Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem a közös albérletünkbe...

Nővérem a közös albérletünkbe heti 4-5 alkalommal hozza fel a barátját, aki ott alszik. Együtt fürdenek és együtt főznek. Normális, hogy engem zavar a barátja jelenléte, nem tudok pihenni ha ott van?

Figyelt kérdés
A barátja kollégista, de sokszor nálunk alszik. Nem tudom miért, de ha ott van, akkor ideges vagyok, annak ellenére, hogy nővéremmel külön szobánk van. Bár együtt fürdenek és főznek, így a rezsiből csak mininális mennyiséget fogyaszt, volt már rá példa, hogy én takarítottam utánuk és észrevettem, hogy azt a kaját, amit kettőnknek vettem, abból a fiú is evett. Szerintetek van jogom szólni? Még akkor is kiparancsolhatnám a srácot, ha nem jár nekem anyagi kárral a jelenléte, hanem mondjuk kitalálják a nővéremmel, hogy nem eszik, nem fürdik ott, csak aludni jár be? Mert én azt se nagyon szeretném, hogy heti 1-2 alkalomnál több időt töltsön el nálunk.
2015. szept. 13. 09:56
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Egész nap együtt vannak, mert évfolyamtársak az egyetemen, nem elég nekik annyi idő együtt? Amúgy bírom a srácot, mert meghívott nyáron, hogy nyaraljunk együtt, de alapjáraton elég távolságtartó, és mindig elvonulnak a nővéremmel, ha itt van, nem tudok a testvéremmel beszélgetni.
2015. szept. 13. 10:01
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Féltékeny vagy. Pasiz be te is.
2015. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%

Engem is zavarna, nem a konkretan a srac, inkabb, hogy vendeg van nalunk huzamosabb ideig. Meg az is ertheto, hogy hianyolod a novereddel toltott idot.

Beszelj vele legalabb az utobbira hozzzatok valami megoldast. Mondjuk vedd ra egy csajos napra, mikor csakketten mentek bevasarolni, ruhakat venni/nezelodni a varosban/foztok egy jot otthon/akarmi.

2015. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Van párom nekem is.
2015. szept. 13. 10:07
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

érdemes lett volna letisztázni mielőtt közös albérletet vettetek ki,az alapvető "szabályokat".

felnőtt emberek,szívesen vannak együtt, ez természetes.

abba gondolj bele,hogyha neked lesz barátod,akkor ő nem fog majd felmenni hozzátok? sose aludna ott?

mondjuk az engem is idegesítene,hogyha veszek kajához alapanyagot és elfőzőcskézik maguknak. erre annyi megoldást tudok mondani,hogy mondjuk a hűtő alsó polcán legyenek a te cuccaid,felette lévőn a nővéredé.

lehet kicsinyes így osztozkodni,de legalább így nem lenne belőle baj,hogy megették amit meg akartál főzni.

és ha zavar ez az egész helyzet,akkor lehet jobb új albérletet keresni. vagy még egy megoldás lenne,hogy a fiú költözzön be. és akkor 1/3 rezsit és albérleti díjat kéne fizetned.

mert így kvázi ott lakik a srác,mégis a kolit fizeti magának, ti meg 1/2 részben az albit. logikusabb lenne,ha odaköltözne akkor rendesen.

és mindenképpen beszéld meg a nővéreddel,hogy ez téged zavar és találjatok rá megoldást:))

2015. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
5# vagyok. most olvasom,hogy neked is van párod. ő nem szokott fent lenni nálatok?
2015. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az én párom a szülővárosomba lakik, heti egyszer alszunk együtt. Általában heti 2 vagy szerencsés esetben 3 éjszakát töltök otthon a szülővárosomban, de még így is be szoktam osztani, hogy legyen egy olyan nap, amikor csak vele vagyok és másnap pedig csak a szüleimmel töltöm az időt, és a családdal. Anya is mondta nekem, hogy ha az én párom nálunk van, akkor nem tudja rendesen kipihenni magát, nem tud wc-re menni idegen jelenlétében, ezért nyaranta mindig ügyeltem arra, hogy a barátom heti 2 alkalomnál többet ne legyen a szülői házban. (Mi 3 éve vagyunk együtt)
2015. szept. 13. 10:17
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

Nem te döntöd el, mennyi időt érdemes együtt tolteniuk. Mielőtt osszeköltöztem a párommal heti 7 napot volt nálunk. És azóta a 365 napból 365ot együtt töltünk. Felnőtt emberek számára ez nem sok, ilyen az együtt élés.

Kár a kaján szivoznod, nyilván a testvéred megosztja a saját részét a fiúval, legközelebb mond, hogy vegyen bővebben majkremet, ha ő vásárol. Az hogy takarotottal egyszer utánuk na bumm, lehet hogy csak siettek. Van úgy, hogy én is szanaszét hagyok mindent, azzal a különbséggel, hogy mikor hazaerek senki nem pakolja el helyettem. .

Sztem is féltékeny vagy, tökmindegy van e pasid.

2015. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 hát én egyáltalán nem így gondolom és nagyon zavar, hogy a nővérem saját magától nem érzi ezt, hogy ez ciki, hogy én havonta kifizetek 40 ezret az albérletre, a fiú meg egy petákot se, de gyakorlatilag ugyanolyan jogköre van ott, mint nekem.
2015. szept. 13. 10:21
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

Megoldások:

Békés szétköltözés.

Pasi elcsábítása.

Csapkodás, ordítva zenehallgatás, amíg a nővéred és pasija meg nem unja, hogy nem tudnak békésen kettyintgetni.

Egy barát beszerzése, aki jó sokat zabál, hogy a nővéred érezze meg a kosztpénzen.

2015. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!