Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon irritálnak a testvéreim...

Nagyon irritálnak a testvéreim, jobb lenne, ha egyke lennék. (? )

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek,borzasztó rossz. Húgom 10 éves,másik húgom 4, bátyám 23.

És bár mindegyikőnknek külön szobája van,akkor is nehezen viselem el őket. Mindegyik annyira problémás,semmit nem tudnak egyedül megcsinálni. Mindig közöm van valamelyikhez,soha nem lehet egy olyan nap,mint pl. az egyke barátnőmnek,hogy egész nap csak fekszik,és azt csinál,amit akar. Én mindig segítsek a húgaimnak,legyek kedves a bátyám barátnőjével(mert ő is itt van néha). Csináljak meg ezt,meg azt.

Múltkor pl. apa kitett minket a papírboltnál,hogy na akkor most vásároljak be a húgomnak meg magamnak sulis cuccokból. Persze anyám ezt nem csinálja meg,mert ő otthon van főállásban,mindig azt mondja,hogy "szalad a ház",neki takarítania kell a rendetlen gyerekei után. Hiába mondom,hogy nem nekem szülte a 2 húgomat,azt mondja hogy hálátlan vagyok,és hogy nem szakadok bele,ha néha én altatom el,vagy a fürdetem meg a húgom. Évközben ez még rosszabb,mert akkor még néha ugorjak már el az oviba a kisebbért,vagy segítsek a nagyobbnak a háziban. Persze a bátyámat ezzel nem terheli,mert ő egyetemista,és sokat kell tanulnia,ja nagyon sokat,folyton gépezik,bulizik,haverozik,vagy a barátnőjével van.

Sosincs nyugalmam,itt volt a nyár,nem aludhattam soha sokáig,mert a tesóim hangosak,folyton sikítoznak,meg hisztiznek valamiért. Mindig zsong az egész ház,sosincs pihenő,mindg van mit csinálni,annyira elegem van,jobb lenne,ha egyke lennék...

Mit tegyek? Bocsi amúgy hogy ilyen hosszú lett,meg lerohamoztalak titeket,de ez már nagyon kikívánkozott belőlem.

Mit csináljak? Hogyan vegyem le a saját terhet a vállamról?



2015. aug. 19. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Költözz koliba, vegyél füldugót, zárd be a szobád ajtaját.
2015. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néha nekem is elegem volt a tesóimból, de az egyke ismerőseim meg mind testvért akartak, úgyhogy mindenképpen a meglévő helyzetből érdemes kihozni a legjobbat.
2015. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Ülj le a szüleiddel beszélni, hogy rendben van ha nem is szivesen de segítesz, valamennyit,viszont neked is szükséged van arra, hogy kipihend magad és hogy úgy érzed nagyon sok dologgal terhel téged, szeretnél időt magadra is.(már ha tényleg nincs időd) Pl.a füzetvásárlással nem tudom mi a problémád, neked is kellenek,nem hinném, hogy hatalmas erőfeszítés kiválasztani neki 10 füzetet..talán egy picit túldrámázod a helyzetet..nekem is 3 testvérem van és rám is sok mindent bíznak, és én is van hogy belefáradok...
2015. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Áhh, akkor neked még nálam is rosszabb. Én utálok együtt élni a két évvel fiatalabb öcsémmel, mert borzasztó rendetlen. Részvétem. :(
2015. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Ha egyke lennél, a házimunkában kéne részt venned (megjegyzem, így is illene, az anyád nem a cseléded, még ha otthon is van), ha magányra vágysz, akkor meg van szobád, zárd be az ajtót, használj füldugót, ahogy már írták előttem. Ha nem akarod a húgodat fürdetni, ajánlj fel cserét: te elmosogatsz (vagy amit éppen anyád csinálna), ő meg fürdessen.

Gondolom, arra még nincs sok esély, hogy napokig egyedül hagyjanak a házban, de olyat megbeszélhetsz velük, hogy menjenek el pl. strandra családilag, te meg otthon maradsz. Ha nem sértett kölökként, hanem értelmesen mondod el, esélyes, hogy megteszik. Jobb kilátásaid vannak, ha beszállsz a házimunkába, és nem anyádtól várod el néhány nyamvadt füzet megvásárlását is, sajnos, ezzel a stílussal, amit itt előadtál, nehéz téged komolyan venni, még ha meg is értem a problémádat.

2015. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lány tesóm van, de még nem tudod mi az a pokol. :D
2015. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Én megbolondulnék ha lenne testvérem. Szerencsére nincs, így nem zavar senki, azt csinálok amit akarok.
2015. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!