Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fel merjem venni újra a...

Fel merjem venni újra a kapcsolatot az eltitkolt féltestvéremmel?

Figyelt kérdés
12 éves voltam mikor külföldre költöztünk,akkor írt nekem egy 17 éves lány és elmondta hogy a féltestvérem. Anyáékat kérdőre vontam,idegesek lettek,le kellett magamat törölnöm a facebookról,a lányt meg letiltani. Mindezt azért mert apám nem akart több gyerektartást fizetni,mert szerinte becsapták a DNS vizsgálattal(ez nem tudom hogy igaz e) és nem az ő lánya ez a lány. Azóta én 16 vagyok,ma visszatiltottam a lányt(aki már nagykorú)de félek ráírni...kedvesen írt nekem,meg akart ismerni. Már kisfia is van. Szerintetek kinek higyjek? Ráírjak? Találkozzal vele? Ti mit tennétek? Köszönöm.
2015. nov. 27. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én találkoznék vele. Sosem árt a világban egy testvér.
2015. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én felkeresném. biztos nem hagyna nyugodni a gondolat, hogy mi is történt valójában.
2015. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az igazságot hogy tudhatnám meg?
2015. nov. 27. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

DNS teszttel nen lehet csak ugy becsapni valakit. Csak abban az esetben ha mondjuk apukád soha nem csalta meg anyukádat akkor tutti fére lett vezetve apukád

De nekem kicsit bűzlik ez a ferevezetes....... Gondolom csak igy tudodtt kibújni a gyerek.t.alol apukád. Gerinctelen egy ember Bocsi... Megdugta a nőt felcsinalta es utanna mondja nem az ő gyereke.



Amit te tehetsz szinte semmitse a feltesod se fogtudni elmondani hogy hogy jott e világra anbyit tud amit anyukája elmondott neki (igazsag vagy hazugság)azt nem lehet tudni . Ez ugyanazt mint te... Te is csak annyit tudsz amit apukád előadott hogy o ne. A fel testvéred hisz nem az o lánya!

Ezt apukád tudna csak bebizonyítani,azzal hogy meg egy dns tesztett csináltat es ő nez erre kijelolt szakembert

De mivel evek ota igy el hogy nem az o lánya es nyugodtan is van nem érdekli a dolog mar ez is gyanuss nekem.

Tudod ha rólam mondana valaki ezt akkor addig mennek mig nekem bizonyítom a gyerekeimnek es a feleségemnek. De ezt nem tette meg se apaukad se anyukad....a problemat a szőnyeg alá söpörtek.


Te eldontod mar nagy vagy ahoz hogy eldönsd ha szeretnél a mostoha tesodal megismerkedni hat tedd meg irj ra, ez nem a ti hibatok,ezert nem kell egymásra haragudni stb....

Apukádat viszont megkerhetned hogy marnagy vagy eltelt bar ev...es erdekel ez a dolog ....es ha nem az o lánya akkor dns vizsgalatott csinaltadsatok. Vagy hagyd a francba es ne szakisd fel ujjra a sebeket anyukádnak.

2015. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát én megpróbálnék tőle bocsánatot kérni messengeren. Aztán ha hajlandó beszélni, akkor kérdeznék tőle ezt-azt.
2015. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

én is felvenném vele a kapcsolatot :)

lehet hülyeséget írok, de testvérek között nem lehet dns tesztet csinálni? hogy van-e egyezés?

2015. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is :)
2015. nov. 27. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor én úgy érezném, hogy szeretnék vele találkozni, megismerkedni.


És mindenképpen szeretném hallani az ő élettörténetét, még akkor is, ha bebizonyosodik, hogy tényleg a féltestvérem, valószínűleg nem könnyen dolgoznám fel, hogy apukámnak van egy gyereke, akivel nem tartotta a kapcsolatot.


(Ha egy férfi nem ismeri el az apaságot, és a bíróság rendel el apasági DNS tesztet, akkor onnantól fogva van az apának kötelezettsége a gyerekkel szemben, ugyanúgy mint jogai, és lemondani csak az utóbbiról lehet, gyerektartást kell fizetnie, kivéve azt az esetet, hogy a gyerekét egy másik férfi örökbe fogadja, szóval a történetnek azt a részét sem igazán értem, hogy szerinte hogyan csaphatták volna be a DNS vizsgálattal, és azt sem, hogy attól, hogy te eltűnsz a FB-ról, hogyan úszhatná meg a fizetési kötelezettséget, ha törvényesen még járna a gyereknek (ha ilyenkor önként nem fizet valaki, egy bírósági határozattal elrendelhetik, hogy a fizetéséből történjen levonásra).


(Létezik egyébként olyan DNS vizsgálat, amit féltestvér vizsgálatnak hívnak, és alkalmas annak a megállapítására, hogy két embernek van-e egy közös szülője. De anyagilag nyilván olyan tétel, amit mondjuk nem egy kamasz zsebpénzéből lehet megcsináltatni, másrészt 18 éves korod alatt feltehetően szülői beleegyező nyilatkozat kéne hozzá. Csak arra az esetre mondom, hogy ha se egy apukáddal való őszinte beszélgetéssel nem jutnál közelebb az igazsághoz, se az alapján nem lenne egyértelmű számodra, amit a feltételezett féltestvéredtől megtudsz a történtekről, körülményekről, hogy ha szeretnéd biztosan tudni az igazságot, akkor van ilyen lehetőség, ha már felnőttként, a saját keresetedből szánnál erre pénzt.


(De azt is el tudom képzelni, hogy a tovább kérdezősködnél a szüleidtől, tőlük is megtudhatnál többet, ha előbb nem, esetleg akkor, ha már nagykorú leszel.)


Nekem is van egyébként olyan felnőtt ismerősöm, aki gimnazista korában tudta meg egy véletlen folytán, hogy van egy nála pár évvel fiatalabb féltestvére, de ő nem akarta soha tartani vele a kapcsolatot, mert nagyon nehezen dolgozta fel, hogy alig pár éves volt, amikor az apukájának évekig volt egy titkos viszonya valakivel. (Neki is együtt élnek még a szülei, és az anyukája tudott is a másik lány születéséről.) Én mondjuk úgy lennék vele, hogy mégis a féltestvérem, ő sem tehet arról, hogy hogyan kezdődött az élete, meg én sem arról, hogy vele nem tartotta a kapcsolatot az apukám, ha meg még szimpatikus is lenne, akkor örülnék, hogy megismerhetem. Az a fajta kötődés, szoros kapcsolat, ami egy velem együtt felnövő testvérrel kialakul köztünk, vele nyilván nem pótolható, de mégis a testvérem.

2015. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előző hozzászólásomban azt írtam, hogy:


"Ha egy férfi nem ismeri el az apaságot, és a bíróság rendel el apasági DNS tesztet, akkor onnantól fogva van az apának kötelezettsége a gyerekkel szemben, ..."


Kimaradt egy fontos dolog: természetesen úgy értettem, hogy abban az esetben, ha a DNS vizsgálat igazolja az apaság tényét.

2015. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mizu kérdező?
2021. szept. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!