Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám alkoholista, emiatt...

A bátyám alkoholista, emiatt már csak akkor beszélünk, ha kell neki valami (pl. pénz, vagy fuvar). Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Közben úgy beszél velünk, hogy az minősíthetetlen. A férjemet is engem is idiótáz, engem ku...nak nevez sokszor. Már nem bírom idegileg, már többet nem akarok vele találkozni. De anyukám mindig őt védi, meg hogy legyünk jó testvérek...stb. Ő 37 éves, én 30 vagyok. Mi bp-en élünk, a szüleim vidéken, amikor hazamegyünk, akkor a bátyám csak titokban iszik, így anyukám nem látja azt, amit mi. Van valaki hasonló helyzetben? Tudom, hogy a testvérem, de már nem bírom tovább. 5 évig velünk lakott, féltünk, hogy megver minket, mert pl nekem azt mondta, hogy el fogja vágni a torkomat, ha elmondom anyának, hogy iszik. Lehúzott minket sok pénzzel is. Intéztem neki szakembert, többször is, nem jártam sikerrel. Úgy érzem, már látni sem bírom, mégis nagyon fáj, hogy a testvéremmel semmi kontaktnincs már. Van valaki hasonló helyzetben?

2015. ápr. 17. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Köteles vagy ezt 30 évesen tűrni? Nem.

Akkor mi a gond?

2015. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos lenne, hogy ne akarj megfelelni az anyukádnak. Próbáld neki is elmondani ugyan ezeket, de utána már ne foglalkozz azzal, hogy neki erről mi a véleménye. Bátyádat meg küld el a fenébe, mond meg neki, hogy majd ha kicsit elgondolkodott magáról, meg arról, hogy kéne másokkal bánni, akkor majd lehet újra hajlandóak lesztek vele szóba állni.
2015. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy felelős a bátyádért. Beszélj vele józanon, mondd el, hogy mellette állsz és segíted, de szembe kell néznie az alkoholizmusával. A szüleidnek is mondd el, de sztem tudják, csak nem akarnak tudomást venni a problémáról.A zaklatást nem kell tűrnöd, nem kell mindig segítened neki, ha ő maga nem akar változni. És ne legyen bűntudatod! Te a saját családodért vagy egyedül felelős.
2015. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az 5 év együttéles alatt rengeteg fájdalmat okozott, emiatt rá sajnos rá sem bírok nézni. Éveken át keményen próbálkoztam, beszéltem vele mikor motiváltabb volt, segítettem neki mindig. Apukám udja mi a szitu, de anyukám szerintem nem tudja elfogadni, ezért tagadásba menekült. Már vele is többször beszéltem, hogy segítsen, rá talán hallgatna. Sajnos ez az 5 év vele, melynek a végén már nagyon terrorban éltem miatta 8 pl ha otthon volt, nem mertem kimenni wc-re, mert féltem, hogy megver), összetörte tobb dolgunkat is, mikor részegen dührohamokat kapott, meg engem ku--zott közben. Ezek miatt már nem bírok ránézni, miközben belül nagyon fáj, hogy ez lett belőle. És hogy már nincs bátyám jóideje.
2015. ápr. 17. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem zárod ki az életedből? Nem is a te kötelességed. Bocs, hogy ezt mondom, de magaddal tolsz ki, ha ilyen birka vagy. Ha ezek után még azt is megengedted neki, hogy nálad lakjon, akkor mit vársz?
2015. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy alkoholista akkor fog leszokni,ha eléri a "mélypontot".Ameddig pátyolgatják,pénzelik,nem fog leszokni.Ki kell rúgni alóla a széket és döntse el:él vagy meghal.
2015. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiába testvér; ilyen emberrel én megszakítanám a kapcsolatot. Magad, párod, és főképp -ha vannak- gyerekeitek érdekében.
2015. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!