Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy éltétek meg, hogy egykék...

Hogy éltétek meg, hogy egykék vagytok?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is hiányzott egy testvér, mindenkit irigykedve néztem, akinek van egy tesója még akkor is, ha egész álló nap csak marták egymást. utáltam, hogy mindenki engem akar megnevelni, hogy én helyezkedek el a családi hierarchia legalján és én vagyok az egyetlen, akinek semmit nem lehet csinálni. Azt is utáltam,. hogy nagyon féltettek mindentől. A mai napig nagyon merev a kapcsolatom a szüleimmel, és rideg, olyan, mintha csupa formaságokból állna a kapcsolatunk, nem engedhetem el magam, nem hülyéskedhetek, nem beszélhetek arról, amiről akarok. Ti hogy éltétek meg az egykeséget?

2015. júl. 15. 13:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha ez segítség neked, nekem van egy testvérem de nem olyan a kapcsolatunk mint két igazi testvérnek. szeretjük egymást meg minden de én nem nagyon bírok vele egy légtérben meglenni a stílusa miatt. anyukám vele van összenőve, mindent egysütt csináltak, mindig kibeszélnek stb stb. a tesómnak soha nem tudtam elmondani semmit mert egyből mondta vissza anyának, soha nem hallgatott meg és leszar :D de én túlteszem magam ezen, nem hat meg, ezen a téren erős vagyok. amúgy én 22 vagyok, a tesóm meg 26
2015. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

mindent együtt csinálnak* bocsi

ja és még annyi ha mondok vmit nem figyelnek, kiröhögnek stb :D

2015. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem egyke vagyok. De nem szeretem már a tesôm. Csak kihasznált volna(ha hagyom) és minden sz@r én vagyok. Már messze élek tõle. Olyan mint ha nem lenne tesóm és jobb így. Jobb egykének lenni.
2015. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom az egykeséggel. Bár amikor elváltam 2007-ben és barátom sem volt mert nemrég költöztem a fővárosba akkor jól jött volna egy testvér... 38/F
2015. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok. Hasonlóan magam is vágytam volna egy testvérre, hogy ne legyek egyedül, de ekképp alakult. Szerintem így unalmasabb a lét valamivel, s ha nem lenne pl. saját családom a későbbiekben, akkor ha a szüleim már nem lesznek, tényleg egyedül maradok a nagyvilágban, nem számíthatok senkire, csak magamra. Persze a családban így rám koncentrálódott minden figyelem, hogy mit, mikor, hogyan, miként csinálok, hova megyek, kivel megyek, kinek telefonálok, milyen ruha van rajtam stb. Előnye az, hogy semmin nem kell osztozkodni senkivel, minden az enyém. Szerencsére nem vagyok önző, így szeretek másokon segíteni, adni önzetlenül. Ám vannak olyan testvéri viszonyok is, amik nem érnek semmit sem, tehát semmi sem garancia arra, hogy ha van testvéred, akkor tudtok egymásra támaszkodni.
2015. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Szomorú, hogy ilyen a kapcsolatod a szüleiddel, de ez nem amiatt van, hogy nincs testvéred.

Személy szerint imádom, hogy egyke vagyok.

Bár nem lettem végletekig elkényeztetve mikor kicsi voltam, megvoltak a határok, de az biztos, hogy fele annyi lehetõségem sem lett volna, ha lett volna még egy gyerek, akit a szüleimnek el kell tartani.

Nem ūzhettem volna olyan drága sportot, mint a lovaglás, nem mehettem volna el olyan sūrūn Pestre találkozni a barátaimmal, valószínūleg saját szoba sem adatott volna meg.

És ezek csak az anyagiak....emelett meg kellett volna osztoznom a szüleim figyelmén, idején. Ha lenne testvérem ezt biztos megszoktam volna és ez lenne a normális, de így nagyon örülök, hogy sosem kellett ezt megtapasztalnom.


Emelett sosem lehettem volna egyedül kicsit, mégha hamar haza is értem volna az iskolából, mikor a szülõk még dolgoznak, valószínūleg a testvér is ott lett volna. Rosszabb esetben a tanulás, házimunka elvégzése után nekem kellett volna foglalkozni vele néha.


Ez mind olyasmi, ami természetes azoknak, akiknek van testvérük, de én nagyon hálás vagyok, hogy sosem kellett ezt kipróbálnom.



Emelett nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mindig felszabadult lehettem otthon a társaságukban és mindig támogattak mindenben, nem féltettek agyon.

2015. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egykének lenni sokkal jobb ,mint egy családban lévő ellenséggel akit testvérnek kell szólítani. Szóval örülj neki, hogy nincs.

Lehet a rosszat is egyedül kapod de a jót is. Örökléskor nincs marakodás, felezés negyedelés, minden a tiéd lesz. Hidd el jó az ,még ha nem is aktuális még.

2015. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

6-os vagyok, egy példa ami mégjobban igazolja, hogy jobb az egykeség.

Páromnak 2 testvére van. A szülei a báttyát istenítették mindenben, annak ellenére, hogy minõsíthetetlenül buta életet él. (Amit persze a szülõk elõtt titkol. ) Mégis õ a kedvenc, akivel kivételeznek, párom sosem kapott tõlük kellõ figyelmet.

A nõvére pedig megkeserítette a gyerekkorát, ott tolt ki vele, ahol tudott, ez mára nagykorukra annyit változott, hogy ugyan kitolni nem tol ki vele, de semmi apróságban nem hajlandó neki segiteni, holott azt elvárja, hogy párom ugorjon minden kérésére.


Mennivel jobban jártam én egykeként.

2015. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Jól.Anyámnak mindig én vagyok az első :) Ha a szüleid merevek veled,az nem azért van mert nincs testvéred.A férjemnek van tesója,soha nem voltak túl jóban,de kb 3 éve nem is beszélnek egymással...
2015. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Egyke vagyok. Semmi bajom nincs vele. Néha egy-egy ködös gondolat formájában persze felmerült bennem, milyen lenne, ha lenne egy testvérem (lehetőleg fiatalabb:)), de sosem bánkódtam miatta, hogy nincs. A szüleimmel is jó a kapcsolatom, bár az igaz, hogy néha nem bántam volna, ha anyámnak nem lett volna annyi ideje mindig csak engem félteni:S

Felnőtt fejjel már úgy gondolok a testvérre, mint egy "kockázati tényezőre": lehet, hogy jól sült volna el, de ha mégsem (amire elég sok a példa a környezetemben), akkor rengeteg probléma és veszekedés forrása lehet, ráadásul örök tüske, ha az ember a testvérével rossz viszonyban van valamiért.

2015. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!