Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Illik elfogadni a...

Mit tegyek? Illik elfogadni a testvéreim segítségét?

Figyelt kérdés

Szülők nem régen haltak meg. Külföldön földtulajdonos vagyok, állattartással is foglalkozom. Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy hazautazzak a temetésre.

Egyik nővérem felajánlotta, hogy kifizeti a repülőjegyemet.

Közösen viszont úgy döntöttek, hogy mivel a családi házat eladtuk, ezért az érte kapott pénz legyen teljes egészében az enyém, forgassam bele a földembe. (Ettől tartok egyébként, nem szívesen fogadnám el az egészet, de a pénz jól jönne).


2015. dec. 6. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Te tudod, hogy ők hogy élnek, te nőttél fel velük, nem mi. Lehet, nekik nincs rá szükségük, neked meg igen.

Szóval fogadd el és használd arra, amire adták.

Ez, egyébként, testvérek között nem "illik" kérdése.

2015. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Olyan értelmetlen a kérdésed!!


Első dolgod amit megtehetsz mint föld tulajdonos hogy haza utazol a sajat koltsegedre a szülő temetésére!!!!


Problemad az hogy el e fogad a penzt? gondolom valamit fére értettél hisz gondolod aki haza se akar menni a temetése annak (neked)a két szemedert neked adják a 100% ban a vagyont????


Tudod ha ennyyire illik nem illik dolgok számítanak.


Akkor megsúgom illene haza tolni a pofad.,es nem vcsak akkor ha penz üti a tenyered!!


Remelem a tesod jol pofára ejt haza csal es majd tartod a kezed a semmire!!!



Eleg elszomorító hogy bezzeg akkor megoldható lenne es mar haza is tudsz menni

Az is röhej hogy föld tulajdonosként egy repülő jegyre nem futja hanem a nővéred"aki otthol el". Meg támogatni kell téged is!!!

2015. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Engedj meg egy személyes hozzászólást, de édes istenem, olyan jó végre olyat is olvasni, hogy az egyik testvér adni akar, a másik pedig nem akarja ezt haszonleső módon kihasználni. A sok egymást maró látszatcsaládtag után felüdülés ilyet látni.

A kérdésedre válaszolva, szerintem ez a ti dolgotok. Teljesen mindegy, mi illik, ha békésen meg tudjátok ezt oldani, akkor teljesen mindegy, mi lesz az eredmény. Ha jó szívvel adják, köszönettel fogadd el.

Részvétem a szüleid miatt.

2015. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Repülőjegy árát elfogadnám, és hazajönnék a temetésre.

Kölcsönpénzből is, de megoldanám.

Viszont csak a rám eső részt fogadnám el.Szüksége lehet még a testvéreidnek is rá, de nagyon hálás elgondolás tőlük.

Megköszönném, de nem tartanék rá igényt.

2015. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nagyon fura, hogy a ház ügyében egyértelműen úgy döntöttetek, hogy a tied legyen az ára(biztos volt oka, csak nem részletezed), a repjegyet viszont vonakodva fogadod el, pedig ezen múlik, hogy ott lehetsz-e a szüleid temetésén. Megint nem tudom, hogy milyen volt kapcsolatotok.


Én azt csinálnám, hogy elfogadnám a repjegyet, aztán a ház árából, vagy később a termőföld hasznából visszafizetném. Mégiscsak a szüleid temetéséről van szól.

2015. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Időpont ma 18:05

A földtulajdonos nem azt jelenti külföldön, hogy dőzsöl a földje hasznából.

Jelen esetben a kérdező a földjén állatokat tart.

Innentől, ha képes lennél elgondolni, mit is jelent az állattartás, persze, nem egy darab kutya formájában , akkor máris megértenéd a kérdező azon helyzetét, hogyan hagyja magára az állatait még pár napra is.

2015. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

A repülőjegy árát igen, elfogadnám és hazautaznék a temetésre, ez egyértelmű.

A vagyonból pedig a saját részemet fogadnám el, a repülőjegy árát ebből kifizetném a testvéremnek, a többi pénzt pedig beleforgatnám a földekbe.

Így ott lehetsz a szüleid temetésén, plusz nem maradsz adósa senkinek és nincs gond abból, hogy elfogadd-e az anyagi segítséget vagy sem.

2015. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fogadd el nyugodtan, ha jo szivvel adjak. En is a testveremnek adnam az orokseget, mert nalam nem oszt, nem szoroz, neki pedig nagy segitseg lenne.
2015. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Jajj 6os kulfoldon élek es vannak "ismerőseim barátaim akik állat tartasal es fol muvelessel foglalkoznak" tudom sok munka es nem egy kutyáról van szo!

De azt meg kell hagyni hogy aki ezzel foglalkozik az nem szegeny ember sot vannak társai vagy munkásai hisz egyedul képtelenség ezt a munkát egyedul végezni!


És ilyen esetben legalabb par napra " valahogy" megoldani hogy legalabb a temetés napjára illene haza mennie a kérdezőnek!!


De a kérdező nem is erre próbál megoldast talalni hogy hogyan menje haza,hanem arra hogy "illik e elfogadni a penzt!

Kérdezem én akkor megtudja majd oldani hogy haza Menjen? Es az állatok?

2015. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"kulfoldon élek es vannak "ismerőseim barátaim akik állat tartasal es fol muvelessel foglalkoznak" tudom sok munka es nem egy kutyáról van szo!"


hirtelen milyen sok dologra fény derült :-?

mik vannak...mindig ezek az ismerősök...

egyébként az, hogy külföldön élsz hogy jön ahhoz, hogy bármit is tudnál az állattartásról?

nem értem az összefüggéseidet (érted?)

2015. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!