Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire szabad/kell belevonni...

Mennyire szabad/kell belevonni a nagyobb gyereket a kistestvére ellátásába?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves, a fiam 4 hónapos. A rokonok, barátok akik jönnek látogatni, mindig kérdezik hogy mit segít a nagy a kicsi körül.

Nos, semmit nem segít. Néha hozza a pelenkát, popsikrémet, énekel neki, mutogatja neki a csörgőket, de ennyi. Én sosem szólok neki, hogy valamit hozzon vagy hogy "játszon" a kicsivel. Nekem kisebb testvéreim vannak, a szüleim elég sok feladatot adtak nekem velük kapcsolatban, ezt én nem tartom jónak.


Viszont így, hogy ez mindenki szerint természetes, elbizonytalanodtam.


Nálatok hogy van/volt?


2014. aug. 25. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod. Nem kell feladatot adni a gyerkőcnek. Lényeg, hogy sokat legyenek együtt, játszanak, szeressék egymást de ne érezze kényszernek a nagy tesó sem a dolgot. Ha szeretne adhatsz neki kisebb feladatokat de erőltetni szerintem kár volna.
2014. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig annyira, amennyire ő akarja. A kedves rokonokat beked kell szépen és finoman helyretenni: egy négyéves gyerek az csak legyen GYEREK. Nem a tetsvére anyja vagy apja, hanem a TESTVÉRE.


"Nekem kisebb testvéreim vannak, a szüleim elég sok feladatot adtak nekem velük kapcsolatban, ezt én nem tartom jónak."


Igazad van, és ne legyél bizonytalan. Te csinálod jól. Jó ember vagy, mert a gyerekednek nem akarod azt a rosszat, amit magadnak kellett átélned. Nekem a tetsvérem szülőjének kellett lennem, minden szempontból. Ez is közrejátszik abban, hogy gyűlölöm.

2014. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól csinálod, annyira segítsen csak, amennyire akar. Még nagyobb gyereknél is ezt mondom, pláne ilyen picinél.

Ha most kötelességévé válik valami, később neheztelni fog a testvérére, mert ő lesz a "feladat", aki megfosztja a szabadidejétől. Ezen kívül normális testvéri kapcsolat helyett lehet, hogy valami alá-fölérendeltségi viszony fog köztük kicsit kialakulni akkor, mert "én vagyok a nagy, el kell lássalak téged, tehát megmondhatom, mit csinálj, és neked szót kell fogadnod". (Nyilván nem így megfogalmazva, de érted. :))

2014. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod. Ugyanekkora korkülönbségnél ugyanígy jártam/járok el, már hat, illetve kettő évesek, imádják egymást.
2014. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

"Néha hozza a pelenkát, popsikrémet, énekel neki, mutogatja neki a csörgőket, de ennyi."


Négyévesen ennyi segítség bőven elég.

2014. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

"Nos, semmit nem segít."


"Néha hozza a pelenkát, popsikrémet, énekel neki, mutogatja neki a csörgőket"

2014. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!