Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véleményetek szerint jogosan...

Véleményetek szerint jogosan kezdem megutálni a bátyámat amiért gazdag létére nem segíti sehogy a családját?

Figyelt kérdés

Mi 4-en vagyunk testvérek és közölünk a legidősebb nagyon meggazdagodott. Befektetésekkel foglalkozik. Leginkább bányaipari és ingatlanfejlesztő cégekbe fejtett be. Ilyenekbe mint mondjuk kínai és dubai ingatlanfejlesztők, kanadai aranybányák, dél-afrikai gyémántbányák meg még a jó ég tudja mikbe. Nagyon gazdag. Ő már szerintem régen euro milliárdos. Valamivel több mint 10 éve elköltözött Magyarországról. Azóta Franciaországban él. Már akkor is gazdagnak számított, de akkor még csak Magyar szemmel volt az. Amióta kiköltözött nagyjából onnantól kezdett igazán nagy pénzt keresni és onnantól kezdett emberileg is megváltozni. Szinte teljesen hátat fordított a családjának és elfelejtette, hogy honnan jött. Én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten támogathatná a testvéreit. A kishúgunk még tanul. Mellette dolgozik, komoly erőfeszítésbe telik neki, hogy megtudjon élni. Van diákhitele is, adóssággal kezdi az életét. Eszébe nem jutna, hogy megtámogassa néhány millió forinttal, hogy könnyebben tudjon boldogulni. Neki az apró pénz. Szó szerint apró. Neki szerintem 5 millió forint annyit jelent mint nekem mondjuk 5 ft. Van egy óriási villája az Azúr parton, egy lakása Párizs legelitebb belvárosi negyedében meg van egy másik lakása Dubaiban is. Van egy Sunseeker Predator yachtja, ez volt vagy 2 milliárd forint. Meg egy Gulfstream magánrepülője, ami az egyik legmenőbb a kategóriában. Meg vagy 25 kocsija köztük Ferrarik, Lamborghinik, Rolls-Royceok, csupa exkluzív kocsi. Ezeket csak azért írtam le, hogy érzékeltessem mennyire gazdag is ő. Nem arról van szó, hogy mert van két autója meg egy két szintes háza és már gazdagnak számít itthon. Ő mellette Csányi meg Demján ipari tanulónak számít. Ha már nem Francia állampolgár lenne biztos Ő lenne a leggazdagabb Magyar a köztudatban is. Szóval egy kis segítség ami nekünk óriási könnyebbség lenne, neki csak játékpénznek számít. Nekünk is hitelünk van házra, kocsira. Egyre nehezebben tudjuk fizetni. Eszébe nem jutna, hogy kivásárolja a hitelt és neki törlesszünk kisebb kamattal, Uram bocsá' kamat nélkül. Harmadik testvérünk vállalkozik. Hitelt kellet felvenni banktól. Eszébe nem jutna bátyánknak, hogy támogassa valahogy. Nem adományt várnánk tőle csak valahogy bicska nyitogató, hogy semmiben sem segít azoknak akikkel együtt felnőtt, akik a családja. Teszi ezt annak ellenére, hogy neki semmi megterhelést nem okozna. Hétvégén erről beszélgettünk a testvéreimmel, hogy fordított helyzetben nekünk valahogy olyan természetes lenne, hogy támogassuk egymást. Nem úgy élnénk Csekonics báróként, hogy a testvéreink meg küszködnek az életben. Meg a kapcsolatot sem nagyon erőlteti velünk. Ő Magyarországon nem járt már vagy 5 éve. Akkor volt a szüleink temetése, ő azóta nem jött. Évente egyszer, maximum kétszer találkozunk. Akkor mi megyünk ki hozzá, meg néha beszélünk Skypeon. Ennyi a kapcsolattartás. Legközelebb január elején megyünk, de nekem már ahhoz sincs kedvem. Kezd teljesen ellenszenvessé válni a viselkedése miatt. Egyszerűen nincs kedvem sétálgatni a közel 1000 négyzetméteres villában meg nézegetni a legújabb Ferrariját aztán meg hazajönni és agyalni, hogy jövünk ki hó végén miután befizettük a törlesztőt. Persze tudom mindenki a saját sorsa kovácsa meg nem várható el senkitől, hogy minden problémáját megoldja. Viszont azért szerintem mikor valakinek ennyi megadatik igenis elvárható, hogy segítse a a családját.


