Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vennétek így ajándékot?

Vennétek így ajándékot?

Figyelt kérdés

Szüleim szóltak, hogy jó lenne, ha vennék valamit testvéremnek. Nagyon kevés fizetést kaptam (most csak részmunkaidős állásom volt) és még élettársamnak meg a családjának is vettem ajándékot, eléggé rosszul fog hangzani, de a sógorommal és az anyósommal is jobb a viszonyom, mint a testvéremmel.

Ilyen ember: 30 évesen egész nap a gép előtt ül, nem csinál semmit, oké nagy kegyesen néha elmosogat, olyankor szüleim körbedicsérik, mint (elnézést) valami fogyatékost, aki nagyon ügyes. Amikor volt állása, és pénze, akkor sem vett senkinek semmit.

Senkit nem köszönt fel soha, de ő elvárja az ajándékot.

Alig van tekintettel másokra, pl. ha valaki felmos, ő simán járkál tovább cipőben. Voltak durvább dolgai is, de azok nem ide tartoznak. Tud normális is lenni, de csak akkor, ha neki kényelmes.

Holnap utazom haza, de már görcsben van a gyomrom a képmutatástól és hogy mosolyogni kell. Szüleimet szeretem, de ez az egész egyre nyomasztóbb, főleg ünnepekkor.

Ti vennétek valamit? Olyan kínos ez az egész.

Kösz a válaszokat!


2015. dec. 23. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne sullyedj le a szintjere... vegyel neki pl alsonemut :D valami apróságot vennek de ennyi... pl parfum, vagy krem akarmi valami kis aprosag 1-2 e forintert...
2015. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vennék neki egy tábla csokit meg 1-2 pár zoknit. 1000 forint alatt megoldható és senki nem sértődhet meg, hogy nincs ajándék.
2015. dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz, miután leírtam, végiggondoltam és legalább én ne csesszem el a karácsonyt, veszek neki valami idiótaságot.
2015. dec. 23. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt akartam javasolni: valami idiótaságot, ami nem jó semmire, és olcsó.
2015. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Szekrény tetején üveg bor tuti van,porold le,az jó lesz. Én mindig azt adok annak akinek nincs kedvem,de illik.
2015. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem veszek a testvéremnek semmit. Éppen elég pénzzel nyúlt már le idén és egyik évben sem kaptam tőle semmit, hiába vettem neki bármit. Innentől full leszarom.
2015. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A boros válaszon jót nevettem. :)

Utolsó, ja az enyém is rendszeresen kéri a pénzt, én mondjuk nem adok már neki.

2015. dec. 23. 21:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Én régebben úgy szerettem mindenkinek kedveskedni, figyeltem ki mire vágyik, aztán volt hogy becsmérlő szavakat kaptam (mert hogy ő ilyen természetű) és nagyon rosszul esett már nem szeretek ajándékozni (elvették az ajándék adásának örömét).

A karácsony amúgy sem az ajándék, hanem a "szeretet" ünnepe.

Szóval csak felköszönteném, puszi, aztán ha valaki beszól.

Hát a szeretetet nem lehet ajándékban kifejezni.

2015. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!