Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a húgom felháborodása,...

Jogos a húgom felháborodása, amiért nem örülünk a terhességének?

Figyelt kérdés

A húgom és a férje albérletben élnek. A húgom még otthon vagy gyes-en, sosem dolgozott. A párjának alkalmi munkái vannak. Anyagilag ránk és a szüleinkre szorulnak.


Most közölte, hogy megint terhes, és amikor nem tapsikoltam örömömben akkor elmondott minden szívtelen dögnek.


Ennek lassan 1 hete, azóta nem beszéltünk. Hívjam én? Közeledjek hozzá, vagy várjam amíg ő jelentkezik?


2014. dec. 7. 11:04
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy a szülése óta én veszem neki a fog.gátlót. Elkísérem a kontrollokra is a saját nőgyógyászomhoz, amit szintén én fizetek 3 havonta.
2014. dec. 7. 11:05
 2/28 anonim ***** válasza:
11%

Tudod, ha az én testvérem lenne, aki fogamzásgátlót szed, és mégis teherbe esik, akkor nyilván nem rúgnék bele... szerinted neki milyen érzés, hogy nem akart gyereket, és mégis lesz?

NYíltan hibáztatjátok, mikor van elég baja...

2014. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem szedte a gyógyszert..... Tervezték a babát.
2014. dec. 7. 11:11
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Rá akartam az első 2 mondat után vagni, hogy jogos, mert semmi közötök hozzá, az ő döntésük, ő életük. Szerintem az, hogy valaki albérletben él nem akadálya a gyerekvallalásnak, sőt szerintem a magyarok túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a saját tulajdonnak.


Aztán jött a 4. Mondat....

Hát ebben az esetben is lehet jogos a sértődése, de akkor legyen annyira megsértődve, hogy nem tőletek kér segítséget, vagy egyaltalán nem kér inkább senkitől.

Addig nyújtózkodjanak, ameddig a takarójuk ér.

Szerintem hagyd lenyugodni, és anyagi segítséget ne adj nekik, hozzászoktak a jóhoz, mintha evidens lenne, hogy ez nekik jár. Tehát meg a ti segítségetekre be mertek vallalni még egy gyereket.

2014. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
6%
annyira tudtam, hogy ez lesz a válasz, hogy nem szedte. MOst már tuti, hogy csak újabb provokatív kérdés...
2014. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen jogos, ne vicclej már. Minek egy második gyerek? Én nem értem az ilyet...Te segítesz neki és még te akarsz közeledni? Jól el volt eddig a kis húgod, de vannak határok.
2014. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy jogos! Hát hagyd abba a pátyolgatását, azt sem értem, eddig miért csináltad, felnőtt emberről van szó, oldják meg az életüket, te meg a sajátodat! Majd meglátja, hogy milyen a saját fenekén kakálni.
2014. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
hozzászoktak hogy minden jót megadtok nekik. Én elzárnám a pénzcsapot, míg le nem nyugszik. Érezze, hogy nem azért vagytok, hogy kinyaljátok a s*ggét. Gondolom neked meg a szüleidnek sem könnyű támogatni Őt. Neharagudj kérdező, de a hugod egy önző dög!
2014. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
39%
Miert jartok harom havonta nogyogyaszhoz? A gyogyszert a haziorvos is felirhatta volna,ingyen.
2014. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Andi80018 ***** válasza:
94%

A hugicát jól elkapattátok, sajnos ez a ti hibátok!

Ő faszán elvan a ti pénzetekkel, gondolja, úgyis segíteni fogtok neki, hiszen ott lesz két gyerek, tuti nem mondtok nemet. Én a helyetekben kizárólag a gyerekeket segíteném, egy meghatározott összeggel, amit nem pénz formájában kapjanak, hanem ruha, játék, ami kell. Semmiképp nem őket pumpolni. De mondnom, minimálisan. Ez az ő életük, ne hagyjátok, hogy lelkileg zsaroljanak titeket. Oldják meg.

2014. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!