vagyok..Szó szerint szüleim lehetnének a testvéreim..

Mindketten elköltöztek már ,így én egyedül vagyok itthon anyáékkal.Egyik tesóm közelebb lakik ő a családjával hétvégente jár haza.A másik az ország másik felén lakik, így ő csak 1-2havonta.De mindig elvisz magához 1-2 hétre ha valami szünet van a suliba.


Nem vagyunk együtt annyit mint az egy idős testvérek, de örülök hogy vannak.Meg lehet velük beszélni mindent, megértőek.Az idősebbik kötekedős, de lecsapom és abbahagyja(testvéri szeretet).Mindig csinálunk közös programokat, együtt dolgozunk néha.Nagyon jó hogy vannak :D.Hiányolom a régi időket mikor 3-4 éves voltam, mindketten itthon voltak még, és állandóan verekedtünk, szórakoztunk egymással :D

2014. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem voltunk minta tesók, most sem vagyunk azok. Nemrég repültünk ki mindketten a családi fészekből, egyelőre nem igen tartjuk sikerrel a kapcsolatot, de érzem a részéről is, hogy megvan az igény és részemről is megvan. Egyszerűen csak egyelőre nem találjuk az utat egymás felé annyira két külön kategória vagyunk (és ellenkező nem is).

Szerintem idős korunkra ez ki fog forrni és igenis számítani fog az, hogy nem leszünk egyedül.


Ellenben sajnos rossz példa is van a családban. Édesapámnak két testvére volt, de sajnos mindketten meghaltak rákos betegségben 49, illetve 56 évesen. A nagypapám sem él már, a nagymamám még igen, de már nagyon idős, beteg. Apukámon látom mennyire meg van rémülve attól, hogy egy közeli vérrokona sem marad, pedig ő sem olyan fiatal már.


Egyébként ha nem meritek bevállalni a saját babát, próbáljatok meg örökbe fogadni egy picikét, nem tudom helyileg mekkora esélyekkel indulnátok. Őt is tudnátok testvérként nevelni és magadat sem kellene veszélyeztetned. Rágjatok meg minden lehetőséget.

2014. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért vállalj még egy gyereket, hogy majd lesz-e testvére a már meglévő gyerekednek, ha ti nem lesztek már.

Nem lehet ezt előre kiszámítani, van aki rosszban van a testvérével, van aki sehogyan, van aki jóban van. De az is lehet, hogy más országban fognak élni, egymástól messze.

Attól még lehetnek barátai, családja a gyerekednek, hogy nincs testvére.

Ha nagyon rizikós, én nem vállalnám be az újabb gyereket. Akkor sem ha nagyon vágynék rá. Inkább testvére ne legyen, mint hogy elveszítse esetleg az anyukáját.

2014. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 bátyám van, de alig tartjuk a kapcsolatot. Mindenki el van a saját családjával, életével. Már megszoktam nem hiányoznak.

37/n

2014. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 10 ev a korkulonbseg, mindketten lanyok (most mar nok :)) vagyunk. Gyerekkoromban csak o torodott velem, es maig o a legjobb baratnom. Igy volt ez mindig. Egymasra mindig szamithattunk es remelem, ez igy is marad.
2014. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagyok. Egy időben állítólag (én nem emlékszem rá, valószínű csak láttam, hogy mindenkinek van, ezért lehetett) mondogattam, hogy legyen tesóm, de ez elég hamar elmúlt. Az utcában velem egykorú gyerekek voltak, unokatestvéremék is ott laktak, így mindig volt gyerektársaság, ha arra vágytam, de megvolt a saját kis zugom is, ha egyedül akartam lenni. Anyukám nagyon sokat beszélgetett velem, egészen hamar ott lehettem a felnőttek beszélgetéseinél (persze a koromnak megfelelően, kicsiként nem szólhattam bele, de nem is zavartak a szobámba, amikor nagyobb lettem meg örültem, mint majom a farkának, amikor a véleményemet kérdezték), a kortársaimnál mindig is tájékozottabbnak számítottam (a tanárok szerint, én ebből mit sem éreztem. Csak azt, hogy a sok ostoba körülöttem nagyon gyerek, de ez is inkább tizenéves korban, akkor meg jellemzően a legtöbb fiatal nagyon okosnak hiszi magát, így ez sem feltétlen ezért volt...). Most vannak barátaim, van párom, van közös baráti társaságunk, külföldön élek, boldog vagyok. A szüleim, mivel nem kellett osztozkodnom, ezért mindent meg tudtak adni nekem, ami a továbbtanuláshoz kellett, albérleti pénzzel és étellel támogattak. (A suli államilag támogatott volt, és dolgoztam mellette végig.) Ha testvérem lett volna, a szűkös anyagiak miatt nem biztos, hogy mind a kettőnket tudnak támogatni, ha akarnak akkor se- sajnos nálunk ennyi volt a kereset, ezt kellett beosztani. Nálunk érvényesült az "Egyet, de az tisztességgel." elv. Ez nem jelenti azt, hogy ez a követendő példa, csak nálunk így volt. Anyukámnak - és apukámnak- mindig volt rám ideje, a problémáimat mindig meg tudtam beszélni velük, sokszor bevittek a munkahelyükre bemutatni, később csak úgy, mert sose kellett szégyenkezniük a viselkedésem miatt. Persze ha lett volna testvérem, nyilván őt is így nevelik. De nem lett, így nem tudom megmondani, hogy mi lett volna, ha. Nekem nem hiányzik. Nem tudom, milyen, sőt, jó példát se láttam igazán a környezetemben. Szerintem ne azért szülj, mert kell a testvér a gyereknek. Te, Ti akarjátok? Lesz hozzá türelmetek? És a két gyerekre? Tudtok e programokra járni két gyerekkel? Anyagilag megengedhetitek magatoknak? A lakásban kényelmesen elfértek? Mi lesz, ha csak 2-3-5- akármennyi év múlva leszel terhes? Mekkora lesz a korkülönbség? A meglévő akar testvért? Lesz segítséged a nagy körül, ha a kicsi megszületett? Ez a ti döntésetek, ti látjátok. Csak azért, hogy legyen, ne szülj. Főleg, ha komplikációkkal teli volt az első is.
2014. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha egészségesek vagytok, és szeretnétek ne agyalj sokat. A tesóság majd rajtatok is múlik. Én örülök hogy van tesóm. A sajt csaldunkban mindenhol azt ltom, jó hogy van tesó, mindenki tartja a kapcsolatot felnőttként is. nagyszüleim tesójait is ismertük mindkét ágon még unoklkk is közelről, annyira természetes a tesóság mindenfele.

Férjem gn vannak szar tesók, nem is egy. De ott meg van tesóhelyett unokatesó nagyon jó :) És nagyon mások voltak a ygerekkori nevelési elvek, ez is azt tmasztja al, a tesósgot is erősíteni kell neveléssel is. És lett si tesó nálunk is.


Ha már szültél nyugodtan vgj bele 40 évesen is. bátorság!

2014. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!