Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megteheti-e a szülő, hogy...

Megteheti-e a szülő, hogy teljes vagyonát az egyik, még kiskorú gyermekére íratja?

Figyelt kérdés
A másik gyermek nagykorú. Átruházásról, és nem öröklésről van szó, a szülő még él. A kérdés csak elméleti jellegű, de fontos lenne tudnom, mi ilyenkor a helyzet. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 25. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
nem vagyok otthon ilyen jogi kérdésekben, de szerintem egyenlő arányban kell örökölnie a 2 gyereknek. ahhoz nyomós oknak kell lennie a szülőnek, ha a gyerekét ki akarja tagadni az örökségéből(amúgy meg van olyan, hogy köteles rész). a kiskorúra is lehet íratni vagyont, de ahhoz csak akkor férhet hozzá ha betölti a 18. életévét.
2015. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
SENKINEK sincsen beleszólása, hogy miképpen bánik valaki a saját vagyonával!!!
2015. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

15 évig az ajándékozott vagyon a hagyatékba beleszámít, azaz köteles rész jár a nagykorú gyereknek, amennyiben az ajándékozó(k) 15 éven belül jobblétre szenderülnek..

szóval megteheti, ha kihúz még 15 évet, akkor minden a kisebb gyereké marad, ha nem, akkor a nagynak jár a köteles rész. Én így tudom, de ilyen kérdéssel menj inkább a jogi fórumra.

2015. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, halála után nem semmizheti ki a gyerekét, de életében igen? Nem vitatom a dolgot, csak szeretném pontosan tudni.
2015. jan. 25. 17:58
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
#3 vagyok. Igen, kb ez a helyzet. Halála után nem tudja kisemmizni:) életében sajnos igen, van rá több mód is, pl ajándékozás, eltartási szerződés (kiskorúval nem lehet kötni).
2015. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
:) Ok. Köszönöm a válaszokat! Hasznos volt :)
2015. jan. 25. 18:07
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Ajándékozás esetén a 15 évet 10 évre csökkentették. Ezáltal méginkább utat adtak a "kisemmizésnek"!
2015. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
A legegyszerübb ha a nevére iratod addig amig még élsz, azt nem lehet megtámadni. De van rá mód hogy biztositsd az öröklést, végrendeletbe kell foglalni, hogy egy gyerek örököl mindent, a többieket pedig kitagadod az öröségből.(ebben az esetben gyakorlatilag támadhatatlan a végrendelet, ha csak nem bizonyitják be nem voltál beszmitható)
2015. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem értek hozzá, csak nem értem: ha idegennek adja valaki a vagyonát, akkor tíz éven belül köteles az ajándékozott azt visszaszolgáltatni a köteles részre jogot formáló örökösnek? Mi van, ha már nincs meg? Ez ellentmond a jogbiztonságnak.
2015. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
9-es. A kötelesrész erejééig igen, köteles átadni. Ha nincs meg, akkor pénzzel megválthatja. Az örökössel kell megegyezni. A jogbiztonság nem sérül, ugyanis ingyenes szerzésről beszélünk. Tehát ha pénzért adta a tulajdonos, akkor nem lesz alapja a kötelesrésznek.
2015. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!