Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Benneteket idegesítene, hogy...

Benneteket idegesítene, hogy ilyen a testvéretek?

Figyelt kérdés

19 éves nővérem az egyetemen tanul orvosin. A tandíjat a szüleim fizetik. És nem kevés, ugye...Erre még a legdrágább telefonok közül vett magának, most pedig egy tabletet is követel, persze a szüleim pénzéért...

Én ösztöndíjas vagyok, és a laptopomat is abból a pénzből vettem magamnak, de azon is sokat vaciláltam, hogy vegyem-e, vagy van más helye a pénznek. Az ösztöndíjamból sokszor belepótolok a tesóm tandíjába is, igaz nem sokat, de akkor is.

És annyira idegesít amikor ilyenekkel áll elő...nem sajnálom, vagy irigylem tőle, hogy megkapja, de akkor is... Ráadásul nem is beszél mindig tisztelettudóan a szüleinkkel, olyanokkal dobálózik, hogy "miközöd hozzzá, törődj a saját dolgoddal"...

Ti mit kezdenétek? Szólnátok neki?

Nem vagyunk a legjobb testvérek, sajnos :(


2014. szept. 6. 18:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek kell őt nevelni, nem neked.
2014. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

azt hiszem, nem. neki nem érdemes.

ha a szülők megértőek és lehet velük beszélni, inkább ott érdemes próbálkozni.

meg kellene kérdezni, miért kivételeznek az egyik gyerekükkel, h neki mindent megadnak, a másik pedig önmagának teremti elő ezeket?

talán annyira büszkék és a fellegekben járnak, h a lányuk orvos lesz, és fűnek-fának ezzel dicsekszenek? esetleg ők is orvosok? és lehet a te szakod számukra nem jelent semmit? mit tanulsz?

2014. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, igyekeznék a saját életemre koncentrálni. Ugyan ez volt nálunk a húgommal, csak akkor nem volt még tablet.Aztán mit ért a diplomájával? Semmit. Van egy papirja, hogy pedagógus, de nem ért a gyerekekhez.Még a sajátjaihoz sem illetve ahhoz végkép nem Ezért érdemes volt? Szerintem nem. Jobban járt volna, ha önmagához való dolgot csinál, igy elvesztett sok-sok évet.
2014. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Pszichológus leszek. Nem orvosok, egyszerű falusi emberek. Én nem érzem azt, hogy engem elhanyagolnak és magamnak kell előteremteni a dolgokra, a laptophoz is én ragaszkodtam, hogy magam vegyem magamnak.


Mondtam már nekik, de azt mondták, hogy kell neki a tanuláshoz...

Másak vagyunk ezek szerint...én szégyelnék ekkora tandíj mellett még ilyen dolgokat is követelni...

2014. szept. 6. 19:03
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

3-asnak (kettes vagyok): azért ez sem megoldás, h várjon pár évet, és lehet kiderül, h az ő diplomája mennyivel többet ér, mert jobb állása lett, és 5x annyit keres, míga nővére csak egy isten háta mögötti faluban lett háziorvos, pedig elismert agysebész szeretett volna lenni.

szeintem nem kellene hagynia, hogy a szülők egy egyik gyereküket háttérbe szorítsák, és a másiknak mindent megadjanak. vannak olyan családok, ahol TERVEZETTEN csak 1 gyerek van, hogy annak mindent meg tudjanak adni. de ha kettő vagy több van,akkor ez nem korrekt. annak , aki háttérbe szorul, egész életében önértékelési zavarai lesznek, azt fogja gondolni, hogy nem olyan jó, mint mások, emberként nem ér annyit. pedig látod, ő is egyetemre jár, nem hagyta ott a sulit és lett gyári munkás (az sem szégyen, csak szemléltetni akarom, h 2 okos, egyetemista lány között tesznek különbséget).

én azért kíváncsi lennék, mit mondanak a szülők. lehet nem is látják, és ha a msik lány is kérne, ő is megkapna mindent, csak ő más személyiség, és büszke arra, hogy megdolgozik a dolgaiért?

2014. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%

közben meg is válaszoltad. :)


te is megkapnád, ha kérnéd, de te nem fogadod el.

a nővéred meg más embertípus, hülye lenne visszautasítani, ami az ölébe hullik. a legtöbb ember ilyen, örül a könnyen jött dolgoknak.

így azért nem olyan nagy gáz, hiszen megtehetik a szüleid, h támogatnak titeket.

akárhová kerülsz az letben, mindenhol lesznek olyanok, akik a belüket kidolgozzák olyasmiért, ami másnak csak az ölébe hullik. gyengébb napjaimban én is drámázok ezen, máskor meg belátom, h nem tudok rajta változtatni.

2014. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja; nem a te dolgod szólni neki.

Te magaddal foglalkozz, ha pedig nem értesz valamivel egyet, akkor a szüleidtől kérdezd meg, hogy miért van így, lehet-e másképp. Pl. kaphatsz-e te is valamit? Muszáj-e neked is adni a tesód tandíjához? Ha igen, miért?

2014. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem kérték soha, hogy adjak, önszántamból adtam, hogy könnyebb legyen nekik...

Mártír vagyok??? :/

2014. szept. 6. 19:13
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
hááát.. meglehet. ha ő így is - úgy is megkap mindent, akkor te a plusz pénzed tedd félre, jól fog az majd jönni.
2014. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég mártír vagy igen...

Ha a szüleidnek van félévente másfél milliója a tandíjra, akkor nem hiszem, hogy akár egy drágább tablet vagy laptop annyira megterhelő lenne.

Ettől még alapvetően nem jó amit a nővéred csinál, de ha a szüleidnek ez nem baj, akkor te se foglalkozz vele.

2014. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!