Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez normális? Mit érdemes tenni?

Ez normális? Mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés
A nővérem 17 éves, cukorbeteg, nem figyel magára, kétszer bukott, és-a szüleim elmondása szerint-azért kap meg mindent előre, hogy a későbbiekben legyen motivációja.Alapból kevesebbet kapok, 4-es, 5-ös tanuló vagyok, és igyekszem itthon is segíteni (pl. hetente 2x-3x én takarítom ki a konyhát, én szoktam etetni a kutyákat, stb.), míg a nővérem áthívja a barátját, felmennek a szobájába és azt csinálnak amit akarnak. Eddig nem is zavarna, mert nem akkora kár számomra, hogy ő többet kap, de amim nekem van, azt is elveszi, fenyeget, sérteget, lopkod mindenkitől pénzt, ruhát, és folyamatosan érezteti velem, hogy ő az erősebb. Meg lett beszélve egy szabály, hogy nem mehetünk be egymás szobájába, de ő tegnap is bejött úgy, hogy be sem kopogott, én meztelen voltam ő meg nyitva hagyta az ajtómat úgy hogy itt volt a barátja, a nagyapám és még sokan. Mondtam neki hogy menjen ki, elkezdett engem hergelni, összevesztünk, a fejéhez vágtam hogy folyton lop erre ő azt mondta hogy majd most megtudom milyen az a lopás, és ami tetszett neki kivitte a szobámból. (akkor is meg akart ütni természetesen). Egyszer mérges volt rám, és kitett rólam egy közösségi oldalra egy rólam készült kínos képet. Amikor kisebb voltam rendszeresen vert (most is, de sokkal ritkábban). Én már úgy érzem megszakadok, mert rengeteg áldozatot hoztam már érte, legtöbbször a vitáinkban én engedtem, mégis bánt, mind lelkileg, mint fizikailag. Az anyukám látja rajtam hogy valami bánt, de ha meg merek szólalni akkor ő kezdi el mondani a saját problémáit, vagy csak simán érezteti velem hogy nem érdekli. A nevelőapám nem szeret, amit meg tudok érteni, de egyenesen pikkel rám, pedig vele is nem egyszer baromi kedves voltam. 13/L

2015. nov. 4. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt az eredménye szüleid "nevelési" módszerének. :( Ezt csak velük tudod megbeszélni, de de erősen gyanítom, hogy még ők is téged fognak szidni a kialakult helyzet miatt :(

29N

2015. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, én is ettől félek. Egyébként szüleim védelmére legyen, hogy nagyon ki tudja őket készíteni a nővérem, ezért már nem is nagyon terhelném őket a sajáát problémáimmal, de azért néha jól esne. És a nevelőapám nem egy beszédes ember, nem is nagyon érzelmes. A nővéremet sem igen nagyon szereti, de vele engedékenyebb.
2015. nov. 4. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
helyedben én is visszavágnék nővérkédnek, biztos neki is vannak kínos fotói, fontos holmijai. Bár én nem ellopnám őket hanem tönkretenném plusz eljárnék önvédelmi órákra, hogy ha legközelebb megpróbálna verni akkor kapna tőlem. Azért szüleiddel próbáld megbeszélni és ilyen nincs hogy apád okkal nem szeret! oké, hogy nem a vér szerinti apád,de elvette anyádat innentől köteles valamennyire gondoskodni rólad
2015. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!