Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért tabu a testvéreknél a...

Miért tabu a testvéreknél a meztelenedés, szex, etc?

Figyelt kérdés
Több kérdésben is láttam már hogy testvérek sose beszélgettek egymással ilyen témákról.Ez csak azért fura nekem mert mi az öcsémmel rengeteget beszélgettünk ezekről a dolgokról,nem voltunk szégyenlősek egymás előtt.Kíváncsiak voltunk a másik nem testére mert máshol nem láthattunk ilyet.A kapcsolatunk is sokkal jobb lett mert nem kellett "szégyenkezni" egymás előtt semmi miatt.Nem csináltunk gondot abból hogyha valamelyikőnk fürdött a másiknak meg pisilne kellett simán bementünk.Volt hogy levetkőztünk egymás előtt és megnéztük a másiknak "mije van" ennek ellenére normális felnőttek lettünk semmi perverziónk nincs és nem is vonzódunk egymáshoz szexuálisan.

2014. dec. 13. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekként mi is pucérkodtunk egymás előtt öcsémmel, fürödtünk is együtt sokszor (amíg anyánk meg nem elégelte, hogy utána följön az alsó szomszéd, hogy csöpög a plafonról a víz), de hát akkor 5-6-7 évesek voltunk, nem voltunk még szégyellősek, nem is nagyon volt még mire, meg nem is nagyon tartottuk érdekesnek, hogy a másiknak másmilyen van. Szóval ja, GYEREKKÉNT ez nem is volt gáz, de tiniként, felnőttként már kimondottan zavart volna, ha öcsém rámnyitja az ajtót fürdés közben.
2014. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

"valamelyikőnk fürdött a másiknak meg pisilne kellett simán bementünk" és belepisiltél a kádba? "ennek ellenére normális felnőttek lettünk semmi perverziónk nincs" Csak a kádbapisilés, míg a másik fürdik. Hihihi.

Bocs, de lazítsunk egy kicsit. :-)

2014. dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez nálunk is így működött, ahogy a kérdezőnél, nem találtunk ebben semmi kivetni valót. Tesók vagyunk, nincs mit szégyellni.

Mondjuk ez a ritkább, környezetemben nem tudok arról h lett volna még ilyen...bár ki tudja.

Igazából ezt a környezet alakítja ki.

Amikor 13-14 éves korunkban megtaláltuk a padláson apám régi sex újságjait, az már egy lehetőség arra h elinduljon a kíváncsiság. Sokat is voltunk egyedül együt otthon, szülők dolgoztak, meg persze jó tesók voltunk, nem utáltuk egymást. Ez mind kialakította ezt.

Ahol ilyenek nincsenek, ott ez nemigazán alakul ki.

28/F

2014. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nagyon sokat számít a korkülönbség, meg az idősebb fél hozzáállása. Én is pucérkodtam kis gyerekként a bátyámmal, de akkor még olyan kicsi voltam, hogy szinte nem is emlékszem. Fürödtünk együtt meg ilyesmi. Ő emlékezhet rá talán, én nem. De később abba nőttem bele, hogy ilyet nem csinálunk és vannak dolgok amiről nem beszélünk. Pedig Isten a tanúm hogy én sok mindenről beszéltem volna anno... :) És még a szobánk is közös. De így se. Amikor feljött, hogy valami ilyesmi témáról muszáj volt egy kicsit beszélgetnünk, én nem tudtam eldönteni melyikünk érezte magát kínosabban.
2014. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%
Nálunk ez mind tabu volt, és ma is az. Én 16/l ő 26/f
2014. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

A kérdező ezt megkérdezi minden héten.


(Írtam neked privit is egy előző kérdéshez, de nem válaszoltál, ami elég furcsa. Ilyen jól neveltek, mégsem tudsz a szexről beszélni? Szerintem te nem is nő vagy, hanem egy kanos pasi, aki erre veri ki. Nem írsz kommenteket, csak fantáziálsz.)

2014. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Amikor tesóimmal kicsik voltunk, nálunk is volt ilyen, de 10 éves kor után, sőt szerintem mar jóval előtte abbahagytuk.

Az ikertesómmal meg a bátyámmal mindig mindent megbeszéltünk.

Szex, párkapcsolatok, rossz kedv, tényleg mindent

De ettől azért nem mesztelenkedünk egymás előtt

Húgom az egyetlen, aki bejön hozzám, amikor fürdök sminkkelni, de ő az ikertesóm, nem tudok ellene tenni :(

18f

2014. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nalunk ez nem tabu
2014. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fúj vaze
2014. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nálunk kifejezetten tabu volt az ilyesmi. 3-an vagyunk testvérek,2 bátyám van, ők biztos volt, hogy beszéltek ilyesmikről, de sosem volt olyan, hogy egymás előtt meztelenkedjük, meg hasomlók, meg a szexről sem beszélgettünk...Én vagyok a legkisebb és amikor még kicsi voltam, akkor ok volt, hogy láttak, meg stb... Viszont a pároméknál ez teljesen természetes. Volt olyan, hogy a húga fürdött és ő meg simán bement meg hasonlók. Az, hogy ez miért tabu,azt nem tudom, de úgy gondolom, teljesen neveléstől (ha nevezhetjük így), meg szokásoktól függ.
2015. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!