Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vennem kellett volna ajándékot?

Vennem kellett volna ajándékot?

Figyelt kérdés
Unokahúgom most "ballagott" bölcsiből. Én és a szüleim nem mentünk el. Másik nagyszülők és a másik testvéremék ott voltak. Mi itthon vigyáztunk a másik picire (unokahúgom kistestvérére), közben sütöttünk sütiket is. A ballagás után lesz egy kis kerti főzés, arra csináltuk a sütit. Mindenki vitt valami kis ajándékot (lego, csoki, virág?, kisautó ilyesmiket) Vennem kellett volna nekem is valami kis apróságot? Igazából eszembe se jutott. Most kicsit zavarban vagyok emiatt. Én nem érzem olyan nagy dolognak a bölcsis családi nappal egybekötött ballagást.

2015. jún. 26. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A többiek biztosan azért vittek valamit, mert ők vendégségbe mentek, és üres kézzel nem illik menni. Te viszont nem vendégségbe mentél, hanem "csináltad", úgyhogy nem hiszem, hogy ezen kellene problémáznod. Ha bárki beszólna emiatt, te akkor meg számíts órabért a gyerekcsőszködésért és eladási árat a sütiért...
2015. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Te sokkal többet adtál, sütit sütöttetek, ami szerintem sokkal jobb ajándék, mint egy csoki. Unoakhúgomnak még az óvodai ballagásra sem vettem semmit, pedig imádjuk egymást! nem ezen múlik.. Majd az általános sulisra kap valamit:)
2015. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem, miért kell ekkora feneket keríteni annak, hogy egy kisgyerek befejezi a bölcsit. Az én gyerekem is volt bölcsis, volt "ballagása", ami annyi volt, hogy kapott egy kis tarisznyát. Ünnepség sem volt, mert az ilyen piciknek az még totál értelmetlen. Nem is kapott így külön ajándékot arra, hogy befejezte a bölcsit. De még az ovis ballagáskor sem kapott ajándékot, igaz, ott volt ünnepség, de csak mi, a szülei voltunk ott, meg a nagyszülők. Nagynénik, nagybácsik, keresztszülők nem, elvégre még az sem valami hű de nagy dolog. Utána elmentünk fagyizni, és ment mindenki haza.

Szóval szerintem semmit nem kellett volna venni neked sem, mivel ez azért messze nem egy igazi ballagás még. Majd ha iskolából ballag, akkor persze, illik valami ajándékot adni, de szerintem még az általános iskolai ballagásra is inkább csak kisebb ajándékot szokás (emlékszem, én fényképezőgépet kaptam anno, de az az egész családtól, közösen).

2015. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

A ballagás középiskolában van, azt jelképezi, hogy a gyerek átlépett a felnőttkorba. Hagyományosan azért kap ajándékot, hogy segítsék a kilépését a "nagybetűs Életbe". Mindenféle más "ballagás" az én szememben értelmetlen, csak újabban divat ebből is felhajtást csinálni. Lassan ott tartunk, hogy a gyerek "elballag" az általános iskola alsó tagozatából is (most komolyan, bölcsis ballagás???)

Semmi probléma nincs azzal, hogy nem vettél ajándékot, többet tettél, mint az, aki vett legót vagy egy tábla csokit, azzal, hogy lehetővé tetted a szülőknek a részvételt az eseményen.

2015. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
En is hulyeségnek tartom a bolcsis ballagást. Csak valljuk be, h a gyereknek jol esik egy kis figyelmesség, akár egy csoki is.
2015. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha, ballagás a bölcsiből, és ennek ünneplése. Mintha dicsőség lenne, vagy valami. Kislányom, annyira ügyes vagy, sikeresen befejezted a bölcsit, gratulálok, nesze itt egy barbibaba. Persze. Talán egy tábla csokit kapna tőlem, de így, hogy sütöttetek is, biztosan nem adnék neki semmit.
2015. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. jún. 27. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!