Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek? Jöjjön a testvér...

Mit tennétek? Jöjjön a testvérem látogatóba vagy sem? Sajnos most nem állunk úgy anyagilag, ahogy tavaly megbeszéltük.

Figyelt kérdés

11 éve élek külföldön a férjemmel. A családom közül még senki nem volt itt látogatóba. Messze élünk, mi is évente cask egyszer tudunk hazamenni. Anyukám nem akar jönni. Ezért tavaly meghivtuk a testvéremet. Majd mi fizetjük a repülőjegyet és akkorra kivesszük a szabadságunkat és majd ő kijön és akkor mi nem megyünk az idén.

Viszont én közben elvesztettem a munkámat. NEm mondtuk még senkinek és munkanélküli segélyt kapok. Nem nagyon van extra pénzünk. Vagyis most nem szivesen látnánk vendégül a tesómat. Mert bár időm az van, de igazából cask otthon tudnánk ülni. ÉS ezért nem érdemes 17 órát repülni és vizumot kiváltani. Nyilván, ha idejön, akkor szeretne látni is valamit. Szerettük volna erre-arra elvinni. MEgmutogatni turisztikai látványosságokat, stb.

Ti igy is kihoznátok, mert megigértétek vagy megmondani, hogy most sajnos megváltozott a helyzet és remélhetőleg találok munkát és akkor majd jövöre kijöhet.


2016. jan. 7. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem.Ha azt írjuk,hogy hívd ki,mert megbeszéltétek,akkor több pénzetek lesz?Őszintén megmondjátok,hogy álltok.Elég gáz,ha az ember a családjával sem tud kommunikálni.
2016. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy ez a helyzet, ha beleszáll pénzzel ő is, akkor szívesen látjátok, ha neki sincs, akkor meg majd máskor alkalmasabb lenne.
2016. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod el a testvérednek őszintén, hogy mi a helyzet?
2016. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ha a testvéremmel nem lennék képes őszinte lenni és egy ilyen dolgot megbeszélni, akkor egyáltalán minek akarnám kihívni magamhoz?
2016. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
január van... honnét tudod, hogy nem lesz munkád 1-2 hónap múlva? nyáron akkor már ki is tud menni.. vagy ősszel... nem értem a kérdést, hogy január 7.-én hogy lehet előre látni milyen anyagi helyzetbe lesztek fél év múlva...- azt meg végképp nem, hogy miért is kell eltitkolni a családod előtt, hogy épp nincs munkád stb...
2016. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legyél vele őszinte, egyébként ha éppen csórók vagytok, akkor ne hívjátok oda, főleg, ha messze éltek, mert annál rosszabb nincsen, mikor úgy kell eltölteni napokat, hogy egyrészt gáz nektek, hogy nincs semmire pénzetek, másrészt a vendégnek is baromi kellemetlen, meg persze veszélyes is, hogy nem tudtok pl. gyógyszert venni neki, ha hirtelen rosszul lesz, vagy száraz zsömlét esztek parizerrel, plusz kimegy a világ másik végére, és nem tudtok megnézni semmit, semerre menni, mert nincs pénz. Annak nincs sok értelme.
2016. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!