Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem a közös albérletünkbe...

Nővérem a közös albérletünkbe heti 4-5 alkalommal hozza fel a barátját, aki ott alszik. Együtt fürdenek és együtt főznek. Normális, hogy engem zavar a barátja jelenléte, nem tudok pihenni ha ott van?

Figyelt kérdés
A barátja kollégista, de sokszor nálunk alszik. Nem tudom miért, de ha ott van, akkor ideges vagyok, annak ellenére, hogy nővéremmel külön szobánk van. Bár együtt fürdenek és főznek, így a rezsiből csak mininális mennyiséget fogyaszt, volt már rá példa, hogy én takarítottam utánuk és észrevettem, hogy azt a kaját, amit kettőnknek vettem, abból a fiú is evett. Szerintetek van jogom szólni? Még akkor is kiparancsolhatnám a srácot, ha nem jár nekem anyagi kárral a jelenléte, hanem mondjuk kitalálják a nővéremmel, hogy nem eszik, nem fürdik ott, csak aludni jár be? Mert én azt se nagyon szeretném, hogy heti 1-2 alkalomnál több időt töltsön el nálunk.
2015. szept. 13. 09:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
Anyukád ezek szerint ismeri ezt az érzést. Én először ővele beszélnék, tanácsot kérnék.
2015. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

tesóddal kell ezt megbeszélni. nem tudom miért kellett lepontozni a válaszomat...de ha a tesója barátja ugyanannyit van ott mint a kérdező,akkor a barát milyen jogon van ott ingyen, míg a kérdező fizet érte ?

persze ha 1-2x hozná fel a barátját akkor oké, de ha heti 4-5 napot ott van,ott kajál,fürdik stb akkor ugyanúgy ott lakik mint a kérdező,mert a kérdező is hazamegy hétvégére azaz 4-5 napot van az albiban.szóval akkor tényleg célszerű lenne ha 3-an lennétek az albiban és így csökkenének a költségek a tesóknak és a barát se fizetné feleslegesen a kolit. ez logikus lenne szerintem.

de ha ők nem mennek bele akkor költözz másokhoz társalbérletbe. (csoporttársaidhoz pl)

2015. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
Meg kell beszélni a nővéreddel a problémáidat, de ez így túl sok: egyrészt a jelenléte, másrészt a kaja. Az utóbbiba még beszállhat, az előbbi attól még nem oldódik meg, és jogos, ha te meg nem akarsz egy idegennel együtt élni. Megoldás a külön albérlet, nyilván rosszabb minőségű, ha a rendelkezésre álló összeg tulajdonképpen csak egy megosztott albérletre elég.
2015. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
koltozz :)
2015. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom, én mikor idegenekkel laktam együtt, akkor is természetes volt, hogy a párok jöhetnek, senki nem akadt ki, még az sem, akinek éppen nem volt párja. Úgyhogy a saját nővéremet biztos, hogy nem cseszegetném ezzel, még te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy nálatok tudtok együtt aludni a pároddal.


Költözz akkor el a nővéredtől, ha idegenekkel lakni szerinted jobb. Ne hidd, hogy ott nem lesznek feljáró pasik. Ez a felnőttélet.

2015. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Én abszolút megértem, hogy nem akarsz egy idegenbel kvázi együtt lakni, akinek ráadásul még a rezsirészét is fizeted (mert hát közösen fizetitek a nővéreddel, úgyhogy részben Te is állod a cehhet a fiú helyett). Megpróbálnék beszélni a nővéremmel, ha ő nem nyitott a kompromisszumra, akkor keresnék egy új albérletet. És igen, várhatóan ott is lesznek pasiügyek, de ha normális albérlőtársaid lesznek, akkor nem fogják odaköltöztetni a párjukat a Te kontódra.
2015. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

Beszéld meg a nővéreddel, hogy vásároltasson be a pasival kaját, vagy szálljon be a srác a rezsibe, ha ennyit van ott. Engem nem idegesítene, hogy ott van, de nem vagyunk egyformák, te nehezebben fogadsz be idegeneket a privát szférádba.

Előbb-utóbb úgyis az lesz a vége, hogy külön költöznek, ha komoly a kapcsolat, te meg ott maradsz egyedül, ha ennyire nem tudod elviselni a srác jelenlétét. abban igazuk van a többieknek, hogy az elszakadás a felnőtté válás velejárója, el kell fogadnod, hogy a nővérednek fontosabb az életében a társa, mint te.

2015. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Akkor meg azt nem értem, hogy a nővérem miért nem a pasijával költözött össze, ha a társa fontosabb. A fiú szülei nagyon tehetősek, még azt is megtehetnék, hogy saját lakást vegyenek neki, nem hogy albérletet fizetni. Én már alig bírom ezt a 40.000 Ft-ot is állni és ennél már csak drágább lehetőségek vannak. Nem így volt egyáltalán megbeszélve, mikor beköltöztünk.
2015. szept. 13. 11:39
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem tart még ott a kapcsolat, hogy definitíven összeköltözzenek, de nagyon arrafelé tart a leírásod alapján.:-)
2015. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Az agyam eldobom, hogy a féltékenységet hozzák fel sokan. Mert egy nőnek csak az lehet baja, az, hogy nem tud klotyóra menni, az nem.


Megértelek, kérdező, velem is hasonló volt. De nálunk főleg az zavart, hogy a tesóm párjai ezt nem viszonozták. Az egyik az egész családjával lakott a világ végén, a másik meg rosszban volt a szüleivel. Előbbieknél egyszer aludt, utóbbiakat nem is ismerte. Mindig a tesóm etette őket, egyik sem mondta azt, hogy na, akkor ezt viszonzom, hogy egálban legyünk.


És a tesóm is mondta, hogy ő sem szeret idegen helyen aludni. Csak ő azt képzelte, hogy szülők nélkül de jó lesz, olyan lesz, mint az amerikai szitkomokban, hogy mindig feljöhet mindenki. Azt elfelejtette, hogy nekünk kell háztartást vezetni. Egyszer úgy jöttek fel, hogy épp az előszobát festettem, aztán én voltam az illetlen, mert nem lehet elférni a sok cucctól. Ha szólnak előre, elhalasztom. Vagy hirtelen zavarta, hogy nincs itthon kaja. Egyikünk sem tudott főzni, néha kotyvasztottunk valamit, de hogy én főzzek az ő partnereinek? Volt olyan, hogy direkt főztem úgy, hogy sok emberre, de az magamtól, amikor elvárás, akkor kiakadok.


A wc, fürdés meg nálam azért volt stresszes, mert olvasd el itt a kérdéseket. Egy csomó neveletlen paraszt van, akik a kopogás fogalmát sem ismerik. Honnan tudom, hogy nem ilyen csőlátású, bamba emberek, akik azt sem nézik meg, foglalt-e a helyiség, csak vadember módjára felrántják az ajtót? Az meg utoljára suliban dívott, hogy pisilés közben a kilincsbe kapaszkodtál, hogy ne nyissanak rád.

2015. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!