Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém nem hajlandó iskolába...

Öcsém nem hajlandó iskolába járni (16F)?

Figyelt kérdés

Már általános iskola 8.évf végén is talált ki búvókat illetve orvost aki ad neki igazolást. Szeptemberben viszont mikor megkezdődött a közép iskola kevés túlzással de 1 hónapból ha 5-6 napot járt akkor lehet sokat mondok. Minden reggel megígéri a szüleimnek,hogy ott lesz stb. Néhány hazugság amit bevetett történelem dolgozat anyám rengeteget tanult vele (igen ő mondja el neki még mindig a leckét mert másképp nem hajlandó foglalkozni vele) el ment iskolába legalább is mi azt hittük aztán haza jött a következő sztorival " Hát 3mas lett a dolgozat de külön neki tanárbácsi meg engedte,hogy másnap szóban javítson a jobb jegyért" persze a tanár már régen küldött sms-t,hogy nem is volt bent iskolába. "Kb mi fizetjük a tanár telefonszámláját". Azzal fenyegetőzik ha "neki állunk",hogy megy és megöli magát. Ez engem nem hat meg fateromat még inkább nem viszont anyám nagyon ki készül és félti a gyerekét. Én sem voltam egy minta gyerek (dohányzás,lógás és egyéb dolgok,súlyos testi sértés:D) Na de viszont én soha nem buktam meg közép iskola után a főiskolát céloztam meg igaz 5 év alatt de elvégeztem folyamatosan dolgozom soha nem kérek pénzt szülőktől. Ő viszont zsarolással,hol anyámat, hol nagyanyámat húzza le különböző kitalált "sürgős" hazugságokkal.

A helyi polgármesteri hivatal által működtetett gyermek jóléti felügyelővel felvettem a kapcsolatot de igazából már el nézést a nyelvezetért de le se szarta. Tőlem tart egyedül a családból mivel ő nem rendelkezik se fizikai erővel se határozottsággal se semmivel. Engem nem érdekel a dolog mert én is úgy gondoltam ennyi idősen,hogy mindenki a saját életét kovácsolgassa ne a másét. Viszont anyám élete tönkre ment. Mit lehetne csinálni? Az erőszak megoldás ??? Helyi polgárőrség tehetetlen semmire való alkoholista brigád. A rendőrség nem foglalkozik ilyen ügyekkel pedig már jó néhányszor találkoztak vele "rongálás","motorozás" stb. Én is motorozok persze jogosítvány rendszám biztosítás SISAK ... őő jogsi nélkül 600 CCM ősrégi cross motorral.Kérdeztem tőle mi lesz a büntetéssel ha megfognak "leüli" volt rá a válasz. Kb körül írtam,hogy milyen emberről is beszélünk. Anyám mindent elkövet mindent bevet de egyszerűen ki fogytunk az ötletekből.A szigor nem használ a tiltás nem használ,elvesszük a telefont,internetet,gépet,tévét stb akkor megszökik az ablakon.



2015. máj. 12. 08:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Én apud helyében adnék neki olyat, hogy az álla felcsuszik a füle mögé. Hidd el utána örömmel járna suliba.
2015. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez már meg volt ettől jobban nem lehet vagy is lehet csak azért már kattan a bilincs meg ugye szülők nem igazán pártolják az ilyes fajta módszereket. Konzervativak bár ha nem lennének azok akkor se igazán jó megoldás az erőszak.Meg ugye még is csak a gyerekük. Nem tudják elképzelni mit rontottak el. Szüleim nem dohányoznak soha nem is volt rá példa alkoholt sem fogyasztanak de még gyógyszert is csak nagyon ritka esetbe ha már muszáj mert az "Méreg fiam" :D. Szóval más kellene....
2015. máj. 12. 09:12
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
és te ma miért nem vagy suliban?
2015. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Esetleg te adhatnál neki tanácsokat. Hiszen te csak tudod, mitől lehet a jó irányba fordulni...
2015. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
ja hogy nem te vagy a 16f... te főiskolát végeztél????
2015. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Más meg nem igazán van.. Esetleg pszichológus.
2015. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne derítenetek, nincs-e valami probléma az iskolában, ami miatt ilyen keveset jár be. Lehet hogy rászállt egy csapat, és fenyegetik. Ha nem ez a baj, keressetek más módszert, pl pszichológust, mert ez nem normális dolog.
2015. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Volt egy megérzésem,hogy ide nem szabad írnom a rengeteg negatív fasz2k2alap miatt de azért érkezett néhány értelmes hozzászólás is.

Először is ő 16 éves,én idősebb vagyok a helyesírásról annyit,hogy nem az apeh-nek írok levelet hanem csak egy közösségi oldalra.A lényeget gondolom nem sikerült azoknak leszűrni akik kizárólag erre figyeltek így segíteni sem tudnak. A pszichológus lehetne az utolsó megoldás csak ugye nem merik elvinni a szülők mert "félnek",hogy ott is csak a szégyent hozza rájuk.

2015. máj. 12. 09:40
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen buta az öcséd, akkor hagyd a francba.. kukásokra is szükség van :-)
2015. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Közben egy másik oldalon kaptam egy félig meddig használható megoldást. Azt tanácsolták,hogy a rendőrségen belül a körzeti megbízottaktól kérjek tanácsot vagy esetleg hívjam őket és ha az utcán van este vagy jelenti a tanár,hogy nincs iskolába akkor ők majd ezt rendezik és remélhetőleg pár alkalom után félni fog lógni vagy engedély nélkül kint tartózkodni.


Köszönöm a pozitív segítőkész emberek kommentjeit.

2015. máj. 12. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!