Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, mekkora szerepe...

Mit gondoltok, mekkora szerepe van a szülőnek abban, ha a testvérek rosszul jönnek ki egymással?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Kb. 90%-ban a szülők a hibásak. Ha megfelelően nevelik őket, nem lenne közöttük féltékenység, és képesek lennének szeretni egymást, nem csak megtűrni. A 10% azokat az extrém eseteket fedi, amikor az egyik gyerek eleve olyan rossz személyiségű, hogy azon még a szülők sem tudnak változtatni helyes neveléssel.
2014. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Egy rossz szülő magára ismert.
2014. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem. Èn vagyok az, akinek a szülők miatt szörnyű kapcsolata van az öccsével.
2014. dec. 10. 17:35
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem rád gondoltam, kérdező. Csak valaki masszívan rátenyerelt a nullás gombra, és ilyenkor arra gondolok, valakit érzékenyen érintett, amit írtam.. Sajnálom, hogy nektek rossz kapcsolatotok volt. Szerintem gyereket nevelni nehezebb, mint az emberek többsége gondolná, még a legjobb szándékú szülők is képesek óriási hibákat elkövetni. Akár egy "miért nem viselkedsz olyan szépen, mint az öcséd?" típusú mondattal is. Felnőttként egyébként szerintem még az amúgy távoli testvéreknek is van még esélye egymásra találni.
2014. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Elsőnek igaza van.
2014. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

hülyeség


nekem a két nagyobb imádta egymást kicsinek

amint tini lett a nagyon egyből "nagy" lett !

és amint a kisebb is az lett végleg elromlott a kapcsolatuk


majd megbékélnek mikor túl vannak a felnőtté váláson

2014. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

szerintem min 70-80% ban a szülőkön múlik. Attól nem lesznek tesók a gyerekek, hogy közösek a szüleik. a tesóságot nevelni kell.


persze van hogy a környezet nevelő hatású, nem a szülők. de alapból a szülőkön múlik.

2014. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nevelés és természet is. 50-50
2014. dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltétlen.


Mi annyira nem bírjuk huzamosabb ideig elviselni egymást tesómmal, hogy anyáék fejen is állhattak volna gyerekkorunkba akkor se szerettük volna meg egymást.

2014. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
11%
minek szült kettőnél többet?? Hát csak nem a gyerek szüli meg a szülőt...
2014. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!