Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehetne jobb a kapcsolato...

Hogy lehetne jobb a kapcsolatom a családdal? Csak 17 vagyok de én így nem bírom tovább. Rettenetesen szenvedek kérlek páran olvassátok végig a hosszú szövegemet és próbáljatok segíteni. Többi lent!

Figyelt kérdés
Minden 8 éve történt :'( Rettenetesen boldog voltam, emlékszem minden hétvégén elmentünk a családdal kirándulni, állatkertbe, piknikezni, vidámparkba, minden fele. Akkor még édes öcsém nem született meg csak két nővérem volt, a kisebbik nővéremmel elválaszthatatlanok voltunk, legjobb barátok, mindent megbeszéltünk, mindent együtt csináltunk.Mindenki boldog volt, legalább is én azt hittem. Egyik nap még is kint etettem a kutyákat és hallottam mit beszélnek anyumék apummal a fürdő szobában mert nyitva volt az ablak. Leültem a kőre és sírva hallgattam, ahogy anyum elmondja apumnak válni akar és megcsalta. Minél hamarabb válni akar, apum mondta anyumnak ,hogy elnézi neki, hogy megcsalta csak maradjon velünk csak a gyerekek véget is. Akkor már öcsim is megszületett kb 1,5 éves volt. Anyum nem tágított válást akart. Nem értettem miért. Sírtam, zokogtam, megpróbáltam a könnyeimet letörölve eléjük állni, de észre vették,hogy sírok anyum kérdezte, hallottam e valamit azt mondtam nem, csak wc-n voltam és a bejárati ajtón jöttem ki nem a teraszajtón.Gondolkodtam,nem tudtam mi lesz, mi lesz a sorsunk, hogy lesz az életünk. Fél évig apum mamámnál aludt, mi anyummal laktunk a nagy házban, apummal csak néha néha találkoztunk olyankor mindig hozott nekünk fagyit vagy elvitt minket sétálni. Aztán elváltak anyum a városba költözött a párjával albérletben. Párjával jól kijöttünk akkor voltam 4.-es. Legjobb barátnőm mellett lakott anyum így akár mikor át tudtam hozzá menni, nem zavart, hogy elváltak. De megromlott a kapcsolatom a nővéremmel, most már utáljuk egymást, nem beszélgetünk egyik nővéremmel sem. Anyummal csak ritkán találkoztunk, apum gondterhelt volt hiszen mind a négy gyermek nála marad, öcsém akkor még csak 2 éves volt. Próbált mindent megadni nekünk abban az évben nyáron Görögországba vitt minket nyaralni.Egyre kevésbé figyelt oda ránk. Úgy éreztem senki sem hallgat meg. Anyum barátja elkezdett simogatni amikor ott aludtunk sírtam de nem mertem elmondani senkinek úgy éreztem senkire nem számíthatok. Így ezt senki sem tudja pedig nem tudom mai napig feldolgozni ezt... Annyira megszűnt a kapcsolatom MINDENKIVEL,hogy apuval csoda ,hogy még köszönünk egymásnak, bezárkózóm a szobámba egy jó kiadós veszekedés után majd bekapcsolom a zenét és sírok órákig egyedül. Fél éve/éve vagdostam magam, nem kicsit, brutális módon apum látta a kezemet és nem szólt érte, úgy éreztem őt se érdekli mi van ha egyszer úgy vágom meg a kezemet, hogy meghalok így folytattam tovább. És nem szólt.... Retteneten fájt :'( Csoda módon ezt abba hagytam (barátoknak köszönhetem mert feljöttem 9.-be és lettek barátaim az előtt nem voltak mert kiutáltak mert " depressziós köcsög vagyok és még csúnya is", saját unaktestvéreim utáltak ki az osztályból) Elkezdtem cigizni, apum mindig is utálta a cigit tudja, még se szól érte egy szót sem... Nem beszélünk, nővéreimmel és öcsémmel csak akkor beszélek ha épp veszekszünk.Minden nap 3:50 kor kelek a suli miatt és sokszor csak 17:00 után értem haza hulla fáradtan még is takarítanom kellett, mosogatni, főzni,nem bírtam és ha nem csináltam meg üvöltöztek velem,hogy ennyire se vagyok képes de persze el is várják, hogy jól tanuljak (közepesen..) Egyszerűen lehetetlen, mire végeztem mindennel és csomagoltam másnapra kaját hulla fáradt voltam még is le kellett ülnöm tanulni. Megakartam halni, elkezdtem vegyszereket inni, ablaktisztítót, részegítő hatása volt, rengeteg gyógyszert vettem be,de csak úgy éreztem magam mint aki beállt volna. Most 17 vagyok, cigizek és a héten kipróbáltam a gombát is, burtális volt és a helyett hogy jól éreztem volna magam végig sírtam az egész estét, hogy rónda vagyok, hogy senki nem szeret,elkezdtem sírni, hogy le kell fektetnem az öcsémet aludni,pedig nem otthon voltam, hogy mosogatnom kell... Nem csinálhattam semmit és nem értettem ,hogy minek élek. Jobb kapcsolatot szeretnék a szüleimmel! Fogalmam sincs mit tehetnék :( Nagyon beteg lettem kb 1 éve (amóta ittam a vegyszereket és gyógyszereztem magam) székrekedésem lett, és nem volt elég vizeletem pedig ittam eleget, nagyon sokan megjegyezték ,hogy fehér helyett sárga a szemem, fáradt vagyok, nem bírom az iramot, iszonyat gyenge vagyok! Már egy hete csak étcsokit és főtt krumplit ettem mert egy hete megy a hasam, de nem kicsit, szabályosan folyékony az ürülékem, meg iszom napi 4L-ert minimum még is alig kell pisilnem, folyton érzem hogy kell de csak alig csurog, hova tűnik a sok folyadék? ( Kifelejtettem, hogy éheztettem magam majdnem 3 évig, 41 kg vagyok 17 éves fejjel és dagadtnak látom magam ) Mint tegyek? Én csak egyenesbe akarok jönni :( Mi a következő lépés? NEM SÜLLYEDHETEK LEJJEBB:( Köszönöm aki elolvasta és legfőképpen aki megpróbál segíteni, aki meg csak még egyet belém akar rúgni nagyon szépen kérem ne tegye :(