Kíváncsi lennék a véleményetekre ti, hogy látjátok ezt?


2015. dec. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
78%

őt támogatták a szülők?

ha nem és maga küzdött, akkor nem kötelessége.


ha nehezen fizeted a saját hiteled, akkor keress jobb munkát!

2015. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
70%
En nEm teljeseN ertem, mi a kerdes. Ő olyan ember, aki nem ad, ti meg adnátok. Ezen nemigen lehet változtatni. Az a kerdes, hogy utaljad-e? Ezt mi nem tudjuk eldönteni. Ha nincs kedved menni, ne menj.
2015. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy magától nem jutna eszébe, de ti beszéltetek már erről vele? Nem lenne kínos kölcsön kérni, vagy megkérni rá, hogy adjon egy kis pénzt, hogy ne halljatok éhen, hiszen a testvéretek.
2015. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
88%
jo kis mese, most menj inkabb suliba.
2015. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne támogatnia tieteket? mert testvérek vagytok? Hát ez van. Ez még nem indok, hogy mindenkit pénzzel támogasson, még akkor sem ha a világ leggazdagabb emberre.

Nem köteles eltartani senkit ha nem akarja. Nektek meg nem a bátyátok gazdagságát kéne állandóan figyelni, és reménykedni. Nem ad és kész. A bátyátok pénze nélkül kell boldogulnotok.

2015. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
85%
Hihető történet (nem).
2015. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
89%

1. Neki ki segített, hogy mindezt elérje?

2. Miért jönne haza látogatóba, hívja valaki? Szülők már nincsenek. Magától kihez jönne, minek jönne? Hogy hátha lehúzza valaki?

3. Miért is kellene neki bármelyikőtöket segítenie, vagy eszébe jutnia, hogy segíthetne? Ti segítitek valamiben, amivel kapcsolatban viszonzást várhatnátok? Nyilván nem azonos értékben, mértékben, de ti mit tesztek érte?

2015. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
91%

amennyiben ez tényleg igaz ,akkor mièrt nem kèrsz tőle segítsèget?mièrt nem mondod el neki,hogy hitelt kell felvennetek,rosszul megy a sorotok,hónap vègèn alig jöttök ki stb..?

ha neki tényleg ennyire nem nagy kiadás kifizetni a hiteleket,akkor megèr egy próbát.

persze minden törtènetnek 2 oldala van.biztos van valami oka,hogy sosem segített titeket.

èn is tudok olyat,akit kinevettek otthon a tervei miatt,meg vissza akarták húzni,hogy ugyan ő ne vállalkozzon,nincs hozzá esze stb...aztán mègis bejött neki..utána ott álltak a szülei,tartották a markukat..olyankor már jó lett volna,igaz előtte megalázták...szóval lehet valami ilyen van a dologban,amiert okkal nem segít. èrdemes lenne megbeszèlni vele

2015. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
98%

Nekem elég hihetetlenül hangzik. Leírnád, hogy a semmiből hogy jutott el idáig?


Ha mégis így van, akkor mondd el, hogy nektek a mindennapi megélhetés is gondot jelent, jól jönne egy kis segítség. Ezek szerint megteheti, hogy adjon. Egyébként tud róla, hogy milyen körülmények közt éltek?

2015. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem jogos.

Nektek is ugyanúgy adott a lehetőség, mint neki. Ugyanabból a családból jöttök, szóval még azt sem mondhatod, hogy neki könnyebb volt, mert más családi háttere volt.

Miért neki kéne másik 3 felnőtt ember életét elrendeznie?

Gondolom, fél, hogy kihasználnátok és a pénze kéne nektek, ezért nem jár haza.

2015. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!