Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mehetnék biztosra hogy...

Hogy mehetnék biztosra hogy anyám párja nem bántja a húgomat? Vagy hogy érhetném el hogy húgom velem lakjon?

Figyelt kérdés

Anyám pasija akit kb két éve ismerünk elég durván megpróbálta megverni a húgomat. Akkor helyben megvertem, ment rá a hideg zuhany és kizártam a lakásból éjszakára. Tudom hogy durva volt, de egyszerűen nagyon dühös voltam rá mikor azt láttam hogy tesómat üvöltve üti meg rúgja a kis senkiházi. Anyám megutált és elzavart otthonról, most egy barátommal vagyok albérletben. Először tesómat is hoztam magammal, mivel anyám mindenféleképp visszafogadta azt az agresszív állatot. Sajnos őt teljesen meghülyítette, nem bírom meggyőzni. Viszont tesóm is fél tőle. Már vissza kellett mennie, mert anyám azzal fenyegetett hogy feljelent mert elraboltam tesómat. Adtam neki egy külön telefont amiről ott nem tudnak és mindig nála van hogyha az elmebeteg bántja akkor megyek és helyrerakom. Viszont nagyon féltem! Segítsetek! Jogilag mit bírok tenni hogy hozzám helyezzék tesóm vagy megoldódjon ez a helyzet? Tanulás mellett dolgozom, de el bírnám látni önerőből!

20/F


2014. szept. 23. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhatósághoz lehet fordulni, bár ellened is fordulhat a fickó, hogy megverted. Mit csinált a tesód különben, amiért meg akarta verni?

Hány éves a húgod?

2014. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a húgod?
2014. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóságon feljelented kiskorú veszélyeztetése miatt!Bárcsak ilyen tökös bátyám lenne:)
2014. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tájékoztatást a gyámügytől, biztosan meg tudják mondani, hogy milyen lehetőségeid vannak. Anyukátok nem normális, ha ez a helyzet neki tényleg megfelelő. Feltételezem, hogy ha a húgod elmúlt 14 éves, akkor könnyebb helyzetben vagytok az elhelyezést illetően, de utána kell járni.
2014. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyámhatóságon feljelented kiskorú veszélyeztetése miatt!Bárcsak ilyen tökös bátyám lenne:)
2014. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hoppá,kétszer nyomtam rá:)
2014. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több lehetőséged is van, minden attól függ hogy neked milyenek a körülményeid ha magadhoz vennéd, illetve hogy hány éves a kistesód. Amúgy a jelenlegi törvényben gyermekek esetén nem csak fizikai hanem lelki bántalmazás is van. Én a helyedben feljelenteném a gyámhatóságon, akár névtelenül is, és ők kivizsgálnák az esetet, lelki bántalmazás eseén akár pszichológust is bevonnak. Ha másra nem, arra jó lenne, hogy kiderülne bántják-e, illetve ilyen esetekben sokakat megrémít hogy eljárás alá kerülnek és utána sokkal visszafogottabban viselkednek.
2014. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!