2015. jún. 20. 21:42
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%

1. Doki.

2. Iskolapszichologus, gyermekvedelmis.

Ez így nem állapot.

És egyvalamit jegyezz meg: NEM TEHETSZ SEMMIRŐL, TE ITT AZ ÁLDOZAT VAGY!

nagyon nehéz most neked, de kitartást!

2015. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Csak 17 éves vagyok, lány de úgy érezem csak macim és a cicám ért meg. Macimmal alszom kis korom óta naki sírom el mi a bajom minden áldott este, meg naplót vezetek. 17 évesen lesüllyedtem odáig, hogy függök a drogtól, ha 3-4 napig nem kapok egy füves cigit öngyilkossági hajlamaim vannak :'( Ez nem normális normális életre vágyom. Rettenetesen szenvedek és jobb kapcsolatot akarok a családommal :(
2015. jún. 20. 21:54
 3/59 A kérdező kommentje:
Én csak... Vissza akarom kapni a régi életemet :'(
2015. jún. 20. 21:55
 4/59 A kérdező kommentje:
Nem normálisan ragaszkodom emberekhez :'( Exemnek mindent elmondtam (akkor még jártunk) és sokszor meg vertek mert utáltak általános iskolában, közölte ma velem nem érdemel meg egy fiú se ilyen hazudozós szánalmas lányt, mint én :'( Rettenetesen fájnak ezek a szavak pedig nem hazudtam neki :'(
2015. jún. 20. 21:57
 5/59 anonim ***** válasza:
81%

Ezt meg tudom érteni :(

Tudod, ha az ember depressziós, akkor vmennyire bevonzza ezeket a dolgokat.


Azt tudom tanácsolni, hogy akármennyire nehez is, vedd a kezedbe a sorsodat! Ne a szuleiddel akarj kijönni, hanem magaddal!

Van az iskoladban pszichológus?

Menj el hozzá.

Segíteni fog.

Kitartást, kicsilány!


Egy szakmabeli

2015. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Nap mint nap sírva alszom el, és a legnehezebb felkelni és azt mutatni MINDEN RENDBEN, hiszen mi van ha megint kitagad az osztályom? :'( Mi van ha megint nem marad semmim? :'( Retteneten félek, félek az élettől a saját tetteimtől :'(Így is van amikor a barátnőim megjegyzik " furcsa ha nem hisztizel" pedig annyira igyekszem :'(
2015. jún. 20. 22:00
 7/59 anonim ***** válasza:

Akik igaz barátnők, kitartanak.

Ők nem tudnak az otthoni dolgokról?

2015. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Nővéremet ha meg akarom ölelni ellök vagy földhöz vág, hogy nem vagyunk ennyire jóba :'( Nem emlékszem mikor mondta utoljára édesapám,hogy szeret,vagy büszke rám pedig mindent megtettem,hogy elfogadjon, de nem teszi :'( Nem emlékszem mikor mondta egyáltalán családtagom,hogy szeret :'( Engem miért nem lehet szeretni? :'( Öcsémnek nap mint nap elmondja apum :'(
2015. jún. 20. 22:03
 9/59 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy keresd meg a sulipszichologust.

Nem veled van baj, hanem veluk! Nem te tehetsz arról, amilyen helyzetbe kerültél.

2015. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Tudnak de minden nem tud csak egyetlen egy barátnőm ő is hasonló dolgon ment keresztül csak neki függő az apja,meghalt az anyja testvérei meg külföldön laknak,de már kibékült apukájával és próbálja bennem tartani a lelket, nem tudom mi lenne velem nélküle még is hiányzik az a család szeretete . Több embernek nem merem elmondani mert megint azt mondják mind mindenki más aki tudja hogy kamuzom és nem igaz pedig ez az igazság :'( De minden exem, azt mondta "kibírhatatlan vagyok" :'( Nem merek megnyílni senkinek csak és kizárólag a legjobb barátnőmnek :'(
2015. jún. 20. 22:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